Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 85

Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #1

    Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Много често тук във форума се е обсъждала темата за икономичноста на климатиците като вид отопление. Някои даже правеха засичания с електромер и т.н.
    Аз стоя в момента пред малко по-друга дилема. ОК, ясно, климатика е най-икономичния вид отопление на ток. Имам три стаи. И като едното нищо най-накрая ще прасна по един климатик във всяка стая. Вратите ще ми стоят отворени м/у стаите и така ще затопля и коридора. Климатиците като ги включа ноември, ще ги спра чак април месец.
    Обаче колко ще ми струва това удоволствие?
    Да видим:

    1. Ако са еФтинджос - около 2100лв. Ама ако са такива - всичко изписано по-горе не важи за тях.
    2. Ако са средна ракия - около 3000лв. Ама средната ракия, проблема е че хем хвърляш не малко пари, хем пак като при първия вид не се знае дали ще топлят като хората.
    3. И стигаме до клас "гъзария" - около 4500лв. Явно трябва да бъдат такива за да е сигурен човек, че ще му е топло.

    И тук стигаме до моята дилема. За колко време се избиват тия 4500лв.? За това време на избиване климатиците ще работят ли още? Колко "живее" един климатик от "гъзарската класа"? Най вече компресора му.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #2

    Re:Колко "живее" едно Fujitsu, Fuji, General?

    Едно време на едни климатици за руския пазар пишеше: “Срок употребления: 8 лет” или сток на използване 8 години. В частност сега това би бил прагът според мен. Имайки предвид че всеки един модел е по-опоскан и поевтинен от предишния....

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:Колко "живее" едно Fujitsu, Fuji, General?

    Вчера ходих на диагностика на климатик хаер купен преди 3 години за 1400лв и е използван само зимата компресора тръгваше без да променя налягането.Тоест за болкука.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #4

    Re:Колко "живее" едно Fujitsu, Fuji, General?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Вчера ходих на диагностика на климатик хаер купен преди 3 години за 1400лв и е използван само зимата компресора тръгваше без да променя налягането.Тоест за болкука.
    Чак сърцето ми прескочи като ти прочетох поста. Че вече имам един климатик....
    Ако ще издържат по три години по добре да мисля други варианти за отопление...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    То тва,че Велев имал един такъв случай,не значи да си съставиш диагноза от това. 100 пъти по-вероятно е 4пътник да е запецнал по средата,пак няма да променя налягането.
    Средния живот на компресор за средна класа е поне 6-8 г,а при марковите имаме случаи да наблюдаваме 15 годишни Дайкини и си работят като нови.При климите втора употреба има доста читави по на 8-10 г и се продават и си работят.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    В службата имаме едно Саньо с жично дистанционно, производство 1987 година. Външното тяло е доста ръждиво вече, но все още работи макар, че като служебен климати е експлоатиран жестоко. Лятото си взех едно Чофу Серено- конвенционален за 180 лева на 17-18 години е не съм го спирал вече няколко месеца- страхотна машина. Но според мен вече и японците не правят такива машини. Иначе китайските мидейки и разни други боклуци изкараха 2-3 години и вече висят по стените безжизнени.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #7

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Много ми става интересно от какво точно чакаш да се избият тия 4500 лв, от електромера - да се завърти на обратно ли? ...или що? Има климатик за 500 лв - колкото струва, толкова и му е комфорта - громоли, стърже ама работи, ими климатици от 1000-1200, че и малко по-нагоре - все прехвалени марки, от чиято покупка радостта е кратка - направо започваш с косилата ..... и незнам дали да продължавам, не си мисли че 1500 лв са голяма гъзария да ги окачиш на стената. Искам да ти кажа, че многото пари се дават за определени неща, а не за гъзария! Те да ти кажа "гъзарските" климатици обикновено не им личи - те са незабележими, тихи, не ти духат много във врата - изобщо няма как да ги забележиш - че и лампи да светят по тях даже не им слагат. Незнам - всичко е въпрос на вкус - избиване няма! Искам да ти кажа след толкова писане че подхода ти е грешен - цената не е всичко, но хубавото определено струва пари!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    То и Мерцедеса си харчи 7-8 л/100,колкото и Голф 2ка.Тоест не е по-икономичен,че да му търся избиване на парите от икономии. Защо ли тогава го купуват "гъзарите" ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #9

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Много ми става интересно от какво точно чакаш да се избият тия 4500 лв, от електромера - да се завърти на обратно ли? ...или що?
    Елементарно от какво! От разликата с отопление на радиатори Адакс примерно. Защо ако си сложа Адакс хем ще ми е по комфортно, хем знам че ще топлят в близките 20 години.

    А относно гъзарията - това ми е стила на писане. За теб специално чети го като "маркови".
    BTW аз съм с такъв.
    И WTF защо разводняваме темата? Аз като не ми е ясно темата за какво е - не пиша в нея....

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Turbosol, разбирам дилемата ти. Многократно съм си задавал този въпрос. Отговорът е - "избиват" се от икономия на ток спрямо отопление с радиатор след 4 зими. Чисто и просто. На 4-тата вече само им плащаш тока.
    Хубав климатик ще те откара едно 8-10 години най-малко. Говорим за климатик от японските марки - Toshiba, Fujitsu, Daikin, Mitsubishi, Sanyo. Новото наистина вече не е като старото, защото в БГ е пълно със 100-волтови климатици втора употреба, които в Япония са работили 10 и повече години и тук продължават с пълна сила и комфорт, непостижим за китайски сбирщайни.
    Ако искаш ще ти разпиша сметката кога ще ти се възвърне инвестицията, ако пък така насляпо те задоволява отговора ми - по-добре за мен
    ПС: бонус към икономичното отопление получаваш охлаждане в жегите, което не е за пренебрегване. То не се избива, защото по друг начин просто не можеш да се охладиш. Това е въпрос на комфорт.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Че не е само този случай не е. Имам спомени за доста марки и то уж японски реномирани. Ванко мися че ти не си познал за заседнал клапан защото оделих час за да пробвам всички възможи варянти и дачици. Така че според мен живота на един климатик е около 5 години най много 8 но всичко е много относително.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Там при вас в Плевен може и да е така - до 5-8 г,но в белите страни ( и градове) явно не е така....
    П.П- А сряза ли входа и изхода на компресора, за да го провериш ДИРЕКТНО дали прави някакъв вакуум ма входа или налягане на изхода?

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #13

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Че то от ADAX и SANG е по-икономичен, но не мисля че това може да е база за сравнение. Сравнявай климатик с климатик иначе няма никаква полза

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #14

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Че то от ADAX и SANG е по-икономичен, но не мисля че това може да е база за сравнение. Сравнявай климатик с климатик иначе няма никаква полза


  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Вземи 3 климатика по 1500 лв. Общо 4500 лв.
    Не ти знам 3-те стаи, но ако приемем, че са 18 м2, то на климатик се падат по 30 лв/месец грубо. Същата стая с радиатор се отоплява с около 100-120 лв (говорим за постоянно отопление без спиране, както с климатика, така и с радиатора).
    Грубо разликата ти е 80 лв спестени в полза на климатика.
    Имаме 5 месеца отоплителен сезон. 5 х 80 лв = 400 лв/година си спестяваш с климатика спрямо радиатора за една стая.
    Делим 1500 на 400 и излиза 3,75 години -> след толкова климатикът се е изплатил.
    Сметката по 3 за трите климатика, но годините не се променят.
    Ако някак вмъкнеш и възможността за охлаждане като фактор в изплащането, спокойно можеш да кажеш, че и за 3 години ще ти се изплатят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Анатомия на една плазма конзола на климатик General/Fuji/Fujitsu 12 LD(C)
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-11, 18:59
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе