Резултати от 1 до 3 от общо 3

Fujitsu ASYB12LDC - нещо не охлажда добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    14
    #1

    Fujitsu ASYB12LDC - нещо не охлажда добре

    Здр-те имам климатик Fujitsu 12LDC и нещо не охлажда добре пускам го на 19-20 градуса и пак неможе да охлади стаята която е 20кв. В хола имам дайкин и като го пусна на 19-20 градуса и за няма и един час вече е охладил, стаята е 25кв. На еднакви градуси работят и двата но по студена е струята на Дайкина. Ако някой може да ми обясни защо се получава това, моля да пише.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Fujitsu 12LDC нещо не охлажда добре

    Цитат Първоначално публикувано от Simeon_
    Здр-те имам климатик Fujitsu 12LDC и нещо не охлажда добре пускам го на 19-20 градуса и пак неможе да охлади стаята която е 20кв. В хола имам дайкин и като го пусна на 19-20 градуса и за няма и един час вече е охладил, стаята е 25кв. На еднакви градуси работят и двата но по студена е струята на Дайкина. Ако някой може да ми обясни защо се получава това, моля да пише.
    На мен точно това ми харесва.Вярно е че при режим охлаждане дайкините "блъскат" по студена струя от дженерала/фуджитсуто/фуджито.Аз не пускам нито един от двата климатика на 19-20 градуса, много ниска температура за лятото е.Обичам 24-26 грасуса, рядко 23градуса.Дженерала имат едно "меко"охлаждане.Зависи и от моделите, но при охлаждане дайкин започват от мощност 1.3кв, а дженерал 0.9, може дори и 0.5кв.НА мен дженерала е в спалнята и там студ не ми трябва(тя и без това не е много голяма-15кв.), а само охлаждане.
    Или си южно изложение или си мансарда и е голям пек.Както и да студената струя и без това не е много полезна.

    Виж тук за дайкинhttp://www.ataro.bg/bg/domestic-air-conditioning и за фуджитсуhttp://www.tempexbg.com/tables.php?b...model=RSB-12LD

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #3

    Re:Fujitsu 12LDC нещо не охлажда добре

    Аз също съм останал с впечатление че Fujitsu са по слаби на охлаждане. Аз Имам 2 GENERAL 12LGC, единия в стая 16м2, а другия в 11м2.
    Просто от любопитство съм оставял на 18 за да видя за колко ще достигнат температурата. В по малката стая трябваха около 2 часа, а за по голямата минималната достигната беше 20.3 градуса след над 10 часа работа.
    Иначе зимата никакъв проблем, и в най големите студове 27 градуса без проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре
    От techno във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 41
    Последно: 06-01-10, 16:01
  2. Panasonic CS/CU-PE9DKE - не охлажда и не топли добре
    От vrangel67 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-09, 00:36
  3. Автоклиматикът ми не охлажда добре ?
    От vnedel4ev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 17:47
  4. Хладилник Мраз 270 - не охлажда добре
    От lkma във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-09, 16:49
  5. Хладилник Liebherr - не охлажда добре
    От daskala_63 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-09, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе