Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1

    Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    Здравейте,

    Ползвах услугите на консултант, който беше любезен, дойде на място, огледа помещението и предложи този модел Fujitsu ASYG-14LE. Причината да пиша тук, е че не намирам никъде из форума писано за него. Да не би да e лош модел?

    Ще го използвам предимно за отопление през зимния сезон, охлаждането му е бонус за лятото.

    Стая 32 кв. м, стандартна височина, южно изложение последен етаж, отгоре има таван (където ще бъде монтиран климатика)- необитаем зимата е около 5 градуса температурата при външна -5, външна изолация стиропор, тухла, PVC дограма 32 ММ дебелина стъклопакет, Ka стъкло, профил Шуко.

    Моля да споделите мнение за ситуацията.
    Този пост е редактиран от Life; 29-09-12 в 17:58.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    Няма информация защото рядко се купува масово се монтират 12LEC монтирал съм 14LEC едва няколко бройки и нямам оплакване така че не се притеснявай за това че няма писано.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    Притеснявайте се.Климатика тежи 35 килограма външното тяло и 8 вътрешно тяло- по малко от която и да е от моите 12-ки фуджицу в подписа ми и е по -слаб в режим отопление. Добре е да отворите на https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html

    В 32 квадрата при 2.6 височина = 83.2 кубика .5 киловата в мощност / 83.2 кубика =60 вата на кубичен метър.Според мен това "ще стига" за отопление при слънчево време през през деня, но не при облачно/нощно време и външна температура под +3 градуса.

    Иначе на 100% за вас важи казаното от мен в пост #2581 и gnf на потребителя toshkofil .

    За по-точен отговор, постарайте се над въпросите.
    Този пост е редактиран от justify; 29-09-12 в 19:13.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    Life така и така ще даваш 2000 лв. вземи събери още 400-500 лв. и си сложи това да ти е мирна главата:
    Климатик FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    Иначе и аз съм го монтирал този модел FUJITSU 14LE и нямам оплаквания от клиенти,но при нас си е по-топъл климата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Life така и така ще даваш 2000 лв. вземи събери още 400-500 лв. и си сложи това да ти е мирна главата:
    Климатик FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    Иначе и аз съм го монтирал този модел FUJITSU 14LE и нямам оплаквания от клиенти,но при нас си е по-топъл климата.
    +1.....

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Life така и така ще даваш 2000 лв. вземи събери още 400-500 лв. и си сложи това да ти е мирна главата:
    Климатик FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    Иначе и аз съм го монтирал този модел FUJITSU 14LE и нямам оплаквания от клиенти,но при нас си е по-топъл климата.
    +1.....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #6

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    Ок, а относно монтажа? Обстоятелствата не позволяват монтаж на фасадата, защото е нова, в центъра е и няма как да си позволя своеволия. Долу има паркинг за автомобилите ни и зимата ще бъде сериозен проблем с конденза (леда).

    Монтажа на таван, който е необитаем - 120 кв. метра с височина до 3.50 метра дали ще бъде проблем? Т.е. "да не му стига въздух"? Все пак тавана си е доста голям - цяла плоча е и е празен.
    Намерих само една единствена тема в БГ нета и тя е стара - от 2010г. НаправиСам.bg • Виж темата - монтаж на климатик в нишата под покрива(гълъбарника)??????? Там има противоречиви мнения.

    Какво е вашето?

    Също така според http://klimatici.biz/product/682/kli...asyg-14le.html "Препоръчителен обем в режим охлаждане/отопление - 115/105 куб.м."

    83.2 куб. м. според мен попада доста под препоръчителният обем в режим охлаждане. Дори да е на макс - би трябвало да се справи.
    Този пост е редактиран от Life; 01-10-12 в 23:49.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #7

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    ЛАЙФ,за да ти е топло смятатай 80-100 вата на кубик и то на НОМИНАЛ.БРЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙ много лъжат тези от ВИМАКС.ако повярваш на писаното от тях,ще ти изпопадат пломбите от студ.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #8

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    Много интересно защо ли официалният вносител тогава го предлага за 115 м3 за отопление? Ей такива разбирачи, като тоя най ги обичам, може да смятаме и по 150 вата на кубик ако е за някой по-гламав. > Стенно-таванни NOCRIA | Климатици FUJITSU - Официален Сайт

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    нерде ямбол,нерде стамбул.............къде е нокрията,къде е другия...........................те и FTYN35,го дават за 20-30 кв.м.,ама карай

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #10

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    Грешен линк, сори > Стенни инверторни | Климатици FUJITSU - Официален Сайт, тъкмо се чудех защо на едното е 115, а другото 105 м3

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    линка не е проблем,а това че дават 5киловата за 100 кубика.............както каза колегата-ще стигат,ма като е топло.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #12

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    Според мен и обикновената 14-ка няма да има никакъв проблем в 85 м3 помещение

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    ще има.ще работи на макс в студа,ще се товари ,ще харчи и ще еТАТРЛЪ-БАХАРЛЪ.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #14

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    Добре де, каква температура според вас би поддържал, ако приемем, че ще работи денонощно? Навън ако е минус 10 примерно?

    Относно монтажа си пуснах друга тема в https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...%BD%D0%B0.html
    Този пост е редактиран от Life; 03-10-12 в 17:04.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #15

    Отговор: Fujitsu ASYG-14LE - мнения и препоръки

    човече ............ти май вече си решил да го вземеш.разбери 60 ВАТА НА КУБИК НЕ СТИГАТ ДА ТИ Е ТОПЛО.колегата ДЖЪСТИ ти каза-ЩЕ СТУДУВАШ.трябва ти машина около 6 киловата отдавана мощност и то на номинал,за да ти е топло и да не се мъчи хайванчето.вземай нокрията и си свиркай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  2. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 22:24
  3. Fujitsu ASHG 24 LFC - Fujitsu ASYG 24 LFC
    От Sonela във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 22-07-12, 16:21
  4. Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?
    От Dominator във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 176
    Последно: 21-02-12, 09:29
  5. Fujitsu ASYG 12LE
    От head6o във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-11, 19:06

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе