Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

мнения и откровения за ASH12LE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #1

    мнения и откровения за ASH12LE

    Здравейте, направих запитване към Булклима за инверторен климатик за отопление на стая със следните параметри:
    - местоположение - гр.Варна;
    - жилище - панелен блок среден етаж;
    - площ - 18 кв.м. ;
    - обем - 46.8 куб.м.;
    - дограма - 5 камерна PVC дограма със стъклопакет Енерджи (5 кв.м.)
    - ограждащи елемети - две стени граничещи с отопляеми помещения, една стена към неотопляем коридор вътре в апартамента и една стена към остъклена тераса (терасата е с алуминиева дограма единично стъкло, плъзгащи се прозорци);
    - начин на обитаване - стаята е хол и ще се обитава само през деня от 09.00 до 22.00ч. Времето за обитаване е приблизително.
    - желана температура на обитаване - 22* - 23* (имам малко детенце на 1г. и трябва да му е топло )
    - тръбен път - между 3м и 4м. по мои изчисления

    Офертата на Булклима е Fujitsu General ASH12LE-1350лв. с монтаж до 3м.л. тръбен път. 3 години гаранция

    Какви са Вашите впечатления за посочения модел? Заслужава ли си инвестицията? Има ли шумовете, които се описват при останалите модели като кипене, бълбукане, дрънчене? И най-вече ще ме стопли ли през студените зимни дни?
    Благодаря предварително на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Ще те топли без проблеми.За тези пари машината си е идеална.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Няма да имаш грижи нито с машината нито с гаранцията.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #4

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    някой знае ли каква е разликата между първите буквени означения ASYA, ASYB, ASH, ASYG, RSG?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #5

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Няма разлика, просто едните са Fujitsu, другите General, третите Fiji Electric...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #6

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Благодаря, зададох този въпрос, защото в различните фирми предлагат само от по единия вид и се зачудих каква им е разликата и съответно кой би било по-добре да иэбера.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #7

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    За парите си е много-добра машина и като цяло с добър сервиз на БулКлима, заслужава си инвестицията

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    7
    #8

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    С риск да ме нападнат разни търговци и разбирачи искам да дам МОЕТО МНЕНИЕ - вземи си друг климатик!
    От 4 месеца съм с такъв в спалнята и искам да ти кажа че по-голям боклук не съм виждал!!!!
    Шумен е много, пукат му пластмасите, когато постига зададената температура вътрешното тяло намаля /почти спира/ и тогава се чува едно преливане на течност което е страшно дразнещо, външното тяло е също шумно, когато вън е под +3градуса е направо страшно! А като падне вън температурата под -5 майко Марио!!! Зададена температура +24 в спалнята на 2м. от него температурата не се качва повече от 22 градуса! Още нещо не се подвеждай по децибелите на вътрешното тяло - те са в режим супер тих, режим в който климатика почти никога не работи, когато скороста на духане е на автоматичен режим, а когато минеш ръчно на този режим климатика спира на всеки 10-15минути защото топлината от вътрешното тяло не може да бъде издухана и предполагам някой датчик го спира за да завърти фреона да се охлади и тогава се почва едно пукане, трещене и водни шумове на вътрешното тяло.... страшна работа.
    Аз също имам малко дете, на 1 годинка е и точно това ме подвете, евентуалната тишина! Обаче НЕ! Тази спалня винаги е била студена, но когато го избирах продавачите /без значение кои са/ ми го препоръчаха горещо!!! Луда работа!
    Пояснение - стаята ми е с североизточно изложение, панел, 14кв. без изолация с алуминиева дограма, височина 2,7м, в гр. Пловдив.
    Четири пъти виках монтажниците да проверят всичко наред ли е защото този климатик не работи както трябва според мен, а те четири пъти РАБОТИ всичко е наред. Абе викам като е наред защо не е топло в стаята, ами ми изолацията, ами бетона, ами дограмата, ами изложението, ами влагата /като казах влага - има ли мъгла постоянно е обледен и размразява на всеки 5 минути - през това време не работи и познай какво става с температурата в стаята/, вятъра бил виновен, производителя бил виновен че не е помислил, дори се стигана до предположение че май външното тяло /компресора/ нещо не е наред и го СМЕНИХА.... да смениха цялото външно тяло! Човече същата работа! И питам аз след като съм дал точно и ясно данни за това от какво имам нужда защо ми го препоръчахте след като не върши работа! Комшията ми с огледален апартамент на моя, с абсолютно същите характеристики и данни, с друга марка климатик /няма да казвам каква за да не стане че изписвам вежди/ но малко по скъп от моя с 100лв у тях е постоянна температура 24 градуса. Имат две малки деца близнаци на две годинки и те също правят целодневно затопляне! Та с две думи потърси друго!!!

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Неправилно избрана машина за съответното помещение, триото определено не е за спалня.Има си кусурите с шума и преливането на фреона.Освен това, като гледам, имаш доста големи загуби.Иначе, за парите си машината е добра.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #10

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    diml -климатика не е боклук, но й Вие кого попитахте в този форум и в кой раздел преди да си го купите???

    Ако бяхте отговорили: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html ...

    Друг въпрос е че както често напоследък казвам в България няма търговци, а търгаши и тук истински бизнес трудне ще възникне- всеки гледа с нещо да прецака другият и да му вземе парите.Изглежда това е основната идея ...

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    40
    #11

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Цитат Първоначално публикувано от diml Виж публикацията
    С риск да ме нападнат разни търговци и разбирачи искам да дам МОЕТО МНЕНИЕ - вземи си друг климатик!
    От 4 месеца съм с такъв в спалнята и искам да ти кажа че по-голям боклук не съм виждал!!!!
    Шумен е много, пукат му пластмасите, когато постига зададената температура вътрешното тяло намаля /почти спира/ и тогава се чува едно преливане на течност което е страшно дразнещо, външното тяло е също шумно, когато вън е под +3градуса е направо страшно! А като падне вън температурата под -5 майко Марио!!! Зададена температура +24 в спалнята на 2м. от него температурата не се качва повече от 22 градуса! Още нещо не се подвеждай по децибелите на вътрешното тяло - те са в режим супер тих, режим в който климатика почти никога не работи, когато скороста на духане е на автоматичен режим, а когато минеш ръчно на този режим климатика спира на всеки 10-15минути защото топлината от вътрешното тяло не може да бъде издухана и предполагам някой датчик го спира за да завърти фреона да се охлади и тогава се почва едно пукане, трещене и водни шумове на вътрешното тяло.... страшна работа.
    Аз също имам малко дете, на 1 годинка е и точно това ме подвете, евентуалната тишина! Обаче НЕ! Тази спалня винаги е била студена, но когато го избирах продавачите /без значение кои са/ ми го препоръчаха горещо!!! Луда работа!
    Пояснение - стаята ми е с североизточно изложение, панел, 14кв. без изолация с алуминиева дограма, височина 2,7м, в гр. Пловдив.
    Четири пъти виках монтажниците да проверят всичко наред ли е защото този климатик не работи както трябва според мен, а те четири пъти РАБОТИ всичко е наред. Абе викам като е наред защо не е топло в стаята, ами ми изолацията, ами бетона, ами дограмата, ами изложението, ами влагата /като казах влага - има ли мъгла постоянно е обледен и размразява на всеки 5 минути - през това време не работи и познай какво става с температурата в стаята/, вятъра бил виновен, производителя бил виновен че не е помислил, дори се стигана до предположение че май външното тяло /компресора/ нещо не е наред и го СМЕНИХА.... да смениха цялото външно тяло! Човече същата работа! И питам аз след като съм дал точно и ясно данни за това от какво имам нужда защо ми го препоръчахте след като не върши работа! Комшията ми с огледален апартамент на моя, с абсолютно същите характеристики и данни, с друга марка климатик /няма да казвам каква за да не стане че изписвам вежди/ но малко по скъп от моя с 100лв у тях е постоянна температура 24 градуса. Имат две малки деца близнаци на две годинки и те също правят целодневно затопляне! Та с две думи потърси друго!!!
    Колега, ти какво искаш за тези пари?
    Няма да е хипер инвертор, ако искаш такъв не 100 лева ,ами 1100 трябва да дадеш да не ти пука и трака и тн ...
    Тука му обясняват хората на човека ,че съотношението цена - качиство е напълно приемлива ,а и щом са се навили да ти сменят машината незнам какво толкова си недоволен от хората, я да видиме дали ще ти сменят някое NEO или Midea инверторни (на които ценат е не чак толкова на долу от гореспоменатия модел), щe има да те мотаят докато не му мине гаранцията и после ще "пиеш една студена вода"
    Явно си имаш големи загуби.

    И защо да е реклама ,ако кажеш модила и марката на климатика от който твоя комшия е доволен? Все пак това е форум и трябва да се споделя ако някой е доволен от някой климатик!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #12

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Е и аз съм с машина за над 2 хилки и при мен прелива фреон много често в 14кв. и спира/тръгва, какво сега да я хвърля ли?
    Хем казваш, че достига зададената температура и прелива фреон, хем че не я достига с 2 градуса... ми увеличи на 25 и може и да не прелива. Вече това с шумното външно тяло е притеснително за нов климатик... За климатик за спалня трябва да се търси климатик с нисък минимум при отрицателни температури, защото преливането на фреон, работата в он/офф режим и пукащите пластмаси са неизбежни особено ако климатика е преоразмерен.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    ... 12-ка да не може да загрее 14 квадрата? Човече затвори си прозорците?

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Аз като чета стигам до извода че diml си е купил 12LLC защото спомена че е по ефтин със 100лв и ако е този модел не ме съмнява да точно така да е шумно външното и да топли лошо. 12LLC е с капилярки и с 1,5 топло обменик.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Отговор: мнения и откровения за ASH12LE

    Чак толкова ли да са го прекарали.Макар вече всичко може да се очаква.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения !!
    От Миряна във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 9
    Последно: 30-10-14, 22:18
  2. мнения GPS
    От berbatov_86 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 05-06-12, 01:54
  3. Климатик ETA KFR 35 - мнения
    От tosi във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 03-04-07, 10:48
  4. SIS 748 - мнения
    От Siol En във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 19-12-03, 10:57
  5. Мнения за BTC
    От MANIAK във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-03, 16:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе