Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 73

Nocria 14-ка срещу 18-ка?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #31

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Не са вакуумирали, защото най-вероятно им се е спрял тока да му угаждат на капризите монтирайки външното тяло на най-трудното възможно място.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #32

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    E те като не са вакумирали са се изсрали на машина за 2500. Върха на сладоледа просто.
    В провинцията така се работи , даже да бях избрал другата фирма и те не вакумират .
    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Не са вакуумирали, защото най-вероятно им се е спрял тока да му угаждат на капризите монтирайки външното тяло на най-трудното възможно място.
    На нищо не са ми угаждали , това беше единственото възможно място.Сега забелязах потенциални проблеми от качеството на монтажа.




  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    В провинцията така се работи , даже да бях избрал другата фирма и те не вакумират .На нищо не са ми угаждали , това беше единственото възможно място.Сега забелязах потенциални проблеми от качеството на монтажа.
    На шибани места, монтажите се извършват от алпинисти. Ама и те пари искат, гадовете!
    Ако трябваше да дам 2500 лв за машина, бих прежалил още 50-100 за да ми я монтират като хората.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #34

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    В провинцията така се работи , даже да бях избрал другата фирма и те не вакумират .
    Те като не вакуумират не можеше ли ти да го изискваш или не знаеше, че трябва?

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #35

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    В провинцията така се работи , даже да бях избрал другата фирма и те не вакумират .На нищо не са ми угаждали , това беше единственото възможно място.Сега забелязах потенциални проблеми от качеството на монтажа.
    Не се връзвай толкова на Вален.Той не е безпристрастен.И при мен при монтажа на подовата 50-ка не бяха псувни, не бяха попържни-и при мен беше единственото място(под прозореца) всички останали места бяха на около 4-5 метра и то монтаж на покрив върху керемиди или закрепване на стойките върху пода на бетонна тераса дебел 30 см.Всички псувни бяха заради това, че се отваряше само един прозорец, макар че шефа им знаеше за това защото лично идва на оглед- това им бяха псувните и печалбата от мен като тяхен клиент-двете 12 LDC са от други.Ще купувам още три климатика и отново "ги режа" и няма да ги купя от тях-колкото по-бързо си отидат от пазара и фалират толкова по-добре за потребителите.За последно знам че са умряли от глад -един познат се обадил да пита шефа им за климатици и той след това му потрошил телефона да ги пита кога щял да ги поръчва...еми няма да ги "поръчва" от тях Фирмата която ми слага ролетните щори нищо не казаха момчетата за 2 минути свалиха стъклопакета с обикновенна шпатул лопатка за шпакловане и след монтажа на ролетните щори за 2 минути качиха обратно стъклопакета с едно чукче за 1 - 2 лева с гумени накрайници(толкова е Кауфланд за 1 лев си купих да мога и аз да си ги свалям ако се наложи) .Нито псуваха нито мрънкаха, дори когато им предложих кафе, едното момче каза: "Нямаме време дошли сме да работим, кафе ще пием като свършим работата".

    Имало е обаче вариант да ги накараш да вакумират, разбираш се да платиш след монтажа и докато не направят всичко както трябва- няма пари.при мен беше така с монтажа на фуджито за офиса.Идват- питам ги " взехте ли ваничката за външното тяло?", те ми казват"Никой не ни е казал за ваничка", аз: "С вашият шеф се разбрах за ваничка, но сега се сещам, че съм си забравил парите у нас вие идете за ваничката, а аз за парите" и да видиш като видяха, че няма на къде се върнаха до склада и взеха ваничката. Сега клиента е Цар, ако някой се прави на луд губи клиенти и в един момент си заминава от пазара.Времената са тежки за фирмите глад ги е подгонило, не ги оставяйте да ви бъзикат-пари при свършена работа.Ако една -две или три фирми не са съгласни на такива условия четвъртата ще се съгласи-всичко вече е въпрос на оцеляване.По този начин помагате за "хигиенизиране" на конкуренцията -плащате само на тези фирми които си вършат работата както трябва, а другите бацили които се интересуват само от прибирането на пари и нямат дори вакуумпомпа(или не си контролират мързеливите монтажници) остават без клиенти.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #36

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    На шибани места, монтажите се извършват от алпинисти. Ама и те пари искат, гадовете!
    Ако трябваше да дам 2500 лв за машина, бих прежалил още 50-100 за да ми я монтират като хората.
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    На шибани места, монтажите се извършват от алпинисти. Ама и те пари искат, гадовете!
    Ако трябваше да дам 2500 лв за машина, бих прежалил още 50-100 за да ми я монтират като хората.
    Не е имало проблем за 50-100лв за алпинисти , трябваше да кажат че неможе да се монтира нормално и да се направи каквото трябва.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Те като не вакуумират не можеше ли ти да го изискваш или не знаеше, че трябва?
    Нямало проблем ,при евентуален проблем те си носели гаранционна подръжка.И незнаех че е 100% задължително .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #37

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Не е вярно че в провинцията така се работи ако при вас са мърлячи не всички сме такива в провинцията.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #38

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Не е вярно че в провинцията така се работи ако при вас са мърлячи не всички сме такива в провинцията.
    Да , винаги има изключения .

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #39

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Сега клиента е Цар, ако някой се прави на луд губи клиенти и в един момент си заминава от пазара.
    Значи дойде време,клиентите да стъпим на върха на хранителната пирамида,и над теб да няма, кой да те изяде?Дано.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Не е вярно че в провинцията така се работи ако при вас са мърлячи не всички сме такива в провинцията.
    Съгласен с Велев.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #40

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Толкова труден е бил монтажа на външното тяло, че монтажниците дори не са могли да сложат болт на крачето да го хванат за стойката.

    Нищо, айде, ще работи малко по-слабо, ама ще работи. Може и животът да му е по-кратък, но пък със сигурност ще изкара гаранционният си период.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #41

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Съгласен с Велев.
    +1. Доказателство - онзи /Аруба ли беше/, дето си направи монтаж, на цената на средно-статистически китаец.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #42

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Толкова труден е бил монтажа на външното тяло, че монтажниците дори не са могли да сложат болт на крачето да го хванат за стойката.

    Нищо, айде, ще работи малко по-слабо, ама ще работи. Може и животът да му е по-кратък, но пък със сигурност ще изкара гаранционният си период.

    Те за това са толкова ербап, че ако има проблем си носят гаранция. Защото обикновено се скапва след гаранцията. Климатика General или Fujitsu е?

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #43

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega

    Те за това са толкова ербап, че ако има проблем си носят гаранция. Защото обикновено се скапва след гаранцията. Климатика General или Fujitsu е?
    AWYZ14LBC Fujitsu General Limited http://www.fujitsu-bulgaria.com/stenno-tavanni-nocria

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #44

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    ... Ето един различен монтаж на General-Fujitsu AWHZ14LBC Nocria. Бавно и старателно.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #45

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Те като не вакуумират не можеше ли ти да го изискваш или не знаеше, че трябва?
    Хора и на мен ми сложиха преди 2 дена Nocria. Сега като ви слушам за вакумиране, се чудя какво е това и дали при мен го направиха. Някой ще обясни ли какво е вакумиране?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu Nocria X?
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 05-09-17, 21:16
  2. Разлики между Fuijitsu AWY24LB/AOY24LMAL Nocria и Fuijitsu AWYZ24LB/AOYZ24LB Nocria
    От MB във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-13, 21:32
  3. Nocria 14 или Daikin 18
    От Georgi Angelov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 13-01-13, 01:04
  4. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56
  5. Как да ползвам Nocria-та
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-11, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе