Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 99

Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    15
    #16

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Мерси, но ако може да попитам защо(от любопитство разбира се) след като кариера дава по-добри параметри уж

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #17

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Предполагам доста съфорумници ще скочат срещу мен, но аз имам и от двете марки и мога да направя директно сравнение.
    Carriera се оказа доста по-интелигентна и тиха машина от LGC серията на Fujitsu.
    Аз лично бих предпочел Carriera. Не става ясно за кой модел става въпрос gold или silver?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    15
    #18

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    ами като цяло се спрях на голд не за друго ами защото е на промоция 1000 лева а фуджицуто е 1049 леваи като разлика е мнооо примамливинтересува ме не за друго ами недай си боже се развали който и да е имат сервиз само софия.но искам да взема оптимално решение с което да си реша и проблема зимата и да знам че климатика си струва и от към работ и откъм икономия на ток.не да го взема и след месец да го върна за ремонт примерно.
    Съжелявам ако мноо досаждам !Мерси все пак

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    15
    #19

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    сори модела е 38nyv035m/42nqv gold

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от теда
    Мерси, но ако може да попитам защо(от любопитство разбира се) след като кариера дава по-добри параметри уж
    И къде ги видя по-добрите параметри?

    CARRIER 38NYV035/42NQV35 - (0.9-4.2-4.9)kW @COP 3.65
    FUJITSU GENERAL ASYA12LGC- (0,9-4,0-5,6)kW @COP 4.12

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    15
    #21

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Мерси много за помоща днес подписах договора за фуджицу-то.До края на седмицата казаха,че ще го монтират, после ще споделя и отзивите си. Евентуално после може и с друг да се сдобия

  8.  
     
  9. JTD
    JTD е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    2
    #22

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Здравейте и от новобранец във форума

    Искам да попитам и аз за този модел конкретно в моята ситуация.
    Спрял съм се на въпросният модел климатик от Булклима, поне от там съм решил да го взема - причина нямам конкретна.

    Та конкретно на въпроса, като се надявам да съм попаднал в правилна тема, а не да отварям поредната.

    Имам 3 стаи. Две от тях са по 14м2 а третата е 20м2.
    Казаха ми, че 12-ката на този модел е с по-добър компресор от 9-ката и за това да не мисля да взимам 9-ката а директно 12-ката. До колко има вярно това твърдение нямам представа, сигурно някой от вас знае наистина отговора.

    Та малко за апартамента. Ново строителство изцяло външен ъгъл на блока. И 3-те стаи. През зимата, където температурите паднаха до -15 градуса навън точно тогава беше майстора в апартамента да лепи плочките. Та измерих температурата на плочата (на първи етаж съм) и беше точно между -1 и 0 градуса. При това положение на апартамента, за да е възможно най-топло пуснах да духа типичната "духалка" от 2 киловата и едновременно един радиатор, от тези конвекторните, също 2 киловата. След една седмица престой на двата радиатора температурата в апартамента от 0 градуса се покачи до 6 градуса. Не на целия апартамент! Само в стаята, която е 20м2 и на част от коридора. Там бяха пуснати 2-те печки да отопляват. Тогава нямаше и съседи от никъде. Но все пак тази зима ще се нанасям и няма да разчитам да има съседи, за да топли някой от тях.
    Та за това съм се спрял и за 3-те стай по една 12-ка от този модел, и заради финансова причина. Както се каза във форума, на бедния човек да вземе маркова машина, за това е направена тази серия

    Чух изказвания за "преоразмеряване". Ако това се случи и вместо по размер да ми стигне 9-ка а сложа 12-ка от този модел какво ще е негативното? Не би ли трябвало 12-ката да харчи приблизително същата електроенергия, защото би трябвало да работи в малко по-олекотен режим (лично мое разсъждение).

    Благодаря ви предварително за отговорите.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #23

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Взимай 12-ките. При минималната разлика в цената с 9-ките не си заслужава да взимаш 9-ка, Мисля, че компресорите са еднкави, само външния топлообменник е двуредов при 12-ката. Аз си взех 2 12-ки при хол 24 квадрата и спалня 14 квадрата. Преоразмеряването поне ти дава надежда, че в най-кучешкия студ няма да мръзнеш. А иначе имат един бутон ЕКО, който възпрепятства климатика да работи на максимална мощност и пести ток.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Не са еднакси - 12 е с ТОШИБА, а 7 и 9 с ПАНАСОНИК.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    12
    #25

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    12LGC ще е достатъчен ли за 24кв тухла,на последен етаж,с PVC за отопление?

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от whildpeasant
    12LGC ще е достатъчен ли за 24кв тухла,на последен етаж,с PVC за отопление?
    Ще-ще... стига да ти е стандартна височината на помещението.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    12
    #27

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    2.50м е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    15
    #28

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Здравейте!
    Имам едно питане отностно асха12лгс-зимата искам да се отоплявам с него,но няма да ми е достатъчен да топля и съседната стая,която е разделена с коридор 15 кв.В стаята,в която е климатика имам печка с дърва тип камина,с която по принцип отоплявам целия апартамент и поддържам 20-22 гардуса навсякъде, но там където е тя е 30-32 градуса грубо казано.Та в тази стая, която искам да затопля ,няма кумин и не мога да преместя камината там.Дали ако зимата в най-големия студ запаля печката и отоплям и там климатика ще се самоизключи ли ли или ще заспи.питам заради евентуален студен старт след това има ли опасност и каква е точно тя.Искам да знам за да мога да се реша за втори евентуално климатик или да си продължа да се топля с дръвцата без да ползвам климата тази зима.
    Мерси.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #29

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    При студен старт има опасност да не тръгне компресора. Електрониката прави няколко опита да го развърти, но след като не успее показва грешка.

    Има посочени такива случай във форума при малко по-скъпите, но също толкова "хубави" модели LDC и LCC.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    15
    #30

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    При студен старт има опасност да не тръгне компресора. Електрониката прави няколко опита да го развърти, но след като не успее показва грешка.

    Има посочени такива случай във форума при малко по-скъпите, но също толкова "хубави" модели LDC и LCC.


    Да,това и аз го научих вече от форума изчетох всички теми и въпроси, но ме интересува дали има такава опасност ако в големия студ климата работи. Та когато запаля печката за да стопля и другата стая и когато температурата се вдигне какво става с климата?Той ще продължи ли да работи(компресора включен ли ще остане) или ще се самоизключи само това не ми е ясно.Ако се самоизклюи значи след това със сигурност ще има студен старт,но ако си остава включен климатика и компресора съответно си работи помалко ........
    Това ми е проблема.Извинявам се ако не мога да се изкажа добре,но температурата в стаята ,в която е климатика при запалена печка със сигурност ще е по-висока това няма как да го предотвратя въпроса е без да искам да не повредя климата с това

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 19:46
  2. Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC ---- РЕШЕН
    От milenk във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 24-06-11, 15:28
  3. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  4. Fujitsu ASYA12LGC или Hitachi RAS/RAC-E14H2 ?
    От иванвас във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 24-08-10, 19:24
  5. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе