Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 104

General ASHB12LDC - нов и миришещ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #46

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    На мен ми е чудно, ако евентуално се стигне до подмяна на вътрешното тяло откъде ще вземат ново такова и съответно къде ще дянат твоето ''старо''?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #47

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от teon
    На мен ми е чудно, ако евентуално се стигне до подмяна на вътрешното тяло откъде ще вземат ново такова и съответно къде ще дянат твоето ''старо''?
    има 2 начина
    1. Ако са коректна фирма съществува понятието "дефектна стока" която се връща при производителя след като "официалният" представител на марката е констатирал дефект - същото се прави с компютърните части.
    2. Ако не са коректна фирма - просто ще направят една врътка (за която всички се досещаме така че няма смисъл да я обяснявам)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #48

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Точка 1. я забрави.
    Ако вносителя (търговеца) е коректен и държи на доброто име и качество на стоката си, а също и на теб в качеството на клиент ще ти смени вътрешното тяло за негова сметка. Разходите по транспортирането обратно до Китай ще надхвърлят стойността на климатика (имам в предвид доставни цени).
    А това тяло все ще го набутат някъде.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #49

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    значи остава да се надявам аз да не съм в следствие на точка 2... нещо което да се съдера няма как да докажа (или проверя че не е така - или греша?)

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #50

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Днес ходих във фирмата от която е взет климатика (май е време да кажа за коя става въпрос, а именно "Булклима" София) за да видим какво ще правим с "паростуйката" за която техниците казаха. За съжаление човека който беше в течение на моя проблем го нямаше и трябваше да обяснявам всичко наново (не се оплаквам - това е нормално). Та "новия" човек с който разговарях ми каза че "пароструйка няма да правим щото трябвало да се разглоби целия климатик" - да съм му сипвал вода с веро да се измиел ако имало нещо по него... Както и да е аз не съм голям ентусиаст на тази пароструйка - като се замисля каква кочина ще стане от това нещо ми се струва "лоша идея" (краен вариант ако проблема не се разреши по друг начин).
    След сипването на водата с верото ми казаха че като почнел да мирише да си отворя прозореца и да проветря - като се отмирише да затварям - за първи път чувам климатик да се ползва в комбинация с проветряване... След това повдигнах темата за плазмения филтър (покрай тия миризми дето излизат от климатика ми е трудно да разбера дали работи или не) та затова попитах - колко време трябва да работи за да почне да се усеща миризма на озон - на което ми казаха "Плазмения филтър не е озонатор - той не произвежда озон, това да не ти е УВ лампа"... от тук насетне ми стана ясно че от фирмата (или поне конкретно то човека с който разговарях) едва ли мога да получа някаква "точна" информация.

    Иначе през уикенда си имах занимавка - да мръзна
    След 2-та дни работа (по около 4-5 часа) на режим на охлаждане от 18 градуса - като че ли миризмата намаля (почти изчезна). Приината може би е в факта че навън беше студено и реално климатика не работеше в толкова интензивно (не кондензираше вода толкова много). Тия дни ще е по топло (май) и ще го пускаме след 15:30 за по 2-3 часа да видим дали "оцета се е отмирисал". (по рано от това не може да се пуска - имам си причина). То се е видяло че ще ходя пак след 2-3 дни (да се надяваме че "моя" човек ще е там) да видим какво ще правим ако нещата продължават да "смърдят на нещо нередно"...

    Имам и един въпрос - Към плазмения филтър има една "текстилен филтър" (най вероятно не е текстилен но както и да е) - та въпроса е той как трябва да се монтира в зеления пластмасов контейнер - с бялото или черното нагоре ("нагоре" за мен е като се отвори контейнера капака му е от горната страна - като се слага в климатика този капак се пада към ламелите). Т.е. коя страна на филтъра трябва да виждам след като го сложа

    ============== <- бяло или черно?
    филтър
    ==============
    ------------------ <- Горе
    \ /
    \ / <-зелен контейнер
    \ /
    ----------- <- Долу
    Питам защото:
    1. Монтажистите го сложиха с бялото нагоре
    2. В книжката пише че трябва да е е черното нагоре
    3. Монатжистите ми обясняваха че са го монтирали правилно
    4. Човека от офиса каза че нямало значение щото то било просто една хартийка върху металната решетка....

    Мерси

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #51

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    с черното нагоре ,както е написано в книжката

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #52

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от bicubic
    с черното нагоре ,както е написано в книжката
    Мерси - но това "нагоре" се оказва доста "неопределено" - така че ако може да ми обясниш "по-картинка" като за "идиот" как трябва да се сложи филтъра - на това дето съм го нарисувал по горе какво трябва да пише най-отгоре (там където съм написъл "бяло или черно?")

  10. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #53

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    моя го монтираха в събота и го сложиха с ченото нагоре. както си го дал на схемата най-отгоре да се вижда черното и после слагаш капачката.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #54

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от pas
    моя го монтираха в събота и го сложиха с ченото нагоре. както си го дал на схемата най-отгоре да се вижда черното и после слагаш капачката.
    Мерси много - подозирах че е така... интересно какво друго са "объркали" - не са направили монтажистите след като са сложили филтъра на обратно...

  12. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #55

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    до колкото прочетох в книжката това е дезодориращ филтър , така че и да го няма мисля, че не е проблем. ако наистина е така смятам , след като си свърши работата, да дезодорира въздуха да не слагам друг защото били доста скъпи. а пък има дезодориращи устройства за 4-5лв.не съм специалист, но защо не извадиш цялата касета с филтъра и да видиш дали пак ще я има тази миризма . да неби да е нещо от нея. и аз помръзнах малко, но не усетих никаква миризма. опитай нищо няма да ти коства.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #56

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Здрасти!
    Ако има начин да не влизаш поне 2 дни в тази стая - просто пусни климатика на охлаждане и отвори прозореца.... Имам усещането, че така както описваш проблема, може причината да е в помещението, а не в машината... Има такива случаи, когато климатика мирише, защото просто "вади" влагата от стени, подове .... и всички гъби и плесени започват да смърдят като за последно докато измрат окончателно.... Дали нямаш проблем с влага и плесени без да подозираш за това?...Ако е така с времето проблема ще намалее и ще изчезне...
    Това с отварянето на прозореца са ти го казали далеч преди днешното посещение в Булклима, но явно или не искаш или не четеш какво ти отговарят.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #57

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Това с отварянето на прозореца са ти го казали далеч преди днешното посещение в Булклима, но явно или не искаш или не четеш какво ти отговарят.
    От Булклима ми го казаха като постоянно решение на проблема който имам. Предложението да го пускам на охлаждане с отворен прозорец освен от форума ми го казаха и техниците които идваха в петък. Събота и неделя това правих... но днес следобед жена ми като го е пуснала в 15:30 и след около 1 час миризмата на оцет отново се е появила. След като го е спряла и е пуснала подшушаването е почнало да мирише доста силно. Това което ми дава надежда че проблема ще отшуми с времето е този пост https://forum.setcombg.com/index.php?topic=46378.0
    а и факта че идва зима и ще го пускам на отопление. За мен извода от всичко това е един - в БГ търговеца винаги е прав. Това което може да направи клиента е да си псува на воля и да не се минава втори път. Както се казва в една приказка "Да ме излъжеш един път - срам за теб, да ме излъжеш втори път срам за мен".

    Мерси много за помоща на всички от форума - аз бях до тук. Някой админ може да заключи темата (или ако прецени да я изтире)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #58

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Здрасти,
    малко със закъснение видях твоята тема, продължавам да чета тука надявайки се да успокоя собствената си съвест, че проблема няма да се задълбочи.
    За съжаление късно го монтирах моя климатик и както виждаме вече, няма толкова горещи дни и по тая причина спрях да го използвам за охлаждане, Ако се стопли времето още, ще го пробвам пак, но видях, че когато наъвн или в стаята е вече нормална температура около 24 гр., дори и да го пускам на охлаждане ефекта е далеч от истината - защото в горещините поне аз така си го обяснявам, му се налага по-интензивна работа да охлажда преминаващия въздух, съответно се образува и повече конденз. А сега като го пусна то или нищо не тече от дренажа, поне за първите 15 мин. а цял час не мога да го държа защото живея в тази стая и не ми се мръзне.Та общо взето го ползвах около седмица за по 2-4 часа. Първия ден, когато го пуснаха се размириса страшно. Следващите 2 дни го пусках и от самото начало замирисваше и след около 20 мин намаляваше миризмата. Дотук, ясно. Ама аз съм си виновен, че не бях прочел че трябва да се пуска след това вентилатор за изсушаване. И сега, каква беше разликата. Докато преди не изсушавах, миризмата се появяваше веднага. А сега се появява само като започне да духа вентилатора. Първите 2-3 дни беше ужасно - тъкмо си охладил приятно и комфортно стаята си, и като решиш да го спреш, оставям вентилатора и стаята се напълва с кисел мириз. И всичко отива по дяволите.
    Тези дни когато е по-хладно и го пусках, реално той почти не охлажда, затова му зададох температура 18 и започна да си работи без миризма, но след като я вдигнах на 24, замириса, е не много, но все пак се усеща гадния спарен въздух - което си го обяснявам с това, че дори да е на режим охлаждане при тази околна температура, той само си духа и не охлажда и затова се размирисва както само при вентилатор.
    Та това е положението, ще се примиря че климатиците смърдят. Яд ме е че от самото начало се случва. И затова не искам да се занимавам с фирмата която ми го достави - все едно, знам какво ще кажат, знам че мога и спрейче да му пръсна и какво от това - резултата ще отшуми, но след време пак ще е налице. лошото е че аз си взех климатика с идеята да ме охлажда най-вече, а то какво се оказа - смрад.
    Да, признавам си, че трябваше малко по-рано да прочета нещата тук в този форум, а и да погледна в магазините за да видя, че след като се продават такива спрейове, значи проблема е от доста време и няма решение. Просто не съм си и представял, че е възможно в днешни дни да се продава техника, която да не работи както очакваш и после да ти дават обяснения че това си било нормално.
    Мисля, че близките 10 години няма и да помисля за нова покупка на подобен уред...

    И ОЩЕ НЕЩО!
    Съвет към хората, които искат да научат нещо повече тук - моля, не вземайте прекалено на сериозно мненията и съветите, които ви се дават тук във форума с лека ръка. Нито знаем кой какъв специалист е, нито с какви намерения дава акъл - смея да кажа, че дори някои определени хора дори въвеждат в заблуждение доста народ, но това си го обяснявам единствено с това, че повечето форумци тука са професионално ангажирани хладилни и не знам още какви техници и тук просто поддържат интереса към собствения си бизнес. Много рядко ще прочетеш мнения от типа - "не, не ти го препоръчвам", а по-скоро - "я си вземи другия, по-скъпия и по-висок клас, 2-3 хилядарки...". Хубавото е, че все пак има етика и не ти натрапват точно определни фирми или търговци.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #59

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    И ОЩЕ НЕЩО!
    Съвет към хората, които искат да научат нещо повече тук - моля, не вземайте прекалено на сериозно мненията и съветите, които ви се дават тук във форума с лека ръка. Нито знаем кой какъв специалист е, нито с какви намерения дава акъл - смея да кажа, че дори някои определени хора дори въвеждат в заблуждение доста народ, но това си го обяснявам единствено с това, че повечето форумци тука са професионално ангажирани хладилни и не знам още какви техници и тук просто поддържат интереса към собствения си бизнес. Много рядко ще прочетеш мнения от типа - "не, не ти го препоръчвам", а по-скоро - "я си вземи другия, по-скъпия и по-висок клас, 2-3 хилядарки...". Хубавото е, че все пак има етика и не ти натрапват точно определни фирми или търговци.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #60

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    svetlik, Голямо разочарование от климатиците, голямо нещо. Да, за съжаление в режим охлаждане климатиците се вмирисват, защото създават благоприятни условия за развитие на плесени, гъбички и бактерии. Ако намериш друг метод за охлаждане, който не създава благоприятни условия за развитие на всичката тази флора и фауна, който метод всеки един да може да ползва в апартамента си и който да е икономичен не пропускай да го споделиш, много хора ще ти бъдат благодарни.

    Я тези, които имат ултравиолетова лампа във вътрешните тела на климатиците си да кажат върши ли тя някаква работа, наистина ли убива мухъла и бактериите, развива ли се при тези с лампата мухъл, скорост на развитие, има ли миризма при тях, през колко време им правят профилактика, след профилактиката след колко време се размирисват, ако могат да направят сравнение и с други модели климатици, които имат. Има ли файда от UV-лъчите или отново имаме големи приказки без покритие.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  2. general-9-ka
    От pavcho във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 06-02-14, 08:02
  3. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 22:42
  4. General 09 LDC - проблем
    От ivo2s във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-11, 14:37
  5. General ASHB12LDC - свети ли лампичка, когато размразява?
    От koki_84 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 12-10-10, 19:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе