Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #1

    Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Здравейте на всички почитатели на марката Фуджицу.От два месеца и аз станах горд притежател на тази марка.Имам едно леко притеснение относно шума на вътрешното тяло.В момента съм на режим heat режим на вентилатора през деня auto.Вечер преди лягане го превключвам в режим quiet,та питането ми е следното?Нормално ли е когато спре да духа след това идва шумът на фреона /течаща вода /когато турбинката продължи да се върти на някакви си минимални обороти се чува едно леко прицъкане от въртенето на турбинката.Възможно ли е да се е разбалансирала или да се е отхлабило нейното захващане?Това го чувам вечер когато е утихнало навсякъде и ми е много дразнещо.Някой има ли подобен на моя проблем, да разбера дали си е нормално или да викам специалистите от сервиза.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #2

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC вътрешно тяло

    И при мен се чува нещо подобно и вече започнах да си мисля,че си имам гризач който си живее в климатика?!?Само да добавя,че климатика ми е FUJI ELECTRIC LGC.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC вътрешно тяло

    Припукване на пластмасата от температурното разширение??

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #4

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC вътрешно тяло

    Не е от пластмасата,тя си пука,но само докато си изравни температурата с тази в стаята, поне така съм забелязъл .А за мишка в климатика не бях се сетил!!!!

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #5

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC вътрешно тяло

    да-а-а-а яде изолация и пие фреон извинете не се сдържах

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #6

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC вътрешно тяло

    на тихия режим винаги и най малкия шум прави впечатление ще му свикнеш или го ползвай на low

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #7

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC вътрешно тяло

    Ами какво да кажа, от всичко съм доволем засега от този климатик, освен от шума. Явно Fujitsu не се славят с много безшумни климатици. При мен всякакви звуци се чуват от вътрешното тяло, прискърцване, припукване. А за външното още по зле. Уж трябваше да е по безшумно от на LDC, но уви. Не визирам само когато развърта в началото, но и после. Явно при някаква скорост на въртене получава резонанс и се чува дрънчене на пластмаси. Има и доста други дразнещи шумове от компресора, но това с дрънченето ми е най досадно, понеже външното тяло ми е под прозореца в стаята където спя и се чува нощем.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    После не били влошили качеството... само цената някак си паднала

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #9

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Мишките много обичат 12 волтовите кабели, нещо ги привлича там, имали сме няколко случая на прегризани

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #10

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Съгласен съм,че и на режим quiet неможе да бъде абсолютно тих,но поне само да се чува звука на въздуха който турбинката го върти,а не дразнещи механични шумове.Все пак го представят модела за много тих и малко пада марка!!!

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от aylov
    Ами какво да кажа, от всичко съм доволем засега от този климатик, освен от шума. Явно Fujitsu не се славят с много безшумни климатици. При мен всякакви звуци се чуват от вътрешното тяло, прискърцване, припукване. А за външното още по зле. Уж трябваше да е по безшумно от на LDC, но уви. Не визирам само когато развърта в началото, но и после. Явно при някаква скорост на въртене получава резонанс и се чува дрънчене на пластмаси. Има и доста други дразнещи шумове от компресора, но това с дрънченето ми е най досадно, понеже външното тяло ми е под прозореца в стаята където спя и се чува нощем.
    Уплътни външните пласмасови решетки отзад на външното тяло или ги махни.

    Да не пипаш предната решетка-ще сгафиш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    По сервизно LGC е по-шумен от LCC и LDC и за вътрешното и за външното тяло.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #13

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от aylov
    Явно при някаква скорост на въртене получава резонанс и се чува дрънчене на пластмаси.
    Извикай фирмата която ти го е монтирала да го погледне,може да има нещо при монтажа - по принцип климатиците FUJITSU са тихи,не им се скапват и лагерите на вентилаторите.Може при теб точно някоя тръбичка да допира до корпуса.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #14

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Уплътни външните пласмасови решетки отзад на външното тяло или ги махни.

    Да не пипаш предната решетка-ще сгафиш.
    Ами човека ти е казал какво да направиш.Истината е ,че тези модели са с доста "бръмчащо" външно тяло и тампони няма да ти помогнат-изпитано.В определени случаи помага да понатиснеш тръбните връзки във външното,при свалени капаци.Гледаш при включен климатик и свалени капаци вибразията на тръбичките,пипваш тук-там,малко "миши" опашки и това е!Ако знеш как да го отвориш, работата не е сложна!Опитай!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #15

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Ами това бръмчене от външното тяло не винаги го има, получава се при опредени обороти и предполагам от определена външна температура. Лятото не съм забелязал да го има, а при минусови температури все още не е тестван. Иначе като понатисна тук там външното тяло понамалява бръмченето, но все още не мога да хвана от коя точно част идва. Всъщност по интересното е че бръмченето е при по ниски обороти, при високи май изчезва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!
    От kriso.3206 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 02-03-11, 16:11
  2. Fujitsu ASYA07LGC - управление вентилатора на вътрешното тяло
    От joro_tt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-10, 19:26
  3. General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло
    От avast3 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 112
    Последно: 07-10-10, 16:49
  4. Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 02-07-09, 20:53
  5. Fujitsu ASYA09LCC - как се сваля пластмасовата кутия на вътрешното тяло?
    От profyt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-07, 20:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе