Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #1

    Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Шумът е от компресора!Наблюденията ми са, че го прави само при ниски температури.Имам чувството, че влиза в някакъв резонанс и шумът не е само от него а от всичко около него,което може да вибрира.Говоря за прозорци и други подобни.Описвам по този начин проблема,за да можете да добиете някаква представа.Същият проблем го срещам при много 12-ки.Озадачи ме защото 9-ките нямат подобен проблем.Прави го при определени обороти на компресора.Като зададем висока стайна температура вибрациите спират.Част от машините са с тампони на конзолите на външното тяло,а други не са.Проблема го има и при двата вида.Пробвал съм с натягане на тампоние на компресора, но това не помага.Срешнах твърдения,че проблема е във вакумирането.Климатиците монтирани без вакумиране били имали този проблем,но не е така.Всички го правят.На няколко монтирани без вакумиране пробвах с презареждане.Разбира се след като ги изпуснах ги вакумирах и заредих по грамаж.Проблема си остана.Дайте съвети и мнения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:FUJITSU ASYA12LGC шум от външното тяло!!!

    Има неофициално становище,че тампоните на компресора са от материал,който се втвърдява при минусовите температури. Пробвай да ги замениш с други тампони от марка,която няма такива оплаквания.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #3

    Re:FUJITSU ASYA12LGC шум от външното тяло!!!

    Това не се бях сетил. Трябва да опитам

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:FUJITSU ASYA12LGC шум от външното тяло!!!

    И пиши,дали при теб има резултат,че да се знае със сигурност.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #5

    Re:FUJITSU ASYA12LGC шум от външното тяло!!!

    Това ще стане другата седмица.Надявам се

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #6

    Re:FUJITSU ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Можем ли да търсим евентуалната причина за шума в самият компресор.Впрочем не съм пробвал с други тампони.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re:FUJITSU ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    да може и аз имах няколко такива 12-ки само при ниски температури го правеха пробвах с какво ли и смяната на тампони не помага просто има някой дефектни компресори които са по шумни при дадено обороти махай ги и монтирай нови пък тези някъде на държавно където така или иначе шума не ги притеснява

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #8

    Re:FUJITSU ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Ако някои се е задълбочил в проблема, нека да даде инфо.Какво може да кара тези компресори да правят така само при ниски температури!!!Какъв дефект имат за да дават този проблем!?

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:FUJITSU ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Цитат Първоначално публикувано от kriso.3206
    Ако някои се е задълбочил в проблема, нека да даде инфо.Какво може да кара тези компресори да правят така само при ниски температури!!!Какъв дефект имат за да дават този проблем!?
    Според мен трябва да нивелираш външното тяло съвсем леко назад така че мехурчето 1/3 да е пред предната черта и 2/3 да между двете чертички.Забелязвам, че като натисна съвсем леко с ръка отпред в посока назад външното тяло всички паризитни шумове(които се появават от време на време) изчезват и остава само жуженето на компресора.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:FUJITSU ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    От натиска се понаместват тенекетата и се избягва движението между тях,коет може да е причината за шума.Ако не те мързи,свалят се всички,санитарен силикон между тях навсякъде и пак обратно. И да се пусне климатика след един ден,за да стегне силикона.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #11

    Re:FUJITSU ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    От натиска се понаместват тенекетата и се избягва движението между тях,коет може да е причината за шума.Ако не те мързи,свалят се всички,санитарен силикон между тях навсякъде и пак обратно. И да се пусне климатика след един ден,за да стегне силикона.
    Съгласен съм с теб.Сърцето на проблема обаче е компресора!!Какво го кара да стават по шумни при ниски температури!!Както казах по-горе, имам чувството че климатикът влиза в някакъв резонанс.Не тряскат ламарините.Тресе всичко около него!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #12

    Re:FUJITSU ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Чух се с колеги които са се задълбочили и са остановили че проблема е в конструкцията на тръбите поразмествали ги тук таме и увивали навсякъде между тях с киче с което е увит компресора и всичко заспивало. Имам един такъв който не съм заменил и го чакам пак да направи номера и ще отида да пробвам пробвайте и вие да видим какво ще стане

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #13

    Re:FUJITSU ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Мен ме навежда на мисълта,че проблема е в маслото!!Не го казвам със сигурност!Просто така си мисля.Променят се свойствата на маслото при ниски температури, до толкова да му пречи да работи нормално.Както казах го прави при определени обороти.Като развърти компресора на макс...затихва!!При ниски температури се променят много неща.Това е нормално, но не е нормалнен този шум.Както каза един приятел "Ще бутне стената"!!Не тряскат ламарини ... не е толкова самата машина, колкото е резонанс някакъв.Тресе всичко около него!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #14

    Re:FUJITSU ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Нямам представа дали виновник е маслото, но определено мисля компресора за главен виновник.В смисъл,че проблемът е в самия него!Просто даите по едно мнение.Какво би могло да го кара да прави така.Някъде там из всичките мнения трябва да е истината.Няма как нито един тук да не знае!! Поне аз така си мисля.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Цитат Първоначално публикувано от kriso.3206
    Нямам представа дали виновник е маслото, но определено мисля компресора за главен виновник.В смисъл,че проблемът е в самия него!Просто даите по едно мнение.Какво би могло да го кара да прави така.Някъде там из всичките мнения трябва да е истината.Няма как нито един тук да не знае!! Поне аз така си мисля.
    послушай тимбърлейк, и аз знам, че проблема са тръбите на фреона които влизат и излизат от компресора.И изобщо тръбите които се опират някъде в други части.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 19:46
  2. Fujitsu ASYB12LDC - нормално ли е от външното тяло да не капе вода?
    От sestra06 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-10, 15:14
  3. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 11:41
  4. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 10:09
  5. Fujitsu General ASHB12LD - много силно жужене от външното тяло - какво му е?
    От b22b във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 30
    Последно: 14-12-08, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе