Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Малка дилема между два климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #1

    Малка дилема между два климатика

    Имам хол 80 кубика но се чудя между два модела ASYB-12LD и Дайкин FTX50GV и двата са мощни инвентори но ме притеснява че първият може да издъхне при темперетури около и под нулата . Как е по-добре първият ще вижда зор а вторият ще работи на минимала си , нека кажат тези който имат впечатление от климатиците , важно е да е топло и сметката по-малка ???

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #2

    Re:Малка дилема между два климатика

    Fudjitsu-то е с по-добри данни, но зависи в какво настоящо здраве е.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #3

    Re:Малка дилема между два климатика

    Ако си с много добра изолация вземи LD-to ако ли не daikina.
    Ако си с лоша изолация LD-то няма да издъхне но при -10 и надолу няма да прави повече от 20градуса.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Малка дилема между два климатика

    Цитат Първоначално публикувано от divi4
    Имам хол 80 кубика но се чудя между два модела ASYB-12LD и Дайкин FTX50GV и двата са мощни инвентори но ме притеснява че първият може да издъхне при темперетури около и под нулата . Как е по-добре първият ще вижда зор а вторият ще работи на минимала си , нека кажат тези който имат впечатление от климатиците , важно е да е топло и сметката по-малка ???
    Ще ме извиняваш, ама ти си садист(без да се обиждаш-нищо лично)-особено ако си в къща или пък в апартамент без изолация.
    Да не мислиш че това 12LD е някакъв вид топлоцентрала?

    Тези 80 кубика ми намирисват на поне 30кв.м. Ако искаш да го ползваш нормално до -15(както намекваш по-горе) без да включваш и друг уред за отопление според мен вземи поне FTX60 GV-на него при -10 поне му остават 4.47 кв на отопление(според ММЦ).В крайна сметка според мен в този ценови клас това и може би 14 LCC на фуджитсу е най-доброто.А от мен да знаеш, че при утвърдените маркови имена в климатичната техника дори климатика да е "Б"клас за консумацията е най-важно топлозагубите а не толкова консумацията на климатика.Таак, че дали ще е 50-ка или 60-ка според мен няма да имаш разлика в сметките.
    максималната мощност е важна при първоначално затоплян ена помещението или при достигане на по висока от първоначално зададената температура.
    За поддържане на температурата, включително и при -10 -15 градуса и повече е важна номиналната мощност и топлозагубите.Ако имаш изолация в тази област нищо повече няма да можеш да направиш и затова ще ти е необходим по -висок номинал, а не както румен 68 при -19 градуса да си изключваш климатиците и да преминаваш на духалки.че то тогава защо изобщо си ги купувал тези клиамтици?

    При затоплян ена помещението са важни и обема и външната повърхност на помещението, тъй като обема го затопляш до определени градуси, но от площта на повърхността зависят топлозагубите.По-голяма повърхност по-големи топлозагуби.При -7- 10 -15 градуса топлозагубите се увеличават, а капацитета на отопление на климатика намалява о0т друг астрана като си навън през деня се "назимяваш/настудуваш" и като се върнеш вместо 23 градуса искаш 25-26 за да се стоплиш(23 ти се струва хладко-личен опит събран по слипове и фланелка къс ръкав в хола ми).Задал съм му от 16.30 часа 26 градуса(от 23 градуса преди това-той държи 21.7 градуса) и докато се върна в 18-18'30 часа да е поне 25 градуса, ама точно тогава около 17 часа се скрива слънцето и има бърз температурен пад навън при което климатика в 76 куб.м. хол вдига ама бавно до около 23.5 градуса и следва дефрост(температурата пада вътре с 1.5 градуса до 22 дори до 21.7 градуса, след това 1 час 1.5 час работа тъкмо стигне до 23.7градуса нов дефрост и така аз си чакам да стигне 26 градуса, ама дефростите ми ядат достигната температура вътре, та дори и пауър финкцията не ще да помогне защото работи 20 до 30 минути след което в момента в който излезне от нея -ДЕФРОСТ.
    Вярно е че около мен апартаментите с а празни, имам доста прозорци и нямам пердета, но по -силния климатик си е друго

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #5

    Re:Малка дилема между два климатика

    Живея в Пловдив , къща на първия етаж общо около 35 квадратни метра но с по - малка височина 220 см. без изолация , вярно че стените са дебели но всички са външни и аз малко клоня към Дайкина

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #6

    Re:Малка дилема между два климатика

    Заложи на DAIKIN-а, няма да те подведе!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Малка дилема между два климатика

    Цитат Първоначално публикувано от divi4
    Живея в Пловдив , къща на първия етаж общо около 35 квадратни метра но с по - малка височина 220 см. без изолация , вярно че стените са дебели но всички са външни и аз малко клоня към Дайкина
    Ако имаш пари вземи 60-ката или дори 70-ката.В противен случай може и 50-ката ама за нея не знам при -5 и надолу дали ще насмогва да затопля помещението над 21 градуса както и при голяма влага навън и темпертура в рамките н а+2 до -2 градуса.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Re:Малка дилема между два климатика

    Ами за подобна кубатура 68m3 с изолация гипсокартон и вата с pvc дограма какъв ще препоръчате Fujitsu 12LD или Daikin FTX50GV ?С кой ще е по икономично и комфортно.
    Става въпрос за гр. Петрич където темп. тази зима паднаха най-много до -8 и то за 2 дни. Желана темп. 23-24 градуса.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Малка дилема между два климатика

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Ами за подобна кубатура 68m3 с изолация гипсокартон и вата с pvc дограма какъв ще препоръчате Fujitsu 12LD или Daikin FTX50GV ?С кой ще е по икономично и комфортно.
    Става въпрос за гр. Петрич където темп. тази зима паднаха най-много до -8 и то за 2 дни. Желана темп. 23-24 градуса.
    който от двата си избереш, но все пак фуджитсуто поради това че има плазма превърта максимум 595 куб.м./час, дайкина 50-ката посочена от теб няма плазма, но със сигурност щом е в Петрич(макар че тази зима представите ни за по-мек климат по морето се обърнаха, другат а година това може да се случи в Петрич) местоположението има изолация ще се справи при -8 дори и да задържи една седмица за посочената от теб кубатура.
    При ниски темпертури няколко дни (-8 -10 градуса)12 LD ще се поизмъчи за 24 градуса.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Малка дилема между два климатика

    Айде сега, чак пък 70-ката!
    Така хубаво си за една Нокрия, ама пусти пари...

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #11

    Re:Малка дилема между два климатика

    Стига с тези мощности, на човека му е достатъчно 12LDC, като му сложиш 60-ка или 70-ка, ще го издуха от всякъде на тази стая, не може да си намери място.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:Малка дилема между два климатика

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    Стига с тези мощности, на човека му е достатъчно 12LDC, като му сложиш 60-ка или 70-ка, ще го издуха от всякъде на тази стая, не може да си намери място.

    Ще кажа,че от моят опит при по-голям климатик следва по голям външен и вътрешен топлообменник, по голямо топлоотнемане вън и по голямо топлоотдаване вътре при по малък дебит на вътрешното тяло/по малка степен н авентилатора = на по-малко течение в сравнение с по малкия климатик който винаги гони зададенат температура или за да я поддържа държи вентилатора на по-висока степен.Това е от личен опит на двата ми климатика в спалнята(се падат 133 вата на час на куб метър) и в хола(падат се 76 вата на час на куб метър)-познай от веднъж-в хола винаги е по ветровито от спалнята ми макар че спалнята е по малка и от климатика до срещуположната стена е 2.66метра по права линия, докато в хола от вътр. тяло на климатика до другата стена е 7.50-8.5 метра.Поради това в хола докато не стане 24 градуса или повече почти винаги съм с одеяло.Може и двата климатика да постигат температурата която е зададена, ама единият скъсва своя и моя гъз от духане, докато с другия имам истински комфорт, а за духането има грижата друг-а.
    Фуджитсуто почти винаги работи без да прави течение, а когато духа по силно поради малкото разстояние въздуха му не се разводнява до хладък както става в хола, д ане говорим, че при минусите -9 -11 каквито имаше 26 градуса изобщо не го тормозеха и един ден дори при външна -7.3 градуса без да иска направи 27.8 градуса(при зададени 26 преди да влезна в банята) за около 45 минути
    Оттук нататък купувам ли климатик, ще е винаги преоразмерен освен ако е фуджитсу с голям максимум н аотопление като този Fujitsu AS-Z40V2

    Ако не вярваш че от големината и елементите на вътрешния толооменник зависи топлоотдаването виж най-силните модели за Япония на 100 волта за фуджитсу, санцьо, тошиба и национал-всичките са между 12.5 и 16 кг вътрешните тела при външни между 36 до 41 кг.- Защо ли? .

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #13

    Re:Малка дилема между два климатика

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Ами за подобна кубатура 68m3 с изолация гипсокартон и вата с pvc дограма какъв ще препоръчате Fujitsu 12LD или Daikin FTX50GV ?С кой ще е по икономично и комфортно.
    Става въпрос за гр. Петрич където темп. тази зима паднаха най-много до -8 и то за 2 дни. Желана темп. 23-24 градуса.
    Чакам още мнения и идеи.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Малка дилема между два климатика

    Е пък на теб 12LD ти е предостатъчен и да не беше в Петрич.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #15

    Re:Малка дилема между два климатика

    Е пък на теб 12LD ти е предостатъчен и да не беше в Петрич.
    +1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дилема между ЛЕД 40-42
    От stota4kata във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 02-01-13, 21:04
  2. Дилема между два телевизора
    От velizarr във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 09-04-11, 20:40
  3. Дилема между два Либхера
    От technolog във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 12-08-09, 16:53
  4. Дилема между две апаратчета Sony DSC W55 и W80
    От glarus във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-07, 10:15
  5. Дилема между 4 видеокарти
    От cvetan_pl във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 14
    Последно: 18-03-06, 10:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе