Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 85

Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #31

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Ако беше погледнал подписа му,щеше да знаеш за разхода му от миналата зима досега за всеки ден...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #32

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    pas, след 10-ина години, живот и здраве, ако до тогава не ти дефектира извънгаранционно някой климатик, пак ще отръскаш кесийкта за още толкова
    Колкото по-скъп е един климатик - толкова по-трудно се избива цената му. А на някои въобще не се избива.
    Да не споменаваме и режим охлаждане през лятото...., тогава като калкулираш и този разход на ел. енергия към зимния разход на климатика - положението изглежда по-иначе... става въпрос за икономиите де
    Но, целта на климатика като уред, не е да работи безплатно, а още по-малко пък да е на символична цена.
    Климатика ще ти достави комфорт и ще ти спести пространство - разбира се, на съответната цена.
    Винаги има алтернативи естествено - зависи от конкретния случай.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #33

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Ако беше погледнал подписа му,щеше да знаеш за разхода му от миналата зима досега за всеки ден...
    Крайно време е да вземеш да четеш и мислиш,а не да ръсиш бисер след бисер

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #34

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Това за мен ли се отнасяше ,или за теб? Кое не ти е ясно сега? Мързи те една таблица ли да отвориш или нямаш ексел за това? Гугъла си го прави вместо теб.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #35

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Здравейте,
    Аз си правя други сметки. Предстои ми да се нанеса в ново жилише-маломерен двустаен, с пркарани топла вода и парно от топлофикация. Много ми се иска да си купя 2 климатика и ако го направя те ще са от най-добрите от своя клас. Това прави около 3500-3700 лв. Цената на парното за мсесец ще е около 120-150лв. 6 месеца*150=900лв(може и по-малко да е-жилишето е добре изолирано). За около 4-5 години аз бих достигнал парите, които бих дал за климатици. Тока , който бих изхарчил при отопление с климатик за 5 години ще е от порядъка на 1200-1500лв, което ще е още 1-1.5 години отопение с парно. След тези 5-6 години, климатика дали ще продължава да работи още и дали ще има същата ефективност?
    Бих се радвал да чуя и други мнения за това

  7. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #36

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    нещо май май и други се вкараха в "размисли и страсти" ,но след като човек трябва да направи някаква инвестиция и то не малка би трябвало да помисли до кога ще я ползва , ако не той, то другите след него. освен ако не е върл егоист.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #37

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Климатика е една машина като сърцето никой не знае кога ще спре да работи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #38

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    zacksi, добре правиш сметката - въпросните климатици при теб биха си избили цената след 6 години, НО само ако не са ползвани през лятото за охлаждане
    И ако не се развали компресор или платка примерно, ще имаш възможност да ги ползваш още 3-4 години примерно.
    Парното е безшумно и не създава принудителни конвекционни потоци (течение), за разлика от климатиците.
    От една страна, все още не знаеш как ще се справя парното ти и колко съответно ще ти струва, а от друга страна - колко точно ще ти харчат климатиците!
    Да не правим сметки без кръчмар сега...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #39

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Хората по света си купуват климатици защото им създават комфорт.Тук само сметки правим като луди А колко години ще работи един климатик си е и чиста доза късмет.Ресурса на климатика може да е 10 години и на втората един токов удар и край.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #40

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Добре малко ще се отклоня от темата ама защо си купуваме BMW и Mercedes като не са по икономични от Пежо и Рено примерно?
    Защо от супермаркета си купуваме по-скъпи салами като след няколко часа ще е само мит?
    И т.н. и т.н.
    Всичко е до вкус, комфорт и възможности.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #41

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Ами аз не си купувам немски коли щото са ми скучни. Примера е неподходящ. Но иначе съм съгласен, че не може да се прави сметка за предметите които купуваме. Кога се изплаща един мобилен апарат или един фотоапарат, и двете може да са по-скъпи от климатична система.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #42

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Добре малко ще се отклоня от темата ама защо си купуваме BMW и Mercedes като не са по икономични от Пежо и Рено примерно?
    Защо от супермаркета си купуваме по-скъпи салами като след няколко часа ще е само мит?
    И т.н. и т.н.
    Всичко е до вкус, комфорт и възможности.
    Примера ти е изключително, ама изключително обратното на остър!
    Ами правя си сметката защото нещата не опират до "вкус и комфорт", а до възможности!
    Аз ако имах неограничени или поне големи възможности вобще нямаше да се чудя с какво да се отоплявам, а щях да съм с яхтата на Хаваите в една от вилите ми по света.....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #43

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Лично аз, ако имах централно парно и топла вода, нямаше да си помислям за климатици.
    Всички познати с парно, казват че им излиза около 100-120 лв. на месец за 3 радиатора (3 стай, с отворени врати към коридорите).
    Като влезеш в апартамента - сауна. И онези 24-26 градуса от радиатора, нямат нищо общо с тези от климатика, но и всички комшии се отопляват и то като хората. Според мен, по-евтино от парното няма. Това, че българина се отказва от ТЕЦ-овете е защото хората нямат пари, не защото не им харесва. Няма как едни възрастни хора с пенсия общо 300лв. да ги накараш да дадат само за отопление 120лв. Затова народа се отказва - няма кинти. А за газта - на идея си нямам колко излиза, но познат от Севлиево беше започнал да обикаля магазините за климатици, след като миналата зима пропищя от сметките за газ. Спомням си, че ми беше споменал 300-400 лв. за газ на месец през големите студове, но за всичко с топла вода, готвене, отопление. Незнам колко му струва цялата инсталация.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #44

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от bios
    Лично аз, ако имах централно парно и топла вода, нямаше да си помислям за климатици.
    Всички познати с парно, казват че им излиза около 100-120 лв. на месец за 3 радиатора (3 стай, с отворени врати към коридорите).
    Като влезеш в апартамента - сауна. И онези 24-26 градуса от радиатора, нямат нищо общо с тези от климатика, но и всички комшии се отопляват и то като хората. Според мен, по-евтино от парното няма. Това, че българина се отказва от ТЕЦ-овете е защото хората нямат пари, не защото не им харесва. Няма как едни възрастни хора с пенсия общо 300лв. да ги накараш да дадат само за отопление 120лв. Затова народа се отказва - няма кинти. А за газта - на идея си нямам колко излиза, но познат от Севлиево беше започнал да обикаля магазините за климатици, след като миналата зима пропищя от сметките за газ. Спомням си, че ми беше споменал 300-400 лв. за газ на месец през големите студове, но за всичко с топла вода, готвене, отопление. Незнам колко му струва цялата инсталация.
    Не съм съгласен, че топлината не може да се сравнява.Вземи като моите климатици(като мощност и от прилична марка и производител) и ги сложи на стаи същите размери и ще видиш, че дори 27 градуса да им зададеш ще ги направят.

    Газ прекарване и инсталация между 5500-8500лева в зависимост от разстоянието и условията.От януари 2010 +20% сметка отгоре за газ.Съседа ми за януари 2009г. 4 членно семейство през деня и ноща 18 градуса(само в стаята н а децата 24 градуса нон-стоп), вечер от 17'00 до 23'00 часа 24 градуса= 378 лева сметка за 86 квадрата топлоизолиран апартамент с петкамерна ПВЦ дограма източно-западно изложение, без нанесли се съседи около него.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #45

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    justify, замисли ме с тези температури.
    То май ми се струва така, защото в тези хора ходя бос по плочките и ми е супер. Но се дължи на това, че хората отдолу също се отопляват както си трябва. Няма да е от вида отопление. Миии какво да кажа - и от комшиите си зависим относно отоплението...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Анатомия на една плазма конзола на климатик General/Fuji/Fujitsu 12 LD(C)
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-11, 18:59
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе