Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 85

Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #16

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Велев ,Дайкин продаваме с 6 годишна гаранция ,ходим на профилактика на 10 - 15 г. климатици .Как ти се струва сега живота на един Дайкин ...?За Хайер и другите китайчета няма смисъл да говорим.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #17

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Този Хайер с какъв комресор е?Да не е работил 3г на макс???

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #18

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Велев ,Дайкин продаваме с 6 годишна гаранция ,ходим на профилактика на 10 - 15 г. климатици .Как ти се струва сега живота на един Дайкин ...?За Хайер и другите китайчета няма смисъл да говорим.
    Да не би да говориш за не-домашни системи. Щото и фирмата в която работя се отоплява и охлажда с климатична система дето е на покрива на сградата и е голяма колкото един гардероб. Ама там и парите са други и целите и компресорите....

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    За домашни сплитове говори.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #20

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Вземи 3 климатика по 1500 лв. Общо 4500 лв.
    Не ти знам 3-те стаи, но ако приемем, че са 18 м2, то на климатик се падат по 30 лв/месец грубо. Същата стая с радиатор се отоплява с около 100-120 лв (говорим за постоянно отопление без спиране, както с климатика, така и с радиатора).
    Грубо разликата ти е 80 лв спестени в полза на климатика.
    Имаме 5 месеца отоплителен сезон. 5 х 80 лв = 400 лв/година си спестяваш с климатика спрямо радиатора за една стая.
    Делим 1500 на 400 и излиза 3,75 години -> след толкова климатикът се е изплатил.
    Сметката по 3 за трите климатика, но годините не се променят.
    Ако някак вмъкнеш и възможността за охлаждане като фактор в изплащането, спокойно можеш да кажеш, че и за 3 години ще ти се изплатят.
    И аз го сметнах, по моите сметки излезе 5,1 години. Но може да се каже, че наистина времето на изплащане е от 3 до 5 години в зависимост от спецификата на жилището. Но важно е да се подчертае, че това е периода след който излизаш на "НУЛА". За да има смисъл цялото упражнение климатика трябва да издържи поне още 2 години, значи стават от 5 до 7 години са нужни за да има смисъл.
    Сега остава въпроса колко процента МАРКОВИ климатици издържат по толкова години?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #21

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Дайкин продаваме с 6 годишна гаранция ,ходим на профилактика на 10 - 15 г. климатици
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    За домашни сплитове говори.
    Извинявай за невежеството, искаш да кажеш че Дайкин са със 6 години гаранция? За домашни сплит системи?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Заводски не. Но някои фирми ти дават тази гаранция срещу ежегодна профилактика. Търговска гаранция, т.е. фирмите са достатъчно убедени в това, че едно 99% от климатиците им без проблем ще изкарат 6-те години.
    Не ти разбрах сравнението. След 3-4 (не са 5) години излизаш на нула, после плащаш просто малките сметки. Ако се топлеше с друго, просто щеше да ги плащаш големи. Дори да изкара само 4 години, все едно си плащал само тока му, който с друг уред би бил многократно повече. Но 4 години ще изкара най-голямото китайско дърво. Тук говорим за климатици с експлоатация над 10 години без проблем.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #23

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Преди време си избрах три климатика втора ръка Тошиба и два Национала, перфектни, тошибата е дайсейкай и СОР 5. Цената беше около 2000 лева, вече четвърта година ги ползвам и вероятно ще ги сменя преди да се развалят. Първият ми климатик Саньо работи вече девета година. Отдавна всички са се изплатили. При възможността да се намерят климатици на по 3-4 години които като нови са стрували над 2000 лева ми се струва идеална алтернатива, но тук опира до въпроса в кои град живееш?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #24

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Темата тук беше "Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General", а започнаха да се правят сметки - кой кога си избивал цената.
    Като пример за дълъг експлоатационен живот, ще спомена няколко конвенционални Мидеи, които са на 11 години и нямам забележки - не ги е посещавал техник нито веднъж и не са си променили характеристиките до сега.
    Ако сега трябва да изчислявам колко пъти и кога са си избили цената.....
    Мисълта ми е, че ако всеки климатик се ползва за правилното помещение и условия - то тогава въпросът за "избиването" на цената му, ще в полза на по-евтините модели. Чисто математически, в уравнението е закономерно именно това.
    Във форума, на тема сметки и "избиване" на цена, има доста писано - може да се направи и тук един римейк.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #25

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Вземи 3 климатика по 1500 лв. Общо 4500 лв.
    Не ти знам 3-те стаи, но ако приемем, че са 18 м2, то на климатик се падат по 30 лв/месец грубо. Същата стая с радиатор се отоплява с около 100-120 лв (говорим за постоянно отопление без спиране, както с климатика, така и с радиатора).
    Грубо разликата ти е 80 лв спестени в полза на климатика.
    Имаме 5 месеца отоплителен сезон. 5 х 80 лв = 400 лв/година си спестяваш с климатика спрямо радиатора за една стая.
    Делим 1500 на 400 и излиза 3,75 години -> след толкова климатикът се е изплатил.
    Сметката по 3 за трите климатика, но годините не се променят.
    Ако някак вмъкнеш и възможността за охлаждане като фактор в изплащането, спокойно можеш да кажеш, че и за 3 години ще ти се изплатят.
    Да...Да... ама Не... както бе казал един корифей на журналистическата мисъл...
    За една година освен 150-те лева за ел. енергия на отоплителен сезон, всеки добросъвестен притежател на климатик плаща още 100-150 лева във вид на профилактика почистващи препарати и т.н.т..Което прави отоплението с климатика почти двойно по-скъпо от това което си посочил.
    Общоизвестно е че човек може да намали сметките си почти двойно,ако предприеме редица стъпки-като добра топлоизолация,дограма и т.н.т.Следователно ако човек вложи тези 4500 лева за които се говори в началото именно в такива мерки а не в климатици,то той би оеднаквил разходите за отопление. Т.е.би постигнал почти еднакви разходи с Адакс и добре вложени 4500 лева за намаляване на топлозагубите си и това ако вложи парите в климатици но не вземе мерки да намали топлозагубите си.Във форума има доказателствен материал как Адакс топли стая с 500 Вт топлина на час.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #26

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    През 2001 бях закупил 2-ра употреба инверторен шарп , компресора се предаде едва след 3-4 години експлоатация т.е 2005 , компресора сдаде багажа , като го демонтирах за да го изхвърля намерих на захранващия кабел записана заветната 1987 година , сами си правете сметката.

  14.  
     
  15. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #27

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    задравейте за първа година ще се отоплявам с климатик и все още нямам кой знае какви впечатления, идеята ми е да отоплявам всички стаи с климатици, които ,стаи са около 100м2, но след като прочетох темата от начлото до края нещо май май се пообърках с тези инвестиции , възвращаемост и живот на климатика.значи излиза че трябва да дам около 6-6500 за климатици- 4бр. които ще работят около 10-на години и след това ...... пак от начало ли?с прочитането на темата пак ме върнахте в началото когато се двоумех газ или климатици като първоначална инвестиция са еднакви само че газифицирането е за винаги за разлика от климите.като разход за отопление слагам средно по50лв. на климатик или общо 200+60(70)лв. готвене и топла вода и др. незнам колко ще разхода за газ ,но за ток може би ще падне на 20-30лв. мксимум + 300лв. за газ( така си мисля) ако бъркам ме поправете, то не е ли по добре с газта като по дългосрочна инвестиция защото след 10-на години ако пак трябва да дам дори и същите пари за нови климатици , немисля че ще много приятно.искам пак да кажа че несъм правил сметки за евентуален разход на газта , ако някой има наблюдения моля нека сподели ще бъда благодарен.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #28

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Много голям разход им слагаш на климатиците. То зависи и от стаите ти, но за 18 кв.м. нормален разход е 30 лв/месец, за 25-30 кв.м. нормален разход вече е 50 лв/месец.
    За сметките с газта - аз от колкото хора съм чувал, са ми настръхвали косите.
    Един хубав климатик харчи колкото един плазмен телевизор. Отоплението с климатик ще е неизгодно ако започнеш да се замисляш и кога да включваш телевизора поради икономии. Дотогава не му бери грижата.
    А и не е проблем да надживее 10 години ако се грижиш добре за него.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    60
    #29

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Вкъщи имам един 17годишен 100v, който ползвам от 6години, като през тези 6г не е минавал даже и профилактика.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #30

    Re:Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    За сметките с газта - аз от колкото хора съм чувал, са ми настръхвали косите.
    За да няма спекулации,предлагам да покажеш цялата си сметка за един или няколко зимни месеци.Същото ще е добре да направи и някой с газ при аналогично жилище,членове и условия...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Анатомия на една плазма конзола на климатик General/Fuji/Fujitsu 12 LD(C)
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-11, 18:59
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе