Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 53

Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #16

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Вибрационните тампони са задължителни за всички климатици.
    Дори в Швеция, норвегия и другите северни страни слагат и то на най-високия клас на тошиба дайсекай.
    Проблема според мен не е дали бръмчи или не, а че с времето дори и дайкин се износват, амортизират и стават по шумни, може дори да започнат да вибрират.
    Не чакай от Булклима да ти донесат тампони, не са по тази част, ще ти кажат: "Те не брънчат тези климатици, няма проблем".
    Купи си сам 4 броя тампони, за да не се налага да си ги слагаш после сам на монтиран вече климатик, че си е врътня.Не са повече от 20 лева, а може да се намярят и за до 10 лева.Погледни в раздела за монтаж на климатици има тема и достатъчно линкове откъде да се закупят.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #17

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Тампоните не са проблем ще ми ги осигурят за 10лв. четерите(Варна, някъде около техникумите бил магазина). Ами ОК, засега това ще е - ASHB09LD Plasma с тампони. Ако всичко мине по план ще докладвам след 20-ина дни.

    П.П. Що се отнася до тампоните от официалния представител на Mitsubishi Heavy за Варна(знам, че официалния официален такъв е в София - Сondex) казват, че дори са им забранили да слагат тампони освен при изричното желание на клиента, защото разпределението на тежестта на външното тяло не е равномерно и с времето тампоните се слягат от едната страна, което денивелира външното тяло и ефекта бил обратен...

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #18

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Цитат Първоначално публикувано от Fares

    П.П. Що се отнася до тампоните от официалния представител на Mitsubishi Heavy за Варна(знам, че официалния официален такъв е в София - Сondex) казват, че дори са им забранили да слагат тампони освен при изричното желание на клиента, защото разпределението на тежестта на външното тяло не е равномерно и с времето тампоните се слягат от едната страна, което денивелира външното тяло и ефекта бил обратен...
    Нормално е откъм компресора и крановете, да е съсредоточена по голямата тежест на външния агрегат,но това със сигурност го знаят и производителите на тампоните...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #19

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    с времето дори и дайкин се износват, амортизират и стават по шумни, може дори да започнат да вибрират.
    " Дори и Даикин..." Те да не произвеждат бутикови климатици?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Нормално е откъм компресора и крановете, да е съсредоточена по голямата тежест на външния агрегат,но това със сигурност го знаят и производителите на тампоните...
    Щом го знаят, дали са предвидили леви и десни такива или да ги сменяме всяка година, че да ние мирна главата?

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #20

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Наистина няма да е лошо да им ударят по една щампа примерно,да се различават,че не се знае на някои кое им е ляво и кое дясно.До сега не ми се е налагало да прибягвам до тампони- дано и за напред е така.Иначе всичко старее (освен Л.Иванова) и рано или късно се скапва.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #21

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    не знам за 100 волтова машина ( Саньото не мога да му чуя външното тяло ) дали има смисъл от тампони ,но на машина като 12LCC вършат чудеса аз съжалявам че чак наскоро му сложих

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #22

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    И моите машини са без тампони. Не вярвам да се подобри работата им, ако взема да сложа...

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    9
    #23

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    ето линк към сервизното ръководство http://www.klima-therm.pl/download/Z...Yw/asyg_lu.pdf
    някой от компетентните хора ако могат да коментират, не мога да разбера по тяхните таблици за heating capacity няма го номинала както е във сервизните на daikin стойностите са със много висок разход на ток като ги сравниш с таблиците на daikin za heting capacity.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Това е LU модела.На прима виста - не е посочена марката на компресора, само, че е еднороторен.Като гледам, 7 и 9 пак са с малкия компресор на ПАНАСОНИК, а 12 и 14 със 750 ватовия на ТОШИБА.7-цата е с едноредов обменник, от 9 нагоре с двуредов.Таблиците са по максимално топлоотдаване, ФУДЖИЦУ така ги дават.Само един заглушител на фреоновата магистрала има, LGC поне имат два.Сравнително добри показатели за този клас - при -15 7 и 9 запазват малко над 50% мощност, 12-цата малко повече.вътрешния шум има малко по-високи нива от LDC и по-ниски от LGC.Отворите за дренажа пак не са много като хората - по една и не са големи.В общи линии при този модел нищо ново, сигурно и на LE външното е същото.Разликата май е само във вътрешните тела.ФУДЖИЦУ май направиха LU като МЕ, комбинация от вътрешно по-луксозно и външно по-нисък клас.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    9
    #25

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    за външните тела не сам много съгласен щото виж килограмите LE-29 LU-33, 4кг не са малка разлика това е за 12ката

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Имам предвид, че няма принципни разлики.Възможно е LU да е с по-голям топлообменник отвън, гледам, че 12LE е с 13 см по-къс от 12LU.12 LU явно има размери на външния обменник, като този, сложен на 14LE, събира и толкова фреон 1,050 кг, докато 12LE е с 800 грама.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #27

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?



    Днес сложиха климатичето - Fujitsu General ASHB09LD Plasma - http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb09ld-plasma

    Машината я купих от "Булклима"(Варна), те направиха и монтажа - 1 245лв. за климатика, 150лв. за монтажа и 20лв. транспортни от Варна до наше село - общо 1 415лв., които аз закръглих на 1 420лв. да се почерпят по една бира момчетата за хубавата работа . Монтажниците дойдоха с пълно бойно снаражение, включително вакуумпомпа и прахосмукачка. Демонтираха стария боклук Осака и сложиха Генерала, като използваха стойката за външното тяло от Осака-та, като само изместиха малко лявата страна за да пасне. Аз предварително си бях купил 4 тампон-болта за по 1,80лв. парчето и монтираха външното тяло с тях(казаха, че по принцип конкретно на този модел не са му необходими). И така. Сега му се кефя колко е тих - изобщо не може да се прави сравнение с онази грешка на инженерната мисъл - Осака(анатема!). Когато включа вътрешното тяло на тих режим се чува само вентилатора на компа - т.е. вътрешното тяло не се чува. Чудничко! По-долу съм качил няколко снимки.

    Да кажа нещо и за Осака-та: модел ВРЕО СН-12 инверторен тип с пробит компресор по ток - офазява климатика и защитата го изключва. Може да работи, ако защитата му се изключи. При демонтажа днес му счупиха едното краче на жалуза на вътрешното тяло(за което на мен изобщо не ми пука). Та приемам оферти за вътрешното и външното тяло - пакетно или отделно. Ако има заинтересовани да пишат.

    Ето и малко снимки, като последната долу вдясно е на демонтираната вече Осака(не обръщайте внимание на мизерията около външното тяло - предстои ремонт).

    [img width=530 height=600]http://i52.tinypic.com/npfjgm.jpg[/img]

    http://i52.tinypic.com/npfjgm.jpg - голям размер

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #28

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Честито Fares!
    Дълги години безаварийна работа лете и зиме
    Този щуцер по-добре го махни и сложи една тава под агрегата за зимния конденз и от там навън с ПВЦ тръба през по-голяма дупка в стената

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Честито. Щуцера наистина го махни, и без това отвора е малък на LDC-то.Що се касае до тампоните, необходими са му, защото предната решетка е хваната по такъв маймунски начин, че си хлопа, и често влиза в резононс при определени обороти на компресора през зимата и жужи неприятно, не се чува вътре, но вън дразни.За задната решетка вече е малко късон да я махаш и тя има навик зимата да резонира от долната страна.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #30

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Благодаря, ще го имам предвид!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???
    От Хехо във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 51
    Последно: 17-11-13, 14:12
  2. новата серия APU процесори на AMD
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-13, 20:07
  3. помощ: HITACHI RAS35FH6 или FUJITSU-GENERAL ASHG12LE
    От ceko_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 06-12-12, 15:57
  4. Fujitsu General - ASHG12LLCА или ASHG12LE
    От chefobg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-12, 23:22
  5. Някакви отзиви за това LG?
    От LEGAL във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 24-05-11, 00:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе