Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 36 от общо 36

мнения и откровения за ASH12LE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    83
    #31

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Точно така- махни Economy, махни и Outdoor Unit Low Noise-функцията за намаляне на шума на външното тяло, и ще ти топли повече- изпробвах го 2 дена с тая функция и наистина намалява шума но...намлява и мощността, просто не топли както трябва, затова забрави за режим Economy и за Outdoor Unit Low Noise ако искаш да ти е топло. Все пак по-добре на топло , отколкото на тихо.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    7
    #32

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Не не са ги сменяли! Оставиха старите! Сега си спомням че като дупчиха стената единия каза че е стигнал до арматура и след това промени посоката на пробиване!! Незнам....

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #33

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Ако опират в арматурата, работата е ясна, бученето,, дето се чува вътре е от там.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #34

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ако опират в арматурата, работата е ясна, бученето,, дето се чува вътре е от там.
    Явно наистина хората които са монтирали тази машина,са си "оставили ръцете" .В къщи имам 12 ЛКЦ,в службата 12ЛЕК.Служебния е в лоши условия с големи топлозагуби (Една северна и една запдна външни стени без изолация,теракот без изолация и два големи прозореца с алуминиева дограма,които дори не са хванати за стената с анкери,а само с пяна и се клатаят в горни край и веят яко.Отвън не са подмазани,защото дойде зимата и спряха ремонта по средата).Дори при тези условия климатика си топли доволно добре.Да,по-шумни са от ГЕ 35 и ГЕ 50 примерно(сравнявам ги с тях,защото имам такива),но не е толкова фрапиращо.Шум от пукане няма,а при ЛЕК-ия дори не се чува и преливането на фреона.Пукането при теб,предполагам е защото не са огънали добре тръбите и те напъват някъде в корпуса на вътрешното тяло или са ги огънали за да се разминат с арматурата - има натиск някъде.Малкото ми Мицубиши ,при разскрежаване пука,голямото не,а вътрешните тела са едни и същи.Като се загледах по-внимателно ,забелязах,че на 35-цата долния край малко отзява от стената.Побутнах го,но опира в тръбите и се връща.В тази ситуация,при по-резките температурни промени като разскрежаване примерно,няма начин да не пука.Първия ми климатик,бе един Хаер ОН-ОФ 14-ка.Това бе климатика ми с най-прецизно направения монтаж,просто човека си пипаше бавно и добре.Но бе допуснал само една грешка,която в последствие ми косеше нервите.Беше сложил двете тръби в една обща изолация и понякога в определени обороти на турбината или компресора,се чуваше едно жжжжжжт-жжжжжт,жжжжжт все едно има износен лагер.Свалях,качвах турбина,но не се оправяше.Чак като го пенсионирах видях какъв е бил проблема и от тогава стриктно следя при монтаж тръбите да са в отделни изолации,защото понякога се опитват да ги бутнат отново в една и това може да издава вбесяващи шумове.Явно имаш по-големи топлозагуби,а те в комплект с лошия монтаж довеждат до тук.Но като се замисля,колкото и да са ти големи загубите,едва ли са по-големи от тези в службата,а и стаята която отопляваш е по-малка.
    Този пост е редактиран от Features; 10-01-13 в 00:29.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    7
    #35

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Ами уж и аз гледах като монтират, питах, врях се ама явно нещо са замаскирали работата!

    Снощи ми направи впечатление още нещо странно според мен! Без да е обледено външното тяло влезе в режим на размразяване, започна да премигва едната лампа, да фучи вътрешното тяло, абе точно като размразяване, но без външното да има и грам лед по него. Разликата беше че това продължи не повече от 3 минути, докато като започне истиско размпразяване, процеса трае доста над 5 минути.
    Някой има ли идея каква е причината? Външната температура беше -2 градуса.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #36

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Причината е една единствена - зима е!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Мнения !!
    От Миряна във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 9
    Последно: 30-10-14, 22:18
  2. мнения GPS
    От berbatov_86 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 05-06-12, 01:54
  3. Климатик ETA KFR 35 - мнения
    От tosi във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 03-04-07, 10:48
  4. SIS 748 - мнения
    От Siol En във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 19-12-03, 10:57
  5. Мнения за BTC
    От MANIAK във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-03, 16:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе