Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Малка дилема между два климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #16

    Re:Малка дилема между два климатика

    А иначе кой от 2-та ще е по икономичен на 22-24 градуса ? ? ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #17

    Re:Малка дилема между два климатика

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    А иначе кой от 2-та ще е по икономичен на 22-24 градуса ? ? ?
    Няма ли някой да се произнесе ?

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #18

    Re:Малка дилема между два климатика

    LDC - то

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re:Малка дилема между два климатика

    ...теоретично...

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Re:Малка дилема между два климатика

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Няма ли някой да се произнесе ?
    Грешката е моя.Този отговор е за divi4
    за тази кавадратура и 23-26 градуса при външна +7 и нагоре според мен по -икономично ще е фуджитсуто. За Темпераури +2 и надолу според мен по икономичен ще е дайкина без значение дали 50-ка, 60-ка или 70-ка, просто те няма да се напъвати ще работят между минимум до средата между номинал и максимум при външни между 0 до -20 в зависимост от мощността им. За 35 квадрата вземи 60-ката(тя е еднакъв топлообменник като 50-ката, но според мен софтуерно е зададено да държи номинала на 7кв при отопление). за 70-ката оже да я вземеш ако искаш да правиш баня тоест 26-28 градуса в тези 35 квадрата.

    За икономичността ти писах, че според мен след затоляне на помещението ще зависи изключително от топлозагубите на помещението.независимо кой климатик е все едни исъщи топлозагуби ще има които изискват една мощност да кажем примерно 4квч за да се поддържа температурата, но по силния клиаматик ще я постига без да навлиза в и стои в пикова консумация, докато по-слабия по мощност ще работи при минусови над номинал на отопление и консумация.
    взимай по -силния ще е по икономичен-е от време на време ще работи като он-оф климатик, докато фуджитсуто за тези 35 квадрата сигурно няма да спира под 12градуса външна температура

    Ако бях на твое място щях да взема 60-ката(с изискване за 23-24 градуса/ иначе ако наистина си го взимах да ме топли за 35кв и за 24-26 градуса при всички положения 70-ката, ама аз обичам горещината зимата/), те дайкин към момента според мен с новата инверторна серия като съотношение цена/мощност са без конкуренция в сравнение с другите утвърдени климатични марки.

    третата възможност като компромис е една нокрия 14 тя ще е идеалния вариант отоплене/консумация за теб, но не очаквай при -5 и надолу навън 26градуса вътре(24 може би, но не повече).

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #21

    Re:Малка дилема между два климатика

    justify , ти му взе акъла на човека.
    Какви 35м2, помещението му е 25-28м2, с тези мощности които спрягаш ще го издуха отвсякъде, не може да си намери място.
    ASYB12ld или подова 35-ца на Дайкин ще са му достатъчни и ще се чувства комфортно

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #22

    Re:Малка дилема между два климатика

    Обясненията на justify сигурно са отпеавени към divi4 иначе ще е много смешно ако се отнася за мен.На мен и 50-ката ще ми е сигурно много като се има в предвид че тук при нас /гр.Петрич/ темп. не падат много под 0-та.Така че и аз клоня към Fujitsu 12 LD.Но много ще ми бъде интересно от +2 до към -5 кой от 2-та ще е по икономичен и с кой ще бъде по комфортно при зададена тем. 22-24 градуса.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #23

    Re:Малка дилема между два климатика

    По каталожни данни по-икономично и по-тихо ( комфортно) би трябвало да е с LDCто. Подчертавам - по каталога. Реално не се знае,защото няма как да се поставят в абсолютно еднакви условия и да се сравнят.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #24

    Re:Малка дилема между два климатика

    Искам да допълня , че преди време в къщата имах климатик Елит 18-ка и за да стопли помещението до 24-25 градусе му трябваше един ден е под нулата , на него му даваха на отопление 5.7 киловата , при консумация 2 киловата , ако не го спирам изобщо си подържаше добре темперетурата но и малко си почеваше , ламя на тока за радост на EVN.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Дилема между ЛЕД 40-42
    От stota4kata във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 02-01-13, 21:04
  2. Дилема между два телевизора
    От velizarr във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 09-04-11, 20:40
  3. Дилема между два Либхера
    От technolog във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 12-08-09, 16:53
  4. Дилема между две апаратчета Sony DSC W55 и W80
    От glarus във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-07, 10:15
  5. Дилема между 4 видеокарти
    От cvetan_pl във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 14
    Последно: 18-03-06, 10:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе