Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 73

Nocria 14-ка срещу 18-ка?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #46

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    На крановете се слага вакуумпомпа и манометри, която трябва да работи 10-15 минути.По този начин се обезвъздушава системата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #47

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    На крановете се слага вакуумпомпа и манометри, която трябва да работи 10-15 минути.По този начин се обезвъздушава системата.
    При мен не го направиха това, само изпуснаха малко газ от кранчетата и това беше. В колата им забелязах, че имаше една такава помпа. Ама те в понеделник ще дойдат пак. Тогава ще им кажа да го направят. С каква цел се прави това?

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #48

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    То злото е сторено. По-добре да не чепкат повече... Операцията е за обезвъздушаване на климатика. Въздуха съдържа известно количество водни пари. Ама няма какво да се кахъриш пост-фактум...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #49

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    То злото е сторено. По-добре да не чепкат повече... Операцията е за обезвъздушаване на климатика. Въздуха съдържа известно количество водни пари. Ама няма какво да се кахъриш пост-фактум...
    Ами те ще го чепкат, защото са ми объркали вътрешното тяло. Аз си купих 14 Nocria, а те са ми сложили 18 вътрешно тяло.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #50

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от ivo75
    Ами те ще го чепкат, защото са ми объркали вътрешното тяло. Аз си купих 14 Nocria, а те са ми сложили 18 вътрешно тяло.
    Да ти кажа често вече си мисля, че си едно камилче, което всеки може да "люля"...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #51

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Лошо ли е да е 18 вътре а вън 14? Ако го вакуумират сега късно ли е вече щом ще сменят вътрешното тяло?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #52

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от ivo75
    Лошо ли е да е 18 вътре а вън 14? Ако го вакуумират сега късно ли е вече щом ще сменят вътрешното тяло?
    Пиши коя е тази фирма- Името, че ми стана много, много интересно....Късно е за първото вакумиране да поправят некадърноста си мързела си.Както съм писал и в моята професията има работи които като се изпуснат не подлежат на поправяне.Евентуалното вакумиране при смяна на тялото е за втория монтаж.

    Иначе могат да ти сменят фреона, но няма да го направят- 1350 грама е по спомен.Кой ще го плати....????

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #53

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Те фреоня ще си го съберат. Поне да вакуумират втория път, за да не вкарват допълнителна влага. Аборигени!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #54

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Пиши коя е тази фирма- Името, че ми стана много, много интересно....Късно е за първото вакумиране да поправят некадърноста си мързела си.Както съм писал и в моята професията има работи които като се изпуснат не подлежат на поправяне.Евентуалното вакумиране при смяна на тялото е за втория монтаж.

    Иначе могат да ти сменят фреона, но няма да го направят- 1350 грама е по спомен.Кой ще го плати....????
    Няма да пиша името на фирмата да не им направя лоша реклама. Момчетата бяха свестни. Иначе ето още един пример, че май няма голяма разлика м/у 14 и 18 щом могат да работят 14 външно и 18 вътрешно .

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #55

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от ivo75
    Няма да пиша името на фирмата да не им направя лоша реклама. Момчетата бяха свестни.
    Свестни, свестни... колко да са свестни...? В това време да ги мързи да отделят 10 минути за вакуумиране. Машина за 2,5к да ти опропастят. Свестни, няма що!

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #56

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Принципно вакумирането по минути е условно. Дават се минути, защото има различни вакум помпми. Когато се вакумира по вакумер, една помпа може да достигне нужния вакум за 3 минути, друга за 10 минути. Това за минутите е условно. Но да сложиш машина за 2 бона и нагоре и да не си направиш труда да вакумираш е престъпление! Това е гавра с труда на клиента, които е събирал пари за тази машина и се очаква да оправдаеш гласуваното доверие. Това са мърлячите!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #57

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от ivo75
    Хора и на мен ми сложиха преди 2 дена Nocria. Сега като ви слушам за вакумиране, се чудя какво е това и дали при мен го направиха. Някой ще обясни ли какво е вакумиране?
    Ето така изглежда процедурата вакумиране-с вакум помпа изтеглят въздуха от тръбите,и не ги ли видиш да носят подобна помпа-връщай ги:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #58

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Те фреоня ще си го съберат. Поне да вакуумират втория път, за да не вкарват допълнителна влага. Аборигени!
    ...смесен с въздух и влага...

    Та смяна на:
    1.фреон;
    2.маслото,

    ама няма да стане.Те обичат мърлявата/мизерната да го раздават...

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #59

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    От близо 4 години ivo75 е регистриран във форума, избрал е климатика си чрез него и чак сега след 4 години вижда да се пише за някакво вакуумиране.

    Да дадеш над 2300 лева пък да не отделиш малко време да се запознаеш с начина за правилното инсталиране на машината - !!!???. При това въпросите с монтажа са събрани в отделен подраздел и не е необходимо дори да ги търсиш. Подраздел имащ 6 страници съдържащи 177 теми свързани с монтажа.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #60

    Re:Nocria 14-ка срещу 18-ка?

    Valen1, и си прав, и не си. Реално не е негова работа да знае как, защо и кога се вакумира. Това е работа на тези, на които е платил за да си вършат работата. Е там е целия проблем. Когато е нужно клиента да казва какво да се прави, значи нещата са тотално сбъркани.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu Nocria X?
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 05-09-17, 21:16
  2. Разлики между Fuijitsu AWY24LB/AOY24LMAL Nocria и Fuijitsu AWYZ24LB/AOYZ24LB Nocria
    От MB във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-13, 21:32
  3. Nocria 14 или Daikin 18
    От Georgi Angelov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 13-01-13, 01:04
  4. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56
  5. Как да ползвам Nocria-та
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-11, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе