Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

General ASH12UB - има ли отзиви?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    13
    #1

    General ASH12UB - има ли отзиви?

    Трябва ми конвенционален климатик.Ако има отзиви за този модел ?Стая 15 кв.м. ПВЦ

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    За основно отопление ли е.Ще свърши работа, машината е добра, до около -10 няма да има проблеми.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    13
    #3

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Не е за основно отопление, а като подсилване на радиатор от локално парно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Добра е машината,за 15 кв е идеална.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    7
    #5

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Този модел е много добър. Машината е стабилна и тиха и през зимата няма проблем. Но 9-ката да знаете не топли и не става.
    А относно квадратурите го дават от 15-20 кв. м.
    Ако ви интересуве повече информация аз намерих ето тук
    http://hvac.srlogics.com/content/general-ash12ub

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #6

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Като давате коментари за даден модел иматели го или просто така си говорите чули не дочули видяли не видяли ?
    Е ето и моето мнение като човек които го имам в спалнятаси Първо като качесвто на пласмасите е добре като испълнение е добре като мошност долго горе става до кам -5 но от там надолу значително му пада мошноста не че не топли но тря да е на наи ниската степен на вентилатора и то за стая 12 кв с вътрешна изолация и пвц и до тук с хубавота сега лошите му страни исключително шумен и вътрешно и въшно тяло външното бучи доста отварях го няколко пъти и така и неможах да отстраня страния шум и се отказах Перката на въшното тяло никога не спира и при външна висока температура исключва по ток което е голям неодстатък вътрешната му платка почити няма компоненти по нея пълна скръб за този модел размразяването също е трагично като замръзне и размразява когат си иска неможах да му свана алгоритама на размразяване жалко че немо да кача снимки големи са по обем и няма да стане с качване тука а неми се занимава да ги намалям изък за израсходваните матереали и труд като за мен не е довършен както трябва този модел и проблема му е в платката за управление И наи важното произведен е в китаи

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Да, имам 9-ката.При -7, 12-цата отдава 1620 вата.При около 38 кубика човека ще има около 45 вата.При тази стая ще му стига.Освен това не му е за основно отопление.Пък и не знам защо си го сложил в спалнята си, машината не е за такова помещение.Това, че е в Китай нищо не значи, 90% от продаваните климатизатори по света са от там.За 800 лева от конвенционална машина какво искаш повече.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #8

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Аз имам такъв и климатика е чук! Топли и охлажда без проблеми! Не знам за съфорумника по-горе, но при мен няма проблем с шумно вътрешно тяло - дори напротив. И да по принцип не бих си го сложил в спалнята.

    Плюсове:
    - топли и охлажда доволно
    - тихо вътрешно тяло(има си и "Тих" режим, при който не се чува, но струята тогава е слаба)
    - COP 3.6 - клас А

    Минуси:
    - конвенционален(работи на ON-OFF)
    - сравнително шумно външно тяло(купи си тампон-болтове за монтажа, ако шума ще пречи)

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    3
    #9

    Re:General ASHB12UB - има ли отзиви?

    Здравейте!може ли някой да ми каже този модел, само за охлаждане ще ми върши ли работа?колко ток месечно ще консумира?Става въпрос за къща,изолирана от всякъде и климатика ще бъде монтиран в коридора с цел да свали поне с 10 градуса температурата в 3 стаи ,които са по 30 куб.м./без мебелите/предимно спални са.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Модела за охлаждане е добър, но трудно ще се справи с три отделни помещения, няма да може да охлажда добре, поради разположението.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    3
    #11

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Благодаря за бързия отговор!Поради факта,че е къща и в момента е около 25-29 градуса,няма ли да може наистина да охлади?Дайте друго предложение!Идваше вчера специалист и каза,че за това което го искам би ми свършило работа!Но и аз се съмнявам и най ме притеснява,че не е инверторен или.......

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    То решение има , но колко пари си готова да похарчиш за това ? Специалистът , който е идвал какъв е - продавач или монтажник или и двете ? Ако е инверторен ще охлажда , а ако е конвенционален - не - пълни глупости ! Просто с един климатик трудно ще се постигне този ефект да се охлаждат 3 стаи !

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Проблема ти е в разположението.Трудно ще се движи въздушния поток.Пак може да сваля температурата, но никаква гаранция, че ще се справи както трябва с трите помещения.Направи някаква скица на коридора и разположението на трите помещения и я дай да я видим.И аз топля две помещения с една машина, но вътрешното е разположено на стената, която е точно срещу вратата.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    3
    #14

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Стаите са една срущу друга - спални,а 3 стая е перпиндикулярна на тях.И мисля пред нея точно да е климатика.Специалистът е от фирма/една от на-реномираните/.....А за парите до 1000-1500 лв с монтажа.Благодаря!Дано съм описала правилно местоположението......

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:General ASH12UB - има ли отзиви?

    Не е много ясно пак разположението на вратите на стаите, дай и размерите на коридора.Направи схемичка някаква опростена на някоя програмка и я качи да я видим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?
    От Fares във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 52
    Последно: 08-11-11, 22:59
  2. GENERAL ASH12UB - шумно външно тяло
    От plamen_f във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 09-03-11, 06:03
  3. Какво да избера: GENERAL ASH12UB, DAIKIN FTYN35GX или HITACHI RAS/RAC-E10H2
    От gogo333 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-10, 11:24
  4. General ASH12UB - какво трябва да е налягането на охлаждане?
    От zomane във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 10-07-09, 18:53
  5. Fujitsu General ASH12UB - време за достигане на зададените градуси
    От zomane във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 23-01-08, 09:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе