Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 56

Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #31

    Re:Fujitsu ASYA07LG - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Наистина всеки монтаж е индивидуално решение, но начините не са много на брой. На въпроса "защо" - ами и аз като колегата СЪфорумец не знаех дребните нещица /макар принципно да разбирам от техника/ и ги научих в последствие по трудният начин, като на една от машините и преправях изолацията, и на други няколко теглих допълнителна външна инсталация за контакти, а на друг климатик слагах тампони за да усмиря вибрации и шум. Ще разучавам тепърва стари теми щом вече казаното е казано, но все още разучавам самият форум.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #32

    Re:Fujitsu ASYA07LG - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Климатика го монтираха.
    Първи впечатления - климатика работи много тихо, и вътрешното и външното тяло, не се чуват разни съскания на фреон и т.н, поне засега. Тръбния път е към 3м. Но сега няма условия за тестване нито на студено нито на топло, така че като захладее времето ще до видим.
    Не съм доволен от монтажния екип. Изпратили ми 2 циганчета да монтират климатици, от които повече ме беше страх да не откраднат нещо отколкото дали ще го монтират добре. На мойте обяснения как и каде точно искам да се монтира, казаха добре и после пак си го сложиха както им е удобно.....
    Вакумираха тръбния път, но не повече от 7-8мин, което ми се видя много кратко.... (може и да греша)
    По късно видях че лявата стойка на външното тяло е хваната само с един дюбел.
    Обадих се в офиса им да им съобщя, защо е така направено, и редно ли е - отговориха всичко не наред, няма да падне тялото ако падне че ви донесем друго.......
    За капак на всичко по късно прочетох в приемо предавателния протокол на на гърба на листчето писали "Допълнителни гаранционни условия" - кадето се обяснява как и защо няма да ви признаем гаранцията. Циганчето писало климатика е монтиран с стая - площ 12м2, височина 2,6м, обем 38м3. Стаята е с действителни размери 3м х 3,5 = 10,5м, h=2,5m, V=26,25m3.
    Срока на гаранцията ми се обясни че е 3години с 2задължителни профилактики на цена 35лв. Или 2 години без профилактика. При закупуването на климатика никой не ми съобщи тая подробност за задължителните профилактики.
    В заключение ще кажа дано не ми се налага да ползвам гаранционното обслужване на тази фирма.
    Фирмата е "ЕМ ДЕ КЛИМА" Стара Загора - от, която не съм доволен!!!

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #33

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Това за кубатурите и квадратурите на стаята е записано като забележка ли? В това поле трябва ли задължително да се попълват данни или е само за забележки, които евентуално водят до отказ на гаранция?

    До колкото схващам ти в момента нямаш гаранция.

    При покупката стана ли въпрос за помещението и те казаха ли ти, че климатика няма да има проблеми с това помещение?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #34

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    [img width=450 height=600]http://media.snimka.bg/7144/020543019-big.jpg[/img]
    [img width=450 height=600]http://media.snimka.bg/7144/020543021-big.jpg[/img]
    [img width=450 height=600]http://media.snimka.bg/7144/020543023-big.jpg[/img]

    Стаята е 3 х 3,5м; h=2,5m
    В магазина преди да капарирам климатика, казаха: "Да климатика е подходяш за това помещение."

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #35

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Климатикът си е съвсем подходящ за помещението, дори то и да беше 38 м3. А при сегашните 26 м3 нямаш никакъв проблем. Не виждам да пише, че ти отказват гаранция заради ниска мощност или нещо такова, просто са вписали някакви неверни цифри.
    Ако не са направили някой гаф при монтажа, ще си го ползваш дълги години.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #36

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    По тяхните сметки:
    65W/m3 + 15% (т.к. стаята е на запад) = 65+9,75=74,75 W/м3
    т.е.:
    необходими са:
    74,75 х 38 = 2840,5W за температура в помещението 25градуса при 0 град. външна темп;
    - за всеки отрицателен градус се прибавят 90W;
    т.е.:
    от 3000W (номинална мощност) - 2840,5W = 159,5W
    159,5W / 90 = 1,77
    или
    според тях климатика ще поддържа 25градуса в помещението до -1,77градуса външна температура.

    От страница Б "Допълнителни гаранционни условия" - "За монтиран климатик по желание на клиента в неоразмерено помещение сервизния център не носи отговорност за неправилна работа или дефектиране на компресора......"

    Утре мисля да ида да се разправям с управителя на фирмата....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #37

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Не ти е отказана гаранция освен ако не си монтираш контакт това разбрах аз от прочетеното.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #38

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Контакт ще си монтирам.
    Но поне да си оправят сметката:
    12*2.6 е 31,2м3, а не 38

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #39

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Ами хората са си я написали сметката черно на бяло и са обяснили за какво става въпрос.

    Подтекста на написаното в гаранционната карта е: Не ни търси за гаранция, защото сметката не излиза, а пък си е ясно написано, че за да има гаранция трябва да излиза.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #40

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    В приемо-предавателния протокол не видях дали става дума за м2 или м3. Описани са изисквания за "1м". Ама това кубатура ли е, квадратура ли е? Може и аз нещо да не съм довидял. Поне при мен, на снимката, която си дал, не се вижда за м2 ли иде реч или за м3. Говори се за жилищна площ, а тя се измерва в м2, доколкото знам. При това положение, дори и 100w на м2 да се изисква, си в нормите, според договора, който си подписал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #41

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Пише кубатура 38 , но пресметнато пак е 26,25м3. Не мисля, че с тази подробност гаранцията ще отпадне, защото при проблем не би могъл ти да си направиш сам помещението по-малко или по-голямо, след като машината е закупена от теб след тяхната консултация и монтирана от същите. Не вярвам да си търсят сами проблеми и да си рискуват лицензията и имиджа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #42

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Това дали е квадратура, кубатура, еди колко си вата на кв./куб. метър необходими за потдържането на дадена температура, въобще не е твоя работа и не трябва да ти се предоставя под формата на какъвто и да е документ. Дали климатикът ще може да покрие нуждите на помещението, в което ще бъде монтиран е работа на търговеца. При положение, че монтажната фирма го монтира и също прецени, че климатика отговаря за помещението, от теб не се изисква да подписваш и приемаш никакви други допълнителни споразумения и протоколи, освен оригинална гаранционна карта. Единствено когато климатикът не отговаря на помещението, но след твое настояване бъде монтиран, монтажната фирма може да отбележи това на гаранционната карта и при евентуален дефект да ти бъде отказан гаранционен ремонт.
    Изискай да ти предоставят оригинална гаранционна карта от вносител а не някаква си бележка и измислени протоколи, които служат единствено за застраховка на търговеца за отказ на рекламация при възникване на евентуален проблем.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #43

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Изискванията са за 65W на м3. Индекса е много ситен и почти не се вижда като точица е.
    Цялата работа е че от фирмата не искат да си поемат отговорността за това дали климатика е подходящ в помещението.
    Но и аз съм си виновен че отидох там....
    По принцип търсих 9ка. Те нямаха, имаха 7ца. Няколко пъти продавачката в магазина ме убеждаваше че 7цата е достатъчна. И тъй като цената ме устройваше......
    Монтажниците го монтираха, като в началото дори не присъствах. Жена ми беше в къщи, казала им да ме изчакат малко да се прибера. (5-10мин), но хората казали н.п. и си продължили там да дупчат. Като се прибрах отворите бяха вече почти готови.
    Както и да е монтираха го набързо (според мен) дадоха ми да подпиша дадените гаранционни карти и си тръгнаха.
    Въобще и не предполагах че там ще има такива подробности (да виновен съм не съм ги прочел когато ги подписвах, ще си взема бележка).
    Вбесиха ме няколко неща:
    1.Продавачката в магазина ми каза: Гаранцията е 3 години без задължитална профилактика. Монтажниците след монтажа ми казват: Гаранцията е 2години без профилактики или 3години с 2 задължителни профилактики по 35лв.
    2.Попълнените в гаранционните условия данни не отговарат на помещението ми. Дори и да остане това, че аз на своя глава съм си пожелал тоя климатик, при коректни данни за помещението и по тяхната сметка климатика е напълно добре оразмерен.
    3.От гаранционните изисквания "Купувача е длъжен преди датата на монтаж да се убеди че исисквания от него модел е подходящ за помещението му /страна А на протокола/ - Протокола ми беше даден след монтажа -

    Предполагам че това е стандартна практика на фирмата......

    Неска ходих в магазина им и вдигнах лек скандал на продавачката:
    Разбрахме се в понеделник да прати монтажниците да премерят помещението и да направим нова бланка за гаранцията.

    Но според мен така попълнена бланката е невалидна: 12 х 2,6 не е 38

    Ясно ми е вече че тази фирма не струва.
    Мога ли да си прехвърля гаранционното обслужване в друга фирма? Или няма как?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #44

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Еее, тия са направо за
    След като не могат да поемат отговорност за това дали климатика е подходящ в помещението, защо са го монтирали?
    А това дали изисквания от теб модел е подходящ, трябва да се убедят те а не ти. Фирмата ти поема гаранционно обслужване, но явно те бягат от това.
    Ако смятат, че ти е неподходящ пробвай да ти го заменят с 09LGC макар, че почти нямат разлика в отоплителната мощност.
    А за гаранционното обслужване друга фирма не би ти го приела.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #45

    Re:Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?

    Цитат Първоначално публикувано от joro_tt

    По принцип търсих 9ка. Те нямаха, имаха 7ца. Няколко пъти продавачката в магазина ме убеждаваше че 7цата е достатъчна. И тъй като цената ме устройваше......
    Като няма, се поръчва. Продали са залежалата стока. 7-ците не са от най-търсените, май.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FUJI RSA-09LKC, достатъчен?
    От menko във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 18-07-12, 11:18
  2. Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC
    От mi6t0 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 31-01-12, 16:16
  3. Fujitsu ASYA07LGC - управление вентилатора на вътрешното тяло
    От joro_tt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-10, 20:26
  4. Fujitsu ASYB9LDC - дали за парите които струва не мога да взема нещо по-добро?
    От mumun във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 19-12-09, 15:28
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 03:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе