Да бе, така е,прав си, но зависи и той каква температура ще подържа. Аз мойте до към 26~27C съм ги тествал, по-нагоре немисля че щях да оцелея в стаята :D
Да бе, така е,прав си, но зависи и той каква температура ще подържа. Аз мойте до към 26~27C съм ги тествал, по-нагоре немисля че щях да оцелея в стаята :D
Да си закупи едни тампони, защото е възможно зимата след дефрост цикъл да "бучи" и вибрира външното тяло.аз на моят дженерал му сложих онзи ден в сряда едни червени тампони antivibratsionen-tampon-s-visochina-25mmпо препоръка на един съфорумец и съм доволен.Пробвах го няма вибрации.Всичко 1 час с нивелация и всички останали салтанати(наложи се 2 от тампоните да ги вадя и слагам наново). Сега зимата ако ще и -20 градуса да е ще се чува само шума от компресора, но той вътре в жилището не се чува.Вибрации няма да има дори и най-слаби.
С доставка с куриер общо 18.90 лева.
С 3 броя 12LEC-а, ще мога ли спокойно да гледам бебе? Става дума за 2 стаи по 20кв/м и кухня 15кв/м .... ( и също fujitsu asya12lgc може ли да се намери, защото четох някъде че е спрян от производство.)
Този пост е редактиран от mamaligata; 19-07-13 в 13:02.
mamaligata , 18 кв. стая , последен етаж, две и полвина външми стени,със 12 LECA до 26~27 С съм го тествал. Навън беше около -3~-4C.
Когато няма никой в къщи, климатизаторът се изключва. Не бива да работи без надзор. За необходимия комфорт си има таймери, които се настройват според нуждите. Един добър климатизатор темперира стаята за около 30 минути, ако е правилно оразмерен. За някои от китайските боклуци по пазарите е противопоказно да се спират при много студено време. Машините, които са с по-големи количества фреон, си имат подгряване или топъл старт. Поинтересувай се за твоя модел дали има някакви ограничения. Погледни ръководството му за експлоатация.
Зимата категорично 24 часова работа на машината! По-голям комфорт, по-ниски сметки, предпазване на машината!
EasyCapture1.jpgДиректно съм копирал условията по гаранциона 4та точка пише много точно по този повод.
dodo_pv в голяма грешка си.Спирай си климатика под 0-та и като се пребереш го пускай и после за проба намаляй го на 18 гр. и като се пребираш го увеличавай и ще видиш кой вариант е по-изгоден.Да не говорим че като работи машината зимата ,а не се спира компресора ще живее повече.
Този пост е редактиран от bobovo; 19-07-13 в 22:19.
@bobovo, имам 2 хитачита в подписа ми от 1998 година и един панасоник от 2005, мисля. Сменял съм четирипътен вентил на едното хитачи и капилярка на панасоника. Никога не съм ги оставял да работят денонощно, с изключение на една зима, преди години, когато температурата в Пловдив падна до -19 за два дни. Тогава всичките ги оставях на 18 градуса, защото хитачитата имаха ограничение до -16. Панасоникът няма долна граница. Сутрин, когато станем, във всекидневната е приятно топло, защото таймерът е настроен на определен час и климатизаторът сам определя кога и как да стартира, за да направи това, което съм му задал. Ако правя така, както казваш ти, ще ми е студено. Това, за живота на компресора, е валидно за много големи и мощни компресори, с голямо количество фреон. За моите малки не важи, те още си работят.
dodo_pv, не се заяждам! Не разбрах от твоите постове, машините с мощни компресори и повече фреон ли или малките машини с по-малко фреон, нямат проблем да се включват/изключват когато си искаш зимата под 0 градуса...или машини с по-маломощен компресор с повече фреон...или?
Този пост е редактиран от pilot; 19-07-13 в 22:51.
Преди известно време ровех из интернет, търсейки за себе си информация защо не трябва да се спират климатизаторите при много ниски температури. Някъде беше обяснено нещо, свързано с мазането при първоначален старт и риск от нещо като хидравличен удар, поради трудности с изпаряването на фреона. Това важало за големи системи, с мощни компресори. Те не трябвало да се спират, а ако са спряни, трябвало първо да се подгрее фреона в компресора, за да се изпарявал по-лесно и да не станела беля. Доколкото си спомням, ставаше въпрос за машини с повече от няколко литра фреон, каквито аз нямам. Моите са със скроул компресори (тошибата и новия ми панасоник са само изключение), при които въобще няма проблем с триенето. Тошибата и новият панасоник са със синтетично масло, смазващите свойства на които въобще не зависят от температурата. Малкото количество на фреона в тях не предполага хидравлични удари до -16 градуса за хитачито (фреон R22) и доста по-ниски температури за новия R 410, каквито у нас няма. Това разбрах аз. Практиката досега ми го показа, що се отнася до R22 фреон. Тази зима ще проверя как стоят нещата с R410. Новите ми климатизатори в подписа нямат никакви температурни ограничения.
абе знам за машини които са дефектирали при пускане под -10 ти както искаш си ги ползвай но комфорта от постоянно работещия климатик затоплил мебели и стени е съвсем друг ...