Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47
Like Tree10Одобрявам

09LD - брум от мотора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #31

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    винаги може да си купи ново моторче за 280 лв

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #32

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    За съжаление и моето Фуджи 09ЛД започна да бръмчи.Звукът е по-скоро нещо като зззззззззззззззз.Има го при всички режими на работа,но зимата беше най шумно.Грее и охлажда перфектно,вътрешното тяло е тихо,само при старт леко пукат пластмасите.Бих искал да помоля Велев,ако има начин да се оправи да се обади,защото съм от Плевен и едва ли някой друг ще може да ми свърши работа.
    aruba_man одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #33

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    Аз си оправих проблема със смяна на 2 лагера на моторчето,големи са колкото 1 лев.За да не ме питате колко струват и колко е труда,ще напиша какво направих.Външното тяло ми беше стената на стаята и ме дразнеше шумът и от него.С 300 зора си намерих свесен майстор и той свърши за 180 кинта следното:1.смени лагерите на вътрешното тяло;2.премести външното тяло от стената на външния парапет на терасата.Резултатът е :от вътрешното се чува само струята въздух,а външното дори и при открехната врата не мога и с напрягане да го чуя.
    П.С. Лагерите са 608z/двустранно капсуловани/ China,моторчето е Панасоник.
    Този пост е редактиран от dudi4ek; 07-07-13 в 19:45.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #34

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    Много благодаря за съветите на всички писали в темата.
    Аз чак сега успях да намеря време за климатика че доста работа ми се събра в последно време. Иначе климатика не съм го пускал от края на зимата така че се надявам да не съм разбил много леглата в които стоят.

    Та, тази събота разглобих вътрешното тяло. И извадих мотора. Както сте писали мотора е Panasonic и е Made in China. Иначе изглежда солидно направен но явно лагерите са слабо място.
    За мое учудване климатика вътре беше относително чист (за 4 години работа).
    Сега трябва да отворя мотора и да извадя лагерите. Дано и там се справя без проблеми.

    Искам да ви попитам за съвет за втулката от другата страна на вътрешната турбина. Моята изглежда добре, но си мисля че е хубаво да се смени профилактично за да ползвам че всичко е разглобено.
    Aleksandars, Alexi, Mega - моля споделете от къде мога да си купя нова фтулка и евентуално с каква смазка да я намажа.

    Благодаря!

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #35

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    Ако втулката не свири, не я сменяй. Иначе, може да сложиш технически вазелин за смазка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #36

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    При мен турбината взе да свири след втората година на (09LCC), много неприятен звук се получаваше.Но след намесата на Щереви, турбината спря да свири.Смазаха с нещо втулката и край, вече две години не съм я чул да издаде звук.Интересно при по-слабия модел (12LGC) след три години, вътрешното работи много тихо, не е надуло свирката.:D

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #37

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    Здравейте,

    Да докладвам какъв е резултата при мен:
    Лагерите са сменени и климатика е сглобен отново.
    Досадният шум го няма вече.
    Специални благодарности на всички които помогнаха с мнение тук във форума. Безценни сте



    При много внимателно заслушване в близост до вътрешното тяло се чува леко почукване от страната на втулката.
    Незнам дали е от втулката или от някоя пластмаса.
    Моля специалистите да споделят мнение.

    Благодаря!

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #38

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    Смажи втулката, тя си иска смазка. Виж и дали си центрирал турбината добре.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #39

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    Не съм сигурен,но ми се струва,че и при моя има някакъв страничен шум,който не чувам при другия 09LDC.
    Тази година се поохарчих,но догодина просто ще преместя и двете ЛДЦ в офиса и ще ги заместя с по-читави машини.
    И дори и да ми изтрият поста,не се занимавайте с Велев.Офисът му е в гараж 10м3,когато попитах на място за ремонт на 1 ЛДЦ и профилактика на още 1 ЛДЦ и 2 ЛГС ,имаше една дама ,която ме разкара,без дори и да ми обърне внимание.Цените му са с минимум 100-150 кинта нагоре.Дори не съм убеден ,че ако си взема нещо от него за фирмата ще ми признаят ДДС-то.
    Такова ми е мнението и не ангажирам никого с него.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #40

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    До колкото съм запознат Велев има регистрация по ДДС. Написаното по-горе не го прави лош специалист.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #41

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    Никъде не съм коментирал професионалните му умения,защото въпреки усилията,който положих за контакт с него във форума,по телефона и на място в гаража му,не успях.За ДДС-то е логична спекулация.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #42

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    Защо ме нападате и пишете лъжи по мои адрес? Не сме ви продали или монтирали споменатите климатици и нямаме отношение спрямо тях. Относно това че сте ме търсили също не е вярно защото нито по телефона сте ми звънели нито на лично сте ми писали. Аз не съм длъжен да ви търся от ваши постове да ви се обаждам. Това че офиса ние е в помещение строено за гараж е не е важно за нас, ние се гордеем с качествената работата и доволните клиенти а не с лъскави офиси. Относно цените няма какво да коментирам имаме сайт и всеки може да види каква е истината .За ДДС също има регистър и дам може да видите дали сме регистрирани.
    Смятам че съвсем тенденциозно и злонамерено сте пуснали тези постове против нас и лично към мен и държа да се извините за откровените лъжи.
    bobovo и aruba_man харесват това.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #43

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    Правилно са постъпили. Откъдето си ги купил - отивай там да ти ги оправят!

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #44

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    Връщане или разкарване на клиент в тази криза е несериозно.Как да приема ,че в сайта ВИ предлагате услуги като ремонт,почистване и поддръжка на извънгаранционни клими.Как отговаряте на каквито и да е постове,дори и за "Андроид" и споделяте линкове с платени приложения , а точно по Вашата специалност нито веднъж.Мойте 300 кинта явно не Ви интересуваха, може би не работите за трохи.Коментарите са ми за отношението Ви към потенциален клиент.За това,че продавате скъпо си е Ваш личен избор,както и на клиентите.За гаража-гаражът си е гараж.
    Да Ви се извиня,за какво.
    Да Ви се множат доволните клиенти и да се радват на прекрасните Ви услуги!!!!

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #45

    Отговор: 09LD - брум от мотора

    аз пък ако видя ,че фирмата си е издигнала някакъв палат за 200-300к първото което ще си помисля е че явно взима доста скъпо ..
    bobovo одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Брум в вградена аудио карта Realtek HD на HP Pavilion
    От mvarbanov във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 13-09-12, 16:02
  2. Избор м/у MHI SRK25ZGX-S и General 09LD
    От SmoHund във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 07-03-12, 15:21
  3. Брум при светли сцени на PHILIPS 32PFL5604H
    От forsaken във форум Philips телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-09, 11:15
  4. Мотора на стар Индезит отслабна
    От ivotroyan във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-09, 19:07
  5. Брум + радио в колоните(2.1 Унитек) ???
    От leo_i във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-07, 07:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе