Наистина не съм се интересувал за монтажа, но щом им плащам това значи, че трябва да ми го монтират по правилата.Първоначално публикувано от Mega
Наистина не съм се интересувал за монтажа, но щом им плащам това значи, че трябва да ми го монтират по правилата.Първоначално публикувано от Mega
За съжаление има хора, които като им плащаш за дадена работа, се сърдят, че ги вдигаш от леглото! Гледат да свършат по-бързо, че пак да легнат.
Не получих отговор дали може да се вакумира сега или да настоявам да ми сменят машината? Намерих на едно място какви могат да бъдат вредите от невакумиране.
"Какво е вакуумиране на климатика и за какво е нужно то?
Монтажът на климатици и климатични системи е доста сложен и важен процес. Мнозина вярват, че след като цялата работа по поставянето е приключила, остава само климатикът да се включи в работен режим и готово, всичко е наред, системата ще бъде дълго използвана и ще функционира нормално. В действителност обаче това не е съвсем вярно.
Важно е да се разбере, че в свързващите тръби и тръбопроводи от вътрешното тяло към външния топлообменник не трябва да се допуска смесването на въздух с хладилния агент в системата. Това би се отразило на качеството на фреона, което от своя страна ще доведе до ненормална работа на системите. Например може да се намали капацитетът на охлаждане и части от веригата да се покрият с лед. Също така, дори и малкото количество водни пари, които са постоянно във въздуха, удрят веригата и бързо се разтварят в маслото, което смазва компресора. Това води до влошаване на смазочните свойства на омаслителя и висока степен на износване на е от най-скъпите части климатика – компресора.
Поради всичко казано дотук, преди започване на експлоатационна дейност, в монтираните системи за разделяне трябва да бъде премахнат всичкия въздух от свързващите тръби и топлообменника на вътрешното тяло. Този процес се нарича вакуумиране. За него се използва специална вакуум-помпа, която работи в продължение на 15-20 минути (точното време зависи от дължината на пътя в тръбопроводите на климатика), за изпомпване на въздуха от пътя.
Едва след като целият процес на вакуумиране завърши, можете спокойно да започнете да използвате климатика и да се насладите на комфорта, който определено ще ви осигурим с качествения монтаж, който предлагаме.
Някои смятат, че процесът на вакуумиране може да се пренебрегне, но това в почти всеки случаи налага „спестовникът” да плаща два пъти.
Помислете внимателно за това дали да рискувате скъпа техника, време и нерви, отказвайки вакуумиране при инсталиране на климатичната система."
... Може но частично. Може да евакуират фреона, да вакумират и да заредят по везна. Но ако маслото е поело влага няма как да я изкарат. Но е по-добре от нищо.
а може да отвори винта да пусне машината без фреон на въздух да поработи - да издумка компресора и онези главочи като сменят една гаранционна нокрия ще им дойде може би акъла в главата как се монтира.
да каже фирмичката кои са за да не ходят други от форума там.
Ще напиша коя е фирмата само да видя как ще реагират като им кажа, че искам смяна на външното тяло поради това, че не са го вакуумирали.
П.П. чудех се дали да го пиша тук или да отворя нова тема, тази сутрин за пръв път забелязах да се обезскрежава (така мисля защото спря да работи и лампата Operation премигваше) изненадата ми беше, че не чух никакво пухтене или разни такива звуци, за които ми говореха едни приятели. Още нещо да попитам нормално ли е да не спира да работи цял ден т.е. като достигне определената температура не спира ли?
Това е една от идеите на качествения инверторен климатик с нисък минимум, да не спира а да поддържа една постоянна температура. Спре ли значи ще има промяна в температурата на въздуха, може и с половин градус да е но ще я има, а това допринася за по-малкия комфорт в стаята.
Може и да не е тук точното място да попитам, за което се извинявам. Нокрията имаше самопочистване на филтрите, нали? Ефективно ли е? Може ли да оставиш климатика сам да се оправя цяла зима, да речем?
Благодаря.
И при тошиба за японския пазар,изрично споменават,да не се разчита на 100% на самопочистването,а периодично и ръчно с вода,а е близко по механизъм с Нокриата(спирална четка).При Панасоник роботът,като че ли е по ефективен,но и на него е добре да се помага от време на време.
Око да види,ръка да хване...
Трета зима вече съм с Национали които се самопочистват перфектно и до сега не съм свалял филтър за ръчно почистване.
Като сте подхванали това самопочистване да питам и аз. Някой знае ли на Тошиба ПДР как се активира самопочистването по време на работа, ако я има тази опция? Примерно да задам всекидневно самопочистване или пък веднъж седмично в 14ч.
Не знам как е при Тошибата при Национала на всеки 6 часа се чисти по 7-8 мин или през 24 часа при задаване на точен час кога да почне и трае малко над 30 мин. цялата процедура.