Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 72

Помощ за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #31

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Спрямо FVXS50F?
    5,8 (1,4-8,1) kW за Дайкина срещу 6,0(0,9-9,1) kW за Нокрията
    COP 3,63 за Дайкина срещу 4,44 за Нокрията
    2860 лв за Дайкина срещу 2370 лв за Нокрията
    Ей, че ми намираш работа, Ванко
    1-Номиналите са еднакви,много добре знаеш,че максимала не се взема под внимание при избора на климатик,зашото климатика не може да работи повече от 20-30 мин в тоя режим.
    2-Да,КОПа при + 7 гр има разлика,само дето тогава климатика няма нукакъв зор и разликата в консумацията е нищожна. Също така добре знаеш,че КОПа няма да ме стопли при - 10 гр,а запазената отоплителна мощност...При Дайкин положението е по-добре.
    3-цената на Дайкина верно си е такава,това е сериозен довод.Но има възможност за по-изгодна цена...
    4-по-сериозния обаче е ТОПЛИННИЯ КОМФОРТ при подовата машина... + шестте години гаранция....

    А иначе и аз бих искал да си пльосна една японка Нокрия Z...
    Сега търся кой да ми го подари като мостра,обещавам да го рекламирам якооооо....

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #32

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    1-Номиналите са еднакви,много добре знаеш,че максимала не се взема под внимание при избора на климатик,зашото климатика не може да работи повече от 20-30 мин в тоя режим.
    2-Да,КОПа при + 7 гр има разлика,само дето тогава климатика няма нукакъв зор и разликата в консумацията е нищожна. Също така добре знаеш,че КОПа няма да ме стопли при - 10 гр,а запазената отоплителна мощност...При Дайкин положението е по-добре.
    3-цената на Дайкина верно си е такава,това е сериозен довод.Но има възможност за по-изгодна цена...
    4-по-сериозния обаче е ТОПЛИННИЯ КОМФОРТ при подовата машина... + шестте години гаранция....

    А иначе и аз бих искал да си пльосна една японка Нокрия Z...
    Сега търся кой да ми го подари като мостра,обещавам да го рекламирам якооооо....
    Все повече ми се ЧИНИ, че изявлението ти "много добре знаеш,че максимала не се взема под внимание при избора на климатик,зашото климатика не може да работи повече от 20-30 мин в тоя режим." се отнася в този случай САМО за ДАЙКИНА, защото той наистина НЕ МОЖЕ да работи повече от 20 минути на максимална мощност за разлика от дженерала ми 12 ЛД в спалнята...

    Ама и ти си голяма работа Ванко68, за бързо "тушира" всички положителни страни на Нокрията и превърна отрицателните страни на дайкина в положителни.
    Аз като Потребител гледам и за мен има значение максималната мощност на климатика и това колко време може/ е програмиран да я поддържа...
    Поради това на неговия пост в темата на дайкин съм препоръчал дайкин FTX71GV, а не подовия дайкин, защото считам парите за последния за прекомерни предвид възможностите му в сравнение с цената и възможностите на FTX71GV.

    Ако обаче трябва да избирам между подов и 71GV от една страна и японската НОКРИЯ с максимална мощност на отопление 11.5кв ИЗБИРАМ НОКРИЯТА.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Поради това на неговия пост в темата на дайкин съм препоръчал дайкин FTX71GV, а не подовия дайкин, защото считам парите за последния за прекомерни предвид възможностите му в сравнение с цената и възможностите на FTX71GV.
    justify, брат... не избираш сред правилните серии на Дайкин. Огледай се за UATY, FRY(P)J, FVY(P)J... Или знаеш, какво...
    Направо си прибери 4-ти блок, на АЕЦ-а.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #34

    Re:Помощ за избор на климатик

    Indoor temperature
    °CDB 16 18 20 22 24
    Outdoor temperature
    °CDB °CWB TC PI TC PI TC PI TC PI TC PI
    -15 -16 3.98 1.24 3.88 1.27 3.79 1.29 3.69 1.32 3.60 1.35
    -10 -11 4.64 1.44 4.53 1.47 4.42 1.50 4.31 1.53 4.20 1.56
    -5 -7 5.20 1.52 5.08 1.55 4.95 1.59 4.83 1.62 4.71 1.65
    0 -2 6.00 1.64 5.86 1.68 5.71 1.71 5.57 1.74 5.43 1.78
    5 3 6.03 1.30 5.88 1.33 5.74 1.36 5.60 1.39 5.45 1.41
    7 6 6.30 1.30 6.15 1.32 6.00 1.35 5.85 1.38 5.70 1.40
    10 8 6.15 1.29 6.00 1.32 5.85 1.34 5.71 1.37 5.56 1.40
    15 10 6.03 1.11 5.88 1.13 5.74 1.15 5.60 1.18 5.45 1.20

    джъсти,това е СЕРВИЗНОТО на Нокрия 14,написано собственоръчно от създателите й....Някъде га виждаш мощност над 6,3 Квт ???????? Защо,аджеба,ако Нокрията можела да си бичи на макс непрекъснато,са ПРОПУСНАЛИ да го отразят ????? Баси и идиотите са тея япончета в сравнение с теб....

    П.П -и твоето LD е същото ....

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #35

    Re:Помощ за избор на климатик

    Ванко, това е как се променя НОМИНАЛНАТА мощност при различни вътрешни и външни температури.
    И двата климатика са добри. Аз съм за Нокрия, ти си за Дайкин. Човекът има да избира, крайното решение си е негово.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #36

    Re:Помощ за избор на климатик

    Дидо,това НЕ Е КАК СЕ ПРОМЕНЯ НОМИНАЛНАТА МОЩНОСТ...Над таблицата ясно си пише " HEATING CAPACITY" демек Отоплителен капацитет(възможност) . Никъде не са дали другата,максималната,ако я имаше де...Защо е така? Межу другото това ТС ,дето виждаш.означава TOTAL CAPACITY,я ми го преведи,че аз не мога...
    П.П-между другото аз съм препоръчал на клиента тази Нокрия,само дето не обичам да се изопачават реалните неща ,особено играта с цифри...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:Помощ за избор на климатик

    Heating capacity ама при Rated Frequency . Знаеш много добре, че има и над показаните, има и под показаните мощности.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #38

    Re:Помощ за избор на климатик

    ТС ?????? Коментар?
    И още едно за размисъл - защо има бутон HI POWER,ако климатика можеше сам да си работи на тая мощност,защо ако температурата надскочи с два гр зададената,режима се самоизключва...Защо в охлаждане след 30 мин също се самоизключва,а???

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #39

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    1-Номиналите са еднакви,много добре знаеш,че максимала не се взема под внимание при избора на климатик,зашото климатика не може да работи повече от 20-30 мин в тоя режим.
    2-Да,КОПа при + 7 гр има разлика,само дето тогава климатика няма нукакъв зор и разликата в консумацията е нищожна. Също така добре знаеш,че КОПа няма да ме стопли при - 10 гр,а запазената отоплителна мощност...При Дайкин положението е по-добре.
    3-цената на Дайкина верно си е такава,това е сериозен довод.Но има възможност за по-изгодна цена...
    4-по-сериозния обаче е ТОПЛИННИЯ КОМФОРТ при подовата машина... + шестте години гаранция....
    1. Номиналите не са еднакви- Нокрията е с лек превес. Максимала е добре да се вземе под внимание, никъде не е уточнено, че няма да се изключва (това ако приемем, че наистина не може да работи дълго на мах.).
    2. Да, КОПа при + 7 гр има разлика, а от твоя следващ пост се вижда, че тя се запазва и при -10 (4.20 изходна при 1.56 разход и търсена 24 С - СОР 2.69). Тук http://www.mmc.bg/admin/pics/14_2_PL_FVXS-F_2010.pdf пише, че при Дайкина положението е доста по-зле - СОР 2.34 и изходна 3.68 и то максимална по твои думи.
    3. Сигурно и при Нокрията има възможност за по-изгодна цена...
    4. Понятието "топлинен комфорт" е индивидуално. За гаранцията съм съгласен, въпреки че очевидно си я плащаш и при покупката, и при текущите разходи, т.е. ти излиза златна.

    Ванкооо, Ванко... ако беше 16 годишен щях да те разбера, но сега ?!?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #40

    Re:Помощ за избор на климатик

    1- Ако за теб разлика от 200 Вт в номинала е от некво значение при мощности от 6 Квт,значи просто издребняваш
    2-при сравнението на КОПовете при ниски температури се опрях на данни на разни северни лаборатории,с РЕАЛНИ данни от измервания в РЕАЛНИ условия,а не в лабораториите на производителите. Верно е,че КОП на Нокрията е маааалко по-голям,въпроса ми беше,че по-бързо се срива от на Дайкина. Едно е спад от 4,4 до 2,7,друго е спад от 3,6 до 2,3,нали ?Ако продължават в същия дух,нали се сещаш какво ще стане при -12 ? Ще се изравнят...А после на -15 ???
    3-поне аз нямам...Там всичко е свито изкуствено от една година насам
    4-Така поне казват почти всички ползващи подовия климатик...Едно е да ти духа яко във врата,а повярвай ми,Нокрията духа точно така - яко,а друго е струята да се разпределя на два потока -нагоре към тавана и долу към краката
    5-не съм съгласен за разбиранията ти относно гаранцията...Както и всички клиенти,които я ползват...

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #41

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    1- Ако за теб разлика от 200 Вт в номинала е от некво значение при мощности от 6 Квт,значи просто издребняваш
    2-при сравнението на КОПовете при ниски температури се опрях на данни на разни северни лаборатории,с РЕАЛНИ данни от измервания в РЕАЛНИ условия,а не в лабораториите на производителите. Верно е,че КОП на Нокрията е маааалко по-голям,въпроса ми беше,че по-бързо се срива от на Дайкина. Едно е спад от 4,4 до 2,7,друго е спад от 3,6 до 2,3,нали ?Ако продължават в същия дух,нали се сещаш какво ще стане при -12 ? Ще се изравнят...А после на -15 ???
    3-поне аз нямам...Там всичко е свито изкуствено от една година насам
    4-Така поне казват почти всички ползващи подовия климатик...Едно е да ти духа яко във врата,а повярвай ми,Нокрията духа точно така - яко,а друго е струята да се разпределя на два потока -нагоре към тавана и долу към краката
    5-не съм съгласен за разбиранията ти относно гаранцията...Както и всички клиенти,които я ползват...
    1. Може да е минимална, но е + за Нокрията.
    2. При -10 СОР-а изобщо не е "маааалко" по-голям а е дооооста. После обаче, при -15 което е мнооого рядко срещано по нашите ширини, Нокрията ще има изходна мощност колкото Дайкина при -10, а мощността на последния кой знае колко ще е клекнала. И преди да си написал нещо за СОР-а при -15 (дето на Дайкина не го знаеш колко е) - едва ли при тези изключителни условия някой ще се интересува от него, но за изходната е сигурно.
    3. Ако е изкуствено свито, както твърдиш, интересно колко по-скъпи ще са ако не е, от великите Дайкин- поне двойно ще да е. Според мен е изкуствено надуто.
    4. Във врата ти ще духа ако стоиш пред струята, при 40 кв.м. помещение лесно ще се избегне.
    5. Не си съгласен защото не ти изнася- 500 лв. стартово отгоре + по-ниски параметри (високи текущи разходи)... с извинение, но да ти таковам гаранцията.

    А бе с други думи: болно фенство подхождащо на пубертет, а не на професионалист- не искам да те обидя, но вземи се стегни малко.

    Упс, и аз ти се вързах на глупостите- много си сладкодумен, представяш ли си ако беше и толкова компетентен (ех, мечти):

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    ...Верно е,че КОП на Нокрията е маааалко по-голям,въпроса ми беше,че по-бързо се срива от на Дайкина. Едно е спад от 4,4 до 2,7,друго е спад от 3,6 до 2,3,нали ?Ако продължават в същия дух,нали се сещаш какво ще стане при -12 ? Ще се изравнят...А после на -15 ???...
    я пак погледни данните на Нокрията и СОР-а и при -15...

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Indoor temperature
    °CDB 16 18 20 22 24
    Outdoor temperature
    °CDB °CWB TC PI TC PI TC PI TC PI TC PI
    -15 -16 3.98 1.24 3.88 1.27 3.79 1.29 3.69 1.32 3.60 1.35
    -10 -11 4.64 1.44 4.53 1.47 4.42 1.50 4.31 1.53 4.20 1.56
    -5 -7 5.20 1.52 5.08 1.55 4.95 1.59 4.83 1.62 4.71 1.65
    0 - 2 6.00 1.64 5.86 1.68 5.71 1.71 5.57 1.74 5.43 1.78
    5 3 6.03 1.30 5.88 1.33 5.74 1.36 5.60 1.39 5.45 1.41
    7 6 6.30 1.30 6.15 1.32 6.00 1.35 5.85 1.38 5.70 1.40
    10 8 6.15 1.29 6.00 1.32 5.85 1.34 5.71 1.37 5.56 1.40
    15 10 6.03 1.11 5.88 1.13 5.74 1.15 5.60 1.18 5.45 1.20
    ....
    СОР над 2.66 ли виждам аз.

    Ти неразбиращите потребители питащи във форума за олигофрени ли ги вземаш? Браво на теб.

    p.s. Нещо сякаш ми убягва, та да питам направо: този форум за фанатично промотиране на определена марка ли е създаден, или за коректна взаимопомощ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #42

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от no one

    Ти неразбиращите потребители питащи във форума за олигофрени ли ги вземаш? Браво на теб.

    p.s. Нещо сякаш ми убягва, та да питам направо: този форум за фанатично промотиране на определена марка ли е създаден, или за коректна взаимопомощ?
    Не ви знам отношенията във форума и затова малко предистория. В друг форум се свързах се Vanko68 на лична бележка с питане за цени за конкретен климатик Дайкин. Той по негова инициатива предложи да направи оглед на помещението ми и тогва да говорим за модели. Когато дойде и докато дискутриахме спецификите на Дайкините ми предложи Фуджицуту точно заради "ако много държиш на КОП-а". Веднага се пошегувах с него че изневерява на Дайкин, а той отвърна сериозно че Дайкин са страхотна марка, но това не означава че няма други качествени климатици с даже по добри х-ки. Оставихме покупката за след консултация с жена ми, тъй като подово разпложения климатик има повече специфики относно вътрешната подредба, а не бяхме го дискутирали. Докато тя мисли по въпроса аз пуснах тук въпроса с цел повече мнения, без да се допитвам до Vanko68 /той даже не знае че имам акаунт тук/.
    Така че съм от малкото хора, да не кажа единствен, който е наясно за пристрастията и професионализма на Vanko68.
    PS Но да не се отклоняваме от темата, не сме се спрели катeгорично на модел :P Подов дайкин с малко по лоши характеристики или стенно фуджицу с малко по добри + екстри.
    Благодаря предварително

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #43

    Re:Помощ за избор на климатик

    Gerald
    no one- не виждам нищо лошо във фенството,ако е арументирано и доказано по някакъв начин. Аз го доказвам с едната камара доволни и предоволни клиенти и почти пълната липса на оплаквания и ремонти. По същия начин ще реагират Касапа и Деян за Санио,Лавшо,Александарс и Еди за Тошиба и т.н. И ако оставиш писаното по хартийките и вземеш малко по-реални измервания,ще се убедиш,че истината не е точно тази,към която ти напъваш толкова. Едно е да ми рекламират,че новото ПОЛО горяло 3 л нафта на 100,а според тестове на Аутобилд ( също е немско ) се оказва,че гори 5 л....На кое ще повярваш,а???

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #44

    Re:Помощ за избор на климатик

    @Gerald
    В такъв случай, просто се довери на Ванко. И двата климатика си имат предимствата и няма какво да си чешим клавиатурите. Щом колегата ти е видял помещението, най-добре може да те посъветва, кое е по-подходящо в конкретния случай. Успех!

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #45

    Re:Помощ за избор на климатик

    Gerald Drinks
    no one- не виждам нищо лошо във фенството,ако е арументирано и доказано по някакъв начин. Аз го доказвам с едната камара доволни и предоволни клиенти и почти пълната липса на оплаквания и ремонти. По същия начин ще реагират Касапа и Деян за Санио,Лавшо,Александарс и Еди за Тошиба и т.н. И ако оставиш писаното по хартийките и вземеш малко по-реални измервания,ще се убедиш,че истината не е точно тази,към която ти напъваш толкова. Едно е да ми рекламират,че новото ПОЛО горяло 3 л нафта на 100,а според тестове на Аутобилд ( също е немско ) се оказва,че гори 5 л....На кое ще повярваш,а???


    с други думи Моето чадо си е най-убавото.... , или всеки си хвали неговата стока
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Не ви знам отношенията във форума и затова малко предистория. В друг форум се свързах се Vanko68 на лична бележка с питане за цени за конкретен климатик Дайкин. Той по негова инициатива предложи да направи оглед на помещението ми и тогва да говорим за модели. Когато дойде и докато дискутриахме спецификите на Дайкините ми предложи Фуджицуту точно заради "ако много държиш на КОП-а". Веднага се пошегувах с него че изневерява на Дайкин, а той отвърна сериозно че Дайкин са страхотна марка, но това не означава че няма други качествени климатици с даже по добри х-ки. Оставихме покупката за след консултация с жена ми, тъй като подово разпложения климатик има повече специфики относно вътрешната подредба, а не бяхме го дискутирали. Докато тя мисли по въпроса аз пуснах тук въпроса с цел повече мнения, без да се допитвам до Vanko68 /той даже не знае че имам акаунт тук/.
    Така че съм от малкото хора, да не кажа единствен, който е наясно за пристрастията и професионализма на Vanko68.
    PS Но да не се отклоняваме от темата, не сме се спрели катeгорично на модел :P Подов дайкин с малко по лоши характеристики или стенно фуджицу с малко по добри + екстри.
    Благодаря предварително
    За мен няма голяма разлика между двата климатика-на подовият най-голямата екстра е програмируемият седмичен таймер.Подовото тяло има положителни и отрицателни страни-вече ги написах по-горе.Аз лично за мен си бих сложил Нокрията по 2 причини: ; 1. позвоялва по голяма мобилност/гъвкавост при обзавеждането и размествеането на мебелите в отопляваното помещение; 2.лампата йонизира и донякъде премахва миризмите-било от ястия, било други.За цигареният дим няма силен ефект.
    Ако това помещение ти е само хол а не хол/трапезария и не смяташ да разместваш мебели(например лятото можеш да имаш едно разположение на мебелите, а зимата друго) дайкина става и има седмичен таймер, който като програмираш веднъж може да забравиш, че имаш климатик до пролетта( е разбира се ще чистиш 1 седмично филтрите с вода и сапун, което за нокрията можеш да правиш веднъж на пролетта и веднъж есента).

    Моят съвет е да видиш със съпругата ти къде какви мебели ще има в помещението и какво ще е разположението им, ще ги местите ли 1-2 пъти годишно в зависимост от сезона или не и тогава решавай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на климатик
    От bogi25 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 01-07-14, 23:03
  2. Помощ при избор на климатик
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 33
    Последно: 04-05-11, 19:17
  3. Помощ за избор на климатик
    От sarti във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 41
    Последно: 31-01-11, 22:32
  4. Помощ за избор на климатик
    От Sunny във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 04-08-07, 17:10
  5. Помощ при избор на климатик
    От nero във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-05, 17:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе