Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #16

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Благодаря и за това мнение.

    За сега съседите от магазина долу спират климатика за през нощта и ако се задържи всичко по този начин е ОК.
    Забелязвам (не толкова натрапчиво понеже е през деня), че когато температурите навън са по-ниски това шумно включване и изключване, а и вибрацията по време на работа на техният климатик продължава да го има. Може да им закупя един комплект гумени тампони без метална връзка и да ги поставя на климатика.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #17

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    К'во мотаете човека.Казва,че думка като тръгва и спира/като хидравличен удар/,няма да се фиксира с тампони,а със смяна на компресора.
    Безобразният,много съжалявам или да го изключват,или лепиш шише ракия и спиш кат'заклан,или.../тук има много варианта/.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #18

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    К'во мотаете човека.Казва,че думка като тръгва и спира/като хидравличен удар/,няма да се фиксира с тампони,а със смяна на компресора.
    Безобразният,много съжалявам или да го изключват,или лепиш шише ракия и спиш кат'заклан,или.../тук има много варианта/.
    Благодаря за отговора... много лоша прогноза наистина... дано да останем на първият вариант и да не се налага да се прибягва до последният(те) вариант(и)...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #19

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Хм... голям проблем...
    Стана така, че съседите, които са наематели не искат да си спират климатика през нощта.
    Още повече че вътрешното тяло е таванно и дори не може човек да стои пред него за да се стопли.
    А поради факта, че климатика е конвенционален не може и да стопли бързо. Help!
    Какво да правя в случая?
    Благодаря предварително.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #20

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Ако ще работи през ноща да вдигат темп. на макс,така ще включва и изключва доста по нарядко и сутрин ще е топло по нощната тарифа и да не се оплакват,защото си в правото си,а собственика пари печели на твой гръб ,такаче да вика техници или да купува нов.А щом рамжи и стържи толкова,който е минавал,ако му е слагал газ на око,вече го е удавил и шума е следствие на това.Да го източат,вакуум и кантар.После да пипнат вътре траби,тенекии т.н.Тампоните добре, но чудеса не правят.Успешен ден!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #21

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Цитат Първоначално публикувано от frescor
    Ако ще работи през ноща да вдигат темп. на макс,така ще включва и изключва доста по нарядко и сутрин ще е топло по нощната тарифа и да не се оплакват,защото си в правото си,а собственика пари печели на твой гръб ,такаче да вика техници или да купува нов.А щом рамжи и стържи толкова,който е минавал,ако му е слагал газ на око,вече го е удавил и шума е следствие на това.Да го източат,вакуум и кантар.После да пипнат вътре траби,тенекии т.н.Тампоните добре, но чудеса не правят.Успешен ден!
    Притеснява ме и факта, че като говорих със служителката, тя ми каза, че "още повече не би трябвало да прави проблеми понеже лятото му били правили голяма профилактика..." а от опит знам, че щом се налага голяма профилактика за нещо, то има и голям проблем...
    А тoва за газта на око, удавянето, източването вакум и кантар не го разбрах много. Струва ми се сложно нещо. Колко ще струват тези операции?

    Поздрави!

    редакция: Мой приятел ми спомена, че щом климатика е на 4-5 години както е в случая, то вече може да са повредени някакви тампони под самият компресор. Запознати ли сте с това? Каде могат да се намерят и тези тампони и каква би могла да е цената им за комплект? Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #22

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Имам предвид зареждане на газ с електронна везна колкото си пише на външната машина,техниците знаят какво и как.Колкото за парите-100-120лв. за зареждане с r-22,предполагам,че е по-голяма щом е таванна,значи около 2кг. газ.Килото с труда е 50-60 лв. средно.Голяма профилактика всеки сам си я тълкува-не знам каква означава,горката продавачка пък идея си няма......Тампоните на компресора не ги мисли,може би след 20г. пак си остават едно от най-здравите места в климатика.Това е според мен,успех!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #23

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Ново развитие:
    Управителката викала техниците и те и казали, че това е нормалната работа на такъв тип конвенционале климатик. И странна работа - този тип климатик си е бил в комплект със тампони, които са монтирани и нищо не може да се направи повече що се отнася до техническата страна на въпроса.
    А най-интересното, че мисля след като са идвали техниците да проверяват усещам подобрение на резонирането на звука на климатика по стените. Възможно ли е да си въобразявам, след като това го усетих още преди да говоря с управителката на магазина, или при проверката, техниците да са коригирали нещо? Но пък не забелязах да има монтирани тампони каквито съм виждал на снимки тук, във форума.
    Поздрави
    п.п. много ми помагате с Вашите мнения по темата 10х!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #24

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Пичага,ако говориш за "монтираните" тампони под компресора,мо то няма климатик на тоя свят без такива още от завода ...А ако отвън не виждаш допълнителни между стойките и външното тяло,значи просто нищо не са направили...
    Наскоро имах проблем с една странна панелка ,много твърд бетон и ясно резониращ.Дори и тихите Дайкин тук се "изложиха".На опр.обороти,в началото на развъртането,се появи резонанс със стената като странно бучене отвътре,макар че отвън не се чуваше нищо. Помогна смяната на металните стойки със пластмасови + по-високи и меки тампони отвън.

    http://mikarclima.com/viewprod.php?t...product_ID=250

    Клиента твърди,че след намесата бече не се чува изобщо бученето.Накарай ги да ти направят същото,иначе ще продължават да ти обясняват,че е нормално...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #25

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Помогна смяната на металните стойки със пластмасови + по-високи и меки тампони отвън.

    http://mikarclima.com/viewprod.php?t...product_ID=250
    За първи път чувам за пластмасови стойки. Говоря за закрепване на стена. Може ли да дадеш линк за тях?

    Поздрави!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Да,пластмасови са,италиански,за закрепване на стена.Фирмата е същата от линка с тампоните - Микар,но са нови и не са ги качили още в сайта.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #27

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Единия ми Санчо преди време дрънчеше много гадно. /Този дето е монтиран върху бетонна плоча на покрива/. След много чесане и чудене, установих, че плафониетата в спалнята изпада в резонанс с компресора при определени обороти. Проблема бе решен с 3 стеропорени шайби на плафониерата. Та мисълта ми е, че е вероятно източника на шум, да не е климатика...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #28

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Хм... определено този General поражда резонирането на бетона към който е закрепен и от там резонират всички свързани материали с този бетон, но самото резониране е с толкова ниска честота, че според мен най-вероятно това, което се чува се отнася единствено до резонанса на самият бетон породен от работата на климатика...
    Малко объркано го написах, но предполагам се разбира.
    Не е като да си пуснеш субуфера в къщи и вследствие на това да резонира например някоя празна бутилка от бира. Това е често срещано и си е в реда на нещата. Последствието от определената резонансна честота от източника е резонирането на бутилката със кратна, но по-висока такава честота. т.е. резултатът е че от бутилката се чува доста по-високо честотен звук.
    Следователно, ако резонираше нещо друго допълнително вследствие работата на този климатик навън, то звука би бил с доста по-висока честота, а в случаят това което се чува е единствено резонирането на бетона. ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #29

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Реших да действам по следната схема:
    Първо поставяме тампони на оригиналните стойки, ако не се получи сменяме стойите със споменатите от колегата пластмасови + тампони. Ако и така не стане ще направя всичко възможно да смъкнем тялото на земята или да преминат на друг вид отопление - на природна газ или конвенционални радиатори.

    и лек ъпдейт: Вчера идваха и монтираха комплект тампони. Те + монтажа ми струваха 30 лв. Оказа се, че техниците които поддържат General са излъгали за това, че този климатик има тампони (било то и обикновени гуми) между тялото и стойката... ц.ц.ц... Неприятна работа. Навън студ, двамата техници на стълбата - единият да надига климатика другият да поставя тампоните. Аз поддържам тази стълба да не паднат и се притеснявам за тях. По едно време се изтърсва ни в клин - ни в ръкав съпруга на управителката и помислил ме за един от техниците започва да ругае по мой адрес, че такива неща виждаш ли не се правили през зимата ами напролет, и че той имал съсед с голям колкото камион "ЗИЛ" климатик в мазата под него и той трябвало да го търпи.. Аз му казвам кой съм и както подпирам стълбата, споря и с него, че като има такива проблеми още повече трябва да знае какво имам предвид и т.н. А той продължава, че жена му (т.е. управителката) "вече не му пускала" понеже била нервна поради това, че съм и правил проблем заради този климатик, аз от своя страна му викам да не си търси друга причина за това, че жена му не му пуска Но се оказва, че той явно не е на нивото на интелигентност на съпругата си и решавам, че е безмислено да спорим. Техниците изразиха подобно мнение или по-точно казано саркастично от единият: "нямам думи"...

    През нощта се ослушвам - резонансът при работа го има, но в по-леки нива. Тръгването и спирането на компресора (този подобен на удар от хидравличен чук) почти не се усеща. За сметка на това се чува звука от работа на климатика през дограмата ми, което е определено по-добър вариант срещу резонирането на бетона. Все пак както научих впоследствие този General е 25-ца със тегло на външното тяло 70 кг .
    За сега ще се опитам да спя при пуснат климатик през нощта, преди да прибегна към пластмасовите стойки и т.н. Притеснявам се също и относно материалът за изработка на тази тампони и издръжливостта им във времето .. все пак имаме едни разлики от -20 до +40 градуса... а и дали няма да има разлика при различните режими на работа на външното тяло. Разбрах, че при някакво обезскрежаване на външното тяло няма как да ми помогнат тези тампони.
    Поздрави!

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #30

    Re:Проблем със стартиране на климатик General и съседи...

    Цитат Първоначално публикувано от bezobraznia
    А той продължава, че жена му (т.е. управителката) "вече не му пускала" понеже била нервна поради това, че съм и правил проблем заради този климатик, аз от своя страна му викам да не си търси друга причина за това, че жена му не му пуска
    Съвсем отговорно можеш да му заявиш на този глупак, когато го видиш другия път, че най-вероятната причина жена му да не му пуска е, че пуска на някой друг и се оправдава с теб! И куп други причини, които касаят него, но да не задълбаваме толкова... и тази ще му е достатъчна!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение
    От NicKo_8 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 80
    Последно: 25-11-15, 10:36
  2. Продавам прозоречен климатик General
    От Mugala във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 29-04-15, 16:45
  3. климатик ASHG24LFC Fujitsu General
    От MB във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 11-10-13, 01:14
  4. Стартиране на климатик при отрицателни температури
    От georgi46_ във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 25
    Последно: 29-01-12, 16:35
  5. Помощ! Код за климатик General Electric Profilе
    От IKKbg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-11, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе