Резултати от 1 до 6 от общо 6

Fuji 12UC - въпрос относно турбината на вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    10
    #1

    Fuji 12UC - въпрос относно турбината на вътрешното тяло

    Здравейте.Наскоро купих Fuji 12UC .Това с което не мога да свикна е че след като достигне определена температура(в режим отпление,на студено още не съм го пробвал)турбината на вътрешното тяло продължава да се върти,макар и с минимална скорост,предполагам с цел постоянно следене на температурата в стаята.Та въпросът ми е възможно ли е да се прекъсне веригата която захранва турбината на вътрешното тяло когато климатика така да се каже,, не работи''.Искам като достигне зададената температура турбината да спре да се върти и да се включи когато е нужно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Fuji 12UC- въпрос относно турбината на вътршното тяло

    А как сензора ще получи инфо за нужното време на включване,като му спреш обдхването? Технически е възможно това искане,но се получават големи грешки в показанията на сензора и оттам температурни колебания в стаята. Трябва и сензора тогава да се вади извън корпуса.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #3

    Re:Fuji 12UC- въпрос относно турбината на вътршното тяло

    boganko, ако ти е проблем течението което се създава след спиране на компресора, можеш да пробваш следното: вдигни клапите максимално нагоре, след което включи режим люлеене от бутона SWING. Така докато работи компресора и ти духа топло клапите ще се движат нагоре-надолу, а след достигане на температурата клапите се вдигат нагоре и неприятното течение отива към тавана, което не се осеща от теб.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    10
    #4

    Re:Fuji 12UC- въпрос относно турбината на вътршното тяло

    Благодаря на отзовали те се ,,колеги''.Да наистина проблема е, че това слабо въртене създава чувство на ,,течение,, в стаята.Ще пробвам варианта предложен от tehno.Може въпросът ми да се е сторил глупав на някого, но тогава как старата osaka която не остава да духа след постигана на зададената температура,си се включва и изключва без проблем,с единствената разлика че ако му зададеш 27 градуса ще поддържа 25 например и т.н.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Re:Fuji 12UC- въпрос относно турбината на вътршното тяло

    С другата разлика че оската е 10пъти по-нисък клас от това което имаш сега

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    10
    #6

    Re:Fuji 12UC- въпрос относно турбината на вътршното тяло

    Сигурно си прав timberlake.Fuji-то го имам от няколко месеца,и може би не съм му свикнал ,но тепърва ще трябва да се доказва за разлика от osaka-та която до сега ми служи вярно вече 6-та зима

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. AC vs DC мотор на турбината на вътрешното тяло?
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 15-10-11, 16:05
  2. FUJI RS-12UC - мнения
    От larssen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 25-08-10, 22:30
  3. За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?
    От nikman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 24-11-09, 13:31
  4. Fuji Electric RS-12UC - шумно външно тяло
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 28-03-09, 00:30
  5. Fuji Electric RS-12UC - така ли трябва да работи?
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-09, 11:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе