Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Panasonic CS/CU-E9JKE или Fujitsu ASYA09LC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. momchi007
    Guest
    #1

    Panasonic CS/CU-E9JKE или Fujitsu ASYA09LC

    Здравейте,
    стана време за покупка и монтаж на климатик, който ще се използва за целодневно отопление на помещение 15 кв.м (39 куб.м) с вътрешна изолация на всичси стени, пода и тавана + дървена дограма, югоизточно изложение.

    След дълго чудене сведах избора си до новия модел на Panasonik - E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC. Не мога да реша кой от двата да закупя. Доколкото разбрах външното тяло на този модел фуджицу е с двоен топлообменник, а за панасоника не знам какъв е (двоен или единичен). По каталожни данни в различните сайтове параметрите за отопление на панасоника варират между номинална мощност 3,4 и 3,6 и консумирана 0,73 и 0,84 (човек започва да се озадачава и чуди на кое да вярва като намира такава противоречива информация).

    Панасоника има хубаво и елегантно вътрешно тяло плюс йонизатор и меко изсушаване на въздуха (някъде пишат, че има система за овлажняване на въздуха, но това едва ли е така). Ако трябва да избирам по външен вид само, бих се спрял на него. Обаче искам да разбера мнението на специалистите (плюсовете и минусите) за двата модела. Вие ако трябваше да избирате на кой от двата бихте се спрели и защо?

    Компресора на Panasonoc-а Матсушита-Китай трябва ли да ме безпокои? Като шум на вътршно и външно тяло кой е по-тих и най-вече надежден? Прочетах, че фуджицуту се справя най-добре в режим на отопление, но няма йонизатор (на който разчитам не да ми повишава тонуса, а да убива вирусите във въздуха)...

    Ще съм благодарен на всяко обективно и безпристрастно мнение.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Истината е 3.4 kW номинално отопление за панасоника и двуредов външен топлообменник.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Цитат Първоначално публикувано от momchi007

    Като шум на вътршно и външно тяло кой е по-тих и най-вече надежден? Прочетах, че фуджицуту се справя най-добре в режим на отопление, но няма йонизатор (на който разчитам не да ми повишава тонуса, а да убива вирусите във въздуха)...
    Новите Панасоници за мен лично са едно разочарование.Залагай на доказания LCC,a относно йонизатора - всеки по-голям магазин за битова техника предлага подобно самостоятелно устройство срещу 20-30 лв. И си работи постоянно,без да се налага климатика да се пуска.А ако толкова държиш на йонизатора,вземай LDC Plasma:
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._09_ldc_plazma

  5. momchi007
    Guest
    #4

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Загледах ги LDC-тата но ме спря това, че не са с двуредов топлообемник. Какво по-точно имаш предвид като казваш че панасоника е разочарование?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    И кое по-точно във факта,че е с едноредов топлообменник,те спира? При -15° разполагаш с 53% от отоплителната мощност.Колко клими могат да се похвалят с това? На Дайкин FTXS 20 G също е с едноредов,което изобщо не му пречи да е перфектния малък климатик.
    За мен е разочарование,защото монтирам главно Дайкин ,демек летвата ми е бая висока, и шума на конвенционалка е по-малък от този на JKE.Mакар че на хартия е само 20 дБ.Явно са мерени от другата стая...

  7. momchi007
    Guest
    #6

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Четейки мненията във форума останах с впечатление че двойния топлообемник се смята за преимущество. Само шума ли е минуса, който те е разочаровал?
    Има ли добър дайкин до 1600 лв с монтажа? Дайкините в същата ценова категория по-добри ли са от Fujitsu LCC или LDC серията?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Момчи, ами той 9LCC също е с едноредов топлообменник. На Фуджицу 9-ките са с едноредов. Панасоничето е с двуредов, ама няма ЕТРВ (за разлика от Фуджицу), което според мен е не малък минус. Иначе е нов модел, изпипан, не е лош климатик.
    9LCC сега е на перфектната цена според мен.

  10. momchi007
    Guest
    #8

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Какво е ЕТРВ? Някакъв компютър ли е, който управлява компресора или..? Извинявайте ако въпроса е аматьорски, но аз съм аматьор в климатичната техника. Това ще е първия ми климатик и не искам да сгреша.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC


  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Цитат Първоначално публикувано от momchi007
    Какво е ЕТРВ? Някакъв компютър ли е, който управлява компресора или..? Извинявайте ако въпроса е аматьорски, но аз съм аматьор в климатичната техника. Това ще е първия ми климатик и не искам да сгреша.
    Виждам, че Деиан ти е отговорил. Дайкин или Фуджитсу, няма да сгрешиш. Правилно се ориентираш, и няма да си дадеш парите на вятъра.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Цитат Първоначално публикувано от momchi007
    Четейки мненията във форума останах с впечатление че двойния топлообемник се смята за преимущество. Само шума ли е минуса, който те е разочаровал?
    Има ли добър дайкин до 1600 лв с монтажа? Дайкините в същата ценова категория по-добри ли са от Fujitsu LCC или LDC серията?
    1-двойния топлообменник е ТЕОРЕТИЧНО преимущество.Важен е обема на ламелите ,броя и гъстотата на медните тръбички и т.н.,а не колко реда е. По-лесно е при големите клими да се изработи на два реда,отколкото с един ред,но дебел и с 3-4 ката тръбички в него.
    2-малко ли е това с шума?Ако е за офис,магазин или работилница-ОК.И панасоника става тогава.
    3-Всички Дайкини са добри в ценовия си клас. За 1600 с монтаж само FTX 35G.Горе-долу аналог по мощност с 9JKE

  14.  
     
  15. momchi007
    Guest
    #12

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Виждам, че Деиан ти е отговорил. Дайкин или Фуджитсу, няма да сгрешиш. Правилно се ориентираш, и няма да си дадеш парите на вятъра.
    Всъщност в посочения сайт не открих нищо за ЕТРВ, дори чрез търсене чрез гугъл в сайта - http://www.google.bg/search?source=i...lr%3D&aq=f&oq=

    PS. Намерих инфо във форума. Помествам го за информация и на други начинаещи потребители които си задават същия въпрос:

    Първото нещо, което проверявам при един инверторен климатик е това дали има ЕТРВ /електро-термо-регулиращ-вентил/. Той регулира температурата на изпарение независимо на какви обороти работи компресора. При всички качествени климатици се ползва. Позволява на климатика да регулира температурата в помещението прецизно и да е ефективен при ниски външни температури. Той е една от причините за голямата икономичност при скъпите и качествени климатици.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #13

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Цитат Първоначално публикувано от momchi007
    Всъщност в посочения сайт не открих нищо за ЕТРВ, дори чрез търсене чрез гугъл в сайта - http://www.google.bg/search?source=i...lr%3D&aq=f&oq=

    PS. Намерих инфо във форума. Помествам го за информация и на други начинаещи потребители които си задават същия въпрос:
    благодаря, за което! тъкмо и аз се чудех какво е това!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    vanko68, така де, ама защо 25-цата на Дайкин FTXS-G има по-голям COP от 20-цата въпреки по-голямата и мощност? Ако и 20-цата беше с двуредов топлообменник, щеше да гони COP 5. Още недоумявам защо от Дайкин са се изскръндзили за малко алуминий и мед, че да направят една страхотна 20-ца.
    А между FTX35G и E9JKE аз бих взел втория. Но ако отидеш на FTXS25G вече той печели

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Защото тъпия КОП не ме топли реално.Стига с това дъвкано нещо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic E9JKE - проблем
    От Gencho_izgrev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-11, 18:04
  2. Колко е гаранцията на компресора на PANASONIC CS/CU-E9JKE?
    От mitko_ във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 10-10-09, 21:59
  3. Fujitsu ASYA09LC или Panasonic CS-E9GKEW
    От miroslav66 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 13-04-09, 10:14
  4. Fujitsu, Panasonic или ...?
    От coco_bryce във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 22-11-08, 13:37
  5. Fujitsu ASYA09LC - търся ръководство за ползване на български
    От pier_67 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 15-03-08, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе