Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 53 от общо 53

Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #46

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Бориславе при тоя бюджет аз на твое място бих преместил Мидеята от хола в кухнята, в хола бих сложил някакъв по-хубав климатик 12(ЛДС, ЛКЕ,ГЕ-ВА и тн), който да помага и на коридора и да видя как ще е така зимата. Мисля след като сега си сменил и дограмата и си правил изолация, нещата така или иначе ще са доста по-различни, а пък по-хубавия климатик ще ти е по-икономичен и ще ти доставя повече комфорт, както и ще има повече мощност при по-ниски температури.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #47

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Цитат Първоначално публикувано от Borislav73
    Здравейте, мисля да кандидатствам за енергийна ефективност тези дни и да взема два ASHG12LE, които да заместят два ужасни Midea. От Булклима ВТ ще ги поръчвам, казаха ми цена 1390 лв с монтажа за брой, не е ли много 190х2 лв. за монтаж? Ще ги ползвам за отопление на три помещения (общо 65 м2 с коридорите). Двете стаи имат северни стени, но сложих pvc дограма и правих външна изолация, надявам се два от тези да ми вършат работа. Мидеите работеха зимата само за себе си май, голямо размразяване, шум и никакво отопление...

    P.S. Упорито ми предлагаха ASHA 12 LK, хем бил по-евтин и даже бил по-ефективен, но се съмнявам, ако нещо знаете по въпроса моля помогнете да взема решение, на мен ми харесва ASHG12LE. Благодаря предварително.

    Редакция: До колкото разбрах като прочетох в темата за новите модели за 2011 LK и LE са с еднакви компресори, като един лаик да питам ще сгреша ли ако взема по евтиния LK?
    Здр, Borislav73. Какво стана с климата и кредита? Сега аз минавам по същия път и ми се случи същото в БулКлима..но аз намерих и на друго място.. Утре може би ще подам документи в банката. Пиши какво взе, ок

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #48

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Към doxr

    Два ASHG12LEC взех, както си бях наумил, засега доволно, студовете ще видим, вентилаторите на третата степен са доста шумни, държа ги на втората, външните тела са компактни. Иначе след изпълнения проект, се подава искането за безвъзмездна помощ 20 процента са и ще идва инженер да гледа тези дни, проверка правят, след което ти дават парите.

    В кухнята температурата е 3-4 градуса надолу но това ме устройва идеално, 23-24 в стаите и 20 в кухнята, това го мерих една сутрин като навън беше -6. 6-7 минути се размразяват външните тела, но поне не духа студено вътре през това време... Остана да видя колко ток ще направят ноември

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #49

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    И аз се радвам на 2 такива хубавеца и едно Фуджи 12 лд. За първа година съм с тях и от 9 октомври не съм ги изключвал. Та днес ми дойде фактурата за тока от 30,09,2011 г до 27,10,2011 г- 62,44 лв. При положение , че плащам по около 40лв. Дано да е така и зимата като дойдат големите студове

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #50

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Цитат Първоначално публикувано от vakata77
    И аз се радвам на 2 такива хубавеца и едно Фуджи 12 лд. За първа година съм с тях и от 9 октомври не съм ги изключвал. Та днес ми дойде фактурата за тока от 30,09,2011 г до 27,10,2011 г- 62,44 лв. При положение , че плащам по около 40лв. Дано да е така и зимата като дойдат големите студове
    Малко като фантастика ми звучи, но аз обичам фантастика и дано да е така. Моят ток е около 90-100 лв. лятото и всичко под 200 е перфектно! Но ще разбера декември, защото сега за октомври съм бил със Мидеите.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #51

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Съвсем нормален си е разхода, още е топло, машините имат ниска средна консумация.Аз с трите машини през годините досега съм плащал общо за ток в къщи около 110-130 лева на месец за най-студените месеци.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    65
    #52

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    Разходът си е съвсем нормален, като се има предвид, че компресорите ти работят на on-off при тези температури. В къщи съм с три клими- конвенционален Самсунг 12-ка; дайкин FTYN35 и FUJI 12LEC от новата серия. И трите са включени от 10.10.2011г. Последната ми сметка бе 43 лв. Просто от сега нататък разходът започва да расте.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #53

    Re:Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?

    И аз така очаквам!
    Но както и да е аз съм винаги съм поставял конФорта на първо място

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???
    От Хехо във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 51
    Последно: 17-11-13, 13:12
  2. новата серия APU процесори на AMD
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-13, 19:07
  3. помощ: HITACHI RAS35FH6 или FUJITSU-GENERAL ASHG12LE
    От ceko_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 06-12-12, 14:57
  4. Fujitsu General - ASHG12LLCА или ASHG12LE
    От chefobg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-12, 22:22
  5. Някакви отзиви за това LG?
    От LEGAL във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-11, 23:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе