Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 53

Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #31

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Цитат Първоначално публикувано от Fares


    Ето и малко снимки, като последната долу вдясно е на демонтираната вече Осака(не обръщайте внимание на мизерията около външното тяло - предстои ремонт).
    Започнеш ли ремонт да увиеш хубаво вътрешното и външното тяло в прозрачно самозалепващо се фолио така, че да не остане и една дзирка, защото иначе ще се напълнят телата с вар, кереч, прах и всякакви мизерии, които може да доведат до повреда на климатика.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #32

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Здравейте, мисля да кандидатствам за енергийна ефективност тези дни и да взема два ASHG12LE, които да заместят два ужасни Midea. От Булклима ВТ ще ги поръчвам, казаха ми цена 1390 лв с монтажа за брой, не е ли много 190х2 лв. за монтаж? Ще ги ползвам за отопление на три помещения (общо 65 м2 с коридорите). Двете стаи имат северни стени, но сложих pvc дограма и правих външна изолация, надявам се два от тези да ми вършат работа. Мидеите работеха зимата само за себе си май, голямо размразяване, шум и никакво отопление...

    P.S. Упорито ми предлагаха ASHA 12 LK, хем бил по-евтин и даже бил по-ефективен, но се съмнявам, ако нещо знаете по въпроса моля помогнете да взема решение, на мен ми харесва ASHG12LE. Благодаря предварително.

    Редакция: До колкото разбрах като прочетох в темата за новите модели за 2011 LK и LE са с еднакви компресори, като един лаик да питам ще сгреша ли ако взема по евтиния LK?

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #33

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Цитат Първоначално публикувано от Borislav73
    не е ли много 190х2 лв. за монтаж?
    Защо смяташ, че цената която са ти обявили за монтаж е много?

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #34

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Не знам просто питам много ли е или е приемливо? Всъщност най-вероятно това си е цената на Булклима, някъде питах и ми казаха 150 лв монтаж, но не са одобрени за енергийна ефективност.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #35

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Ти виж се поразрови за 9LD Предполагам, че все още се намират останали бройки да не проклинаш и това LE/ LK като мидеите

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #36

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    За тази квадратура ще ми вършат ли работа два 9LD? Всъщност има ги още на 1600 с монтажа, май ми надхвърлят бюджета

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Какъв бюджет, щом си с кредит ЕЕ?
    Аз честно казано се съмнявам и за 12LE, че ще стоплят 65 м2 два климатика. Дай някаква скица и бъдещото им разположение. Най-добре си е климатик във всяка стая.
    Най-вероятно Мидеите ти просто са идвали слаби за отоплявания обем - какви са били, за да знаем дали наистина мощността ще ти стигне?

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #38

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Цитат Първоначално публикувано от Borislav73
    За тази квадратура ще ми вършат ли работа два 9LD? Всъщност има ги още на 1600 с монтажа, май ми надхвърлят бюджета
    Не мога да ти отговоря на този въпрос. 65кв.м. са сериозна площ. В сравнение с 12 LE/ LK бих предпочел 9LD, като по-надежден за отопление климатик. Не съм проверявал за цените на 9LD, но до скоро се намираше за 1300лв.

    п.п.
    Мда, сега погледнах. Цената му вече надхвърля 1400лв. а лятото се търгуваше на 1200

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #39

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Borislav73 както ти казаха кубатурата си е доста и мидеите може да са нямали вина в случая.А и два климатика за три помещения си е сложна задача,а и без да се изясни от кой край си и каква температура обичаш да поддържаш,всяка 12ка може да се окаже малка,за тези помещения.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #40

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Казваме ги 60 м2 заради терасата и единият е в стая 5 на 3 грубо с източно изложение и, другият е в стая 3 на 3 източно и външна северна стена, но с изолация вече и до нея малко кухня също с външна изолация и PVC, другото е коридор и баня. Мидеите бяха нещо Polar Bear дванайски, точния модел не помня, но със старата дограма и в големия студ, само им плащах 150 лв. ток само техен и студ 19-20 градуса Та комфортни са ми 22-23 градуса и си мисля че ще се справят Генералите. През зимата тук във Велико Търново става доста студено и за съжаление нямам никаква друга алтернатива за отопление.

    към deian пак е моя бюджета нали аз ще ги изплащам две години

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #41

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Като гледам, май е добре една скица да качиш.Май станаха доста помещения за 2 машини и разположението им е важно.Ако топлиш само двете стаи, добре, но ако искаш и кухнята, трябва да се види разположението и.И аз с ЛДС-то топля две помещения, но са преходни и машината е монтирана срещу вратата на второто.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #42

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Ето как е Благодаря ви че се занимавате с мен

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #43

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    С две машини няма да стане.За всяко помещение ще ти трябват отделни.Стаите ти са малки - за тази от 9 квадрата една 7-ица или 9-ка, за по-голямата една 12-ица.За кухнята, не знам колко квадрата е, да речем една 12-ица. http://tempexbg.com/promotion.php ТЕМПЕКС даже имат промоции по въпроса.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #44

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Цитат Първоначално публикувано от Borislav73
    Ето как е Благодаря ви че се занимавате с мен
    Защо не пробваш с 2 х fuji 12LDC -поне има шансове да решат задачата за отопление на тази квадртура, а и може да измолиш отстъпка като обясниш, че не ти стигат парите и ще кандидатстваш за енергийна ефективност.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #45

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Кухнята му много далече и чак през коридора, ще мръзне там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???
    От Хехо във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 51
    Последно: 17-11-13, 13:12
  2. новата серия APU процесори на AMD
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-13, 19:07
  3. помощ: HITACHI RAS35FH6 или FUJITSU-GENERAL ASHG12LE
    От ceko_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 06-12-12, 14:57
  4. Fujitsu General - ASHG12LLCА или ASHG12LE
    От chefobg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-12, 22:22
  5. Някакви отзиви за това LG?
    От LEGAL във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-11, 23:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе