Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #1

    За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Здравейте,двуомя се между тези два модела.Помещението е хол в който се спи,на първи етаж с една външна стена източно изложение.Има ПВЦ дограма,външна изолация и изолация на пода.Досега съм се топлил успешно с "духалка" 2 киловата,която изключва чрез термостата си.Поддържам около 23 градуса.Миналата зима дори и в най-големите студове беше напълно достатъчна за отоплението на стаята.Сега трябва да взема климатик с цел намаляване разходите за ел.енергия.
    По каталозите дават 9-ката за помещения 60 куб.м,а 12-ката за 90 куб.м.Така излиза,че 9-ката ми е напълно достатъчна,тя има по-добър COP -4.07 срещу 3.85 на 12-ката.Би следвало да е по икономична.Дават и 3.1 киловата на топло (мисля,че ги мериха на +7 грауса),на 12-ката 4.00 киловата.
    Незнам какви стойности ще дадат при -7 градуса например.
    Освен по-големия СОР, 9-ката е и малко по-евтина.Климатика ще се ползва само за отопление.
    Чакам вашите съвети.Благодаря предварително!
    Поздрави-Николай

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Цитат Първоначално публикувано от nikman
    Здравейте,двуомя се между тези два модела.Помещението е хол в който се спи,на първи етаж с една външна стена източно изложение.Има ПВЦ дограма,външна изолация и изолация на пода.Досега съм се топлил успешно с "духалка" 2 киловата,която изключва чрез термостата си.Поддържам около 23 градуса.Миналата зима дори и в най-големите студове беше напълно достатъчна за отоплението на стаята.Сега трябва да взема климатик с цел намаляване разходите за ел.енергия.
    По каталозите дават 9-ката за помещения 60 куб.м,а 12-ката за 90 куб.м.Така излиза,че 9-ката ми е напълно достатъчна,тя има по-добър COP -4.07 срещу 3.85 на 12-ката.Би следвало да е по икономична.Дават и 3.1 киловата на топло (мисля,че ги мериха на +7 грауса),на 12-ката 4.00 киловата.
    Незнам какви стойности ще дадат при -7 градуса например.
    Освен по-големия СОР, 9-ката е и малко по-евтина.Климатика ще се ползва само за отопление.
    Чакам вашите съвети.Благодаря предварително!
    Поздрави-Николай
    Обикновен или инверторни са тези 9-ки и 12-ки?

    Ако разликата не е голяма взимай 12-ката, все пак това са 21 кв.м.А пък и не си пиосал каква марка и модел климатик си се спрял? То има Голяма разлика от марка до марка и от модел до модел климатик.Тази духалка вероятно е духала по пода топъл въздух. Ида вземеш по голям, той дори може да реализира по -голяма икономия от по-малкия.За информация със научно практическа стойност прочети статията в подписа на board_men

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #3

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Конвенционалните 9-ки на Фуджицу/ Фуджи, Дженерал/ са калпави за отопление.
    Официалния вносител ги дава до -5 градуса.
    Вземай една ASY 12 USB/ различно е от 12 USC/ и няма да имаш проблеми.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #4

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Обикновен или инверторни са тези 9-ки и 12-ки?

    Ако разликата не е голяма взимай 12-ката, все пак това са 21 кв.м.А пък и не си пиосал каква марка и модел климатик си се спрял? То има Голяма разлика от марка до марка и от модел до модел климатик.Тази духалка вероятно е духала по пода топъл въздух. Ида вземеш по голям, той дори може да реализира по -голяма икономия от по-малкия.За информация със научно практическа стойност прочети статията в подписа на board_men
    Колега,моделите на климатиците съм ги написал в заглавието на темата(по-долу не съм,да не се повтарям).
    Благодаря

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #5

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Ето го твоя избор колега:
    http://www.bulclima.com/klimatici-i-...eneral/ash12ub

    В конкретния случай 9-ката е по-скъпа(незнайно защо), и е безмислено да не се презапасиш и за най-студените дни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #6

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Благодаря,колеги.Взех си Panasonic CU-UW12GKE,чакам днес да ми го монтират от "Термо Клима",ще споделя впечатления в подраздел Panasonic.
    Поздрави!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Оф... как не слушате, понякога ме хваща яд, ама какво да се прави. Дано да те топли, ама няма нищо общо с гореспоменатото Фуджицу. Заради парите ли се полакоми?

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #8

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Заради парите ли се полакоми?

    най-вероятно!

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    5
    #9

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    Ето го твоя избор колега:
    http://www.bulclima.com/klimatici-i-...eneral/ash12ub

    В конкретния случай 9-ката е по-скъпа(незнайно защо), и е безмислено да не се презапасиш и за най-студените дни.
    Аз съм с такъв климатик и то точно от Булклима купен, страшно доволен съм от работата на машината.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #10

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Оф... как не слушате, понякога ме хваща яд, ама какво да се прави. Дано да те топли, ама няма нищо общо с гореспоменатото Фуджицу. Заради парите ли се полакоми?
    ДА.В момента апартамента ми е в продажба и всички питат-климатика ще остане ли???(имаше стара тошиба инвертор,ама компресора сдаде багажа и никои не иска да го сменя)И така,климатика току що го монтираха, духа топло и е тих,но навън е 13 градуса.Ще го видим големите студове.
    П.С. Питах монтажниците(термоклима) на по бира и мезе(да си кажат всичко),казаха че е по добър от "Мидеа" и за парите си по-добро няма.Монтирали са стотици от този модел,дефекти дали на пръста на едната ръка.Зимата топлили.Обнадеждиха ме
    Имал външен датчик за размразяване,което било добре,като спре компресора(постигнал е зададената температура),намаля вентилатора на минимум и вдига клапата докрай нагоре.
    Проблем ли е ако вдигна клапата нагоре(на режим отопление),че да не духа в мен.Предполагам ,че малко ще лъже в градусите,но ако е само това....
    Поздрави!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    26
    #11

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Цитат Първоначално публикувано от fanklimatik
    Аз съм с такъв климатик и то точно от Булклима купен, страшно доволен съм от работата на машината.
    На мен ми предлагат Fujitsu ASY12USB, който също беше препоръчан по-нагоре в темата, за 960 лв с монтажа. Така като гледам, климатика е абсолютно същия, нали съм прав? Надявам се, че това е най-добрия избор за тези пари, поне така изглежда от информацията във форума.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    12USB е класика, стига да отговаря на стаята ти е много добро решение за парите си.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #13

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Цитат Първоначално публикувано от nikman
    Благодаря,колеги.Взех си Panasonic CU-UW12GKE,чакам днес да ми го монтират от "Термо Клима",ще споделя впечатления в подраздел Panasonic.
    Поздрави!
    Дано да те грее климатика, във което се съмнявам, а за Термо Клима ........поразпитаи и може би това което ще чуеш няма да ти хареса.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #14

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    За "Термоклима"-трябваха бири и мезета,за да ми го вакумират защото "вънка не вали дъжд????"
    Още е топло,климатика топли и чат пат(рядко)размразява,ама какво и аз не знам,защото не е побелял дори ни най-малко

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?

    Нали беше добър климатик,имал си датчик отвън за дефроста ??? Така става,когато някой знаещ ти каже А,а ти си решиш на своя глава да бъде Б.
    ...Още е топло,климатика топли... интересно ми е дали така ще напишеш,когато стане -10°.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик за помещение 25 квадрата
    От sasho1bs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 03-09-12, 17:43
  2. FUJI RS-12UC - мнения
    От larssen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 25-08-10, 22:30
  3. Fuji RS-9UA или Fuji RS-12UC
    От rrmitko във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 27-10-09, 21:02
  4. Fuji Electric RS-12UC - шумно външно тяло
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 28-03-09, 00:30
  5. Fuji Electric RS-12UC - така ли трябва да работи?
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-09, 11:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе