Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #16

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Ще проверя това..непременно.Много ме обърка,че го прави само при ниски температури и определени обороти на компресора.Ако бяха виновни тръбите защо не го прави при други обстоятелства.Може и така да е..конструктивна грешка на пътя на тръбите, въпреки че те са увити "уж" там където се налага,за да няма такива проблеми!!Ще пробвам разбира се, въпреки че сега не е толкова студено да проверим дали е от това... за жалост или за радост Мен студът тази година ми стига

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    10
    #17

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Здравейте аз също имам два климатика Fujitsu единият е ASYA12LGC, а другият е ASYA12LCC при студено време външното тяло на ASYA12LGC издава особен шум на компресора докато на ASYA12LCC компресора работи нормално. Не знам от къде идва проблема и това се получава при много ниски температури? Мисля, че разликата е от модела на компресорите.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Само дето компресорите им са еднакви.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Ама май гумите под тях са различни...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    10
    #20

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Не знаех, че компресорите са еднакви, но за тампоните също не съм сигурен, защото при монтажа на климатика ASYA12LGC тогава сложих и на другия ASYA12LCC също тампони. Но жужащия звук на компресора на ASYA12LGC е факт при ниски температури.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Не,бъркаш тампоните вътре в тялото под компресорите с другите тампони за стойките...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    28
    #22

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    При всички LGC ли го има проблема, мислех да взимам такъв но нещо се разколебах

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    14
    #23

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    И аз мисля дали да не взема този модел,четох че има някаква функция да подържа 10градуса в помещение където не се живее постоянно.Има ли такава ф-я ?

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #24

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Цитат Първоначално публикувано от denito2
    И аз мисля дали да не взема този модел,четох че има някаква функция да подържа 10градуса в помещение където не се живее постоянно.Има ли такава ф-я ?
    само до 48 часа я поддържа и се изключва след това.Пише го в упътването

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    13
    #25

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    И аз се чудя между този модел и един на Mitsubishi MSZ-GC35VA. Не мога да реша кой от двата да взема, моля помагайте.
    Този Fujitsu ASYA12 LGC има филтри -йонизиращ, антибактериален. Заслужава ли си заради тези филтри да го предпочета?
    Като по-надежден и безщумен ми препоръчват в магазина Mitsubishi-то, но то няма тези филтри, няма и функцията за поддържане на 10 градуса.

    Предварително благодаря на отзовалите се.


  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #26

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Цитат Първоначално публикувано от iankas
    И аз се чудя между този модел и един на Mitsubishi MSZ-GC35VA. Не мога да реша кой от двата да взема, моля помагайте.
    Този Fujitsu ASYA12 LGC има филтри -йонизиращ, антибактериален. Заслужава ли си заради тези филтри да го предпочета?
    Като по-надежден и безщумен ми препоръчват в магазина Mitsubishi-то, но то няма тези филтри, няма и функцията за поддържане на 10 градуса.

    Предварително благодаря на отзовалите се.

    Филтрите са тип "мижи кьорчо да те лажа".Но Fujitsu ASYA12 LGC си е добър климатик за цената си.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    13
    #27

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    В случая и двата са на една цена(имат 50 лева разлика), за това искам да избера по-надежния и по-безшумен?

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1
    #28

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    И аз имах същият проблем с външното тяло. От сервиза сложиха тампони на стойката и с това шума се намали значително. Няма ги вече вибрациите, но все пак е шумничък. Техниците също бяха учудени според тях този модел е един от най тихите, но така и нямаха обяснения за случая. Ако някой е намерил отговор на проблема да пише. Иначе за топленето на климатика съм доволен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #29

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    За Kriso.3206

    Колега виж моя пост- мисля, че проблема при теб е като моя. За съжаление в мойта тема не стигнахме до нещо стойностно. Все пак хвърли едно око и виж за насоки и идеи.

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,48544.0.html

    Надявам се да стигне до управия все пак. Иначе и аз говорих с техниците и те казаха че тва била нормална работа за 1KW компресор.... малко се позачудих кое по точно е нормално да ми събори панела или какво... но както и да е. При мен основното е че сложих тампони на стойките което малко помогна- проблема при тях е че при ниските темп се втвърдяват и... съответно се намалява ефекта от тях. Иначе най интересното поне при мен е че когато спра климатика и го пусна веднага или ако той си се изключи шума изчезва и климатика става наистина най- тихия който съм чувал някога.

    Успех и пиши ако има развитие.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #30

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!

    Само да попитам как се сваля предната решетка на външното тяло на Fuji Electric RSB-12LDC. Като гледам е на 4 щипки, но дали няма и нещо скрито?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 19:46
  2. Fujitsu ASYB12LDC - нормално ли е от външното тяло да не капе вода?
    От sestra06 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-10, 15:14
  3. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 11:41
  4. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 10:09
  5. Fujitsu General ASHB12LD - много силно жужене от външното тяло - какво му е?
    От b22b във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 30
    Последно: 14-12-08, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе