Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4121314
Резултати от 196 до 205 от общо 205
Like Tree145Одобрявам

Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #196

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Тоя климатик няма как да дръпне такава мощност проблема е в уреда не се шашкай.
    espace и zxc0 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #197

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ivan9494 Виж публикацията
    По-скоро да не е адекватен измервателният уред.
    Цитат Първоначално публикувано от ivan9494 Виж публикацията
    По спомен е около 1750 макс
    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Имам същия измервателен уред, повече от две години показваше точно изразходваната елекроенергия, но преди два месеца изведнъж взе да отчита много повече от реалната консумация на климатика ми, пробвах да го ресетна но не помогна и го махнах. Пробвайте го колко, ще отчете на електрически уред на който знаете каква му е консумацията на ток и вижте уреда колко ще отчете.
    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    И аз имам същият и се беше объркал след спиране на тока.
    Показваше над 2800W.
    След ресет се оправи обаче.
    Абсурдно високо е показанието като за 12ЛМСА. Я го забий пак, може да се е оправил.
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Тоя климатик няма как да дръпне такава мощност проблема е в уреда не се шашкай.
    ...мързел, инат и любопитство, ей тва съм аз! Викам си тоя боклук, климатика, явно ще хвъща кофата, я поне да се поиграя с него...
    Хванах и отново разбутах онова дето мери. Натисках му ресета сигурно към минута, ръчках му батериите, включих го и газ...
    Онова отиде на 1600W (човека, преди няколко поста беше писал, че стига до 1,7KW) и не ще повече. Изпълних съвета да му задам 30 градуса, е зададох му 27...
    Пак 1600W, пуснах му духалото на ауто, щеше да ме бутне, а аз съм 120 кила
    Стоя няколко минути около 1600W и се изключи... В стаята беше лудница, сложих му щатните 23 градуса (обикновено го пускам на 22) и сега го гледам, че духа слабичко и се храни с щатните си 370W.

    Връщам си обратно псувните по адрес на вимакс и генерала! Моите извинения, аз съм виновен! Климатика си работи, просто аз съм некомпетентен. Чак сега, като се успокоих, видях че монтажниците са го вързали с 3*1,5 и ако наистина е теглил 2,7KW то тоя кабел щеше да замине, ама в паниката кой да мисли...

    Момчета, оказахте се прави, както обикновено, тъпото уредче и още по-тъпият ми мозък ме подведоха, а аз ви занимавам с глупости и ви отнемам от времето. Моля за извинение!

    Лека вечер и огромно БЛАГОДАРЯ!!!


    p.s. сега сложих Соно-то най-отпред, след него измерителя и тогава климатика. Преди измерителя беше първи, а Соно-то след него. Чакам ЧЕЗ да ми спре тока към 1-2 часа през нощта, знам че няма да чакам дълго. Да видим дали ще има полза.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 13-01-22 в 22:36.
    mimojef, zxc0, GLARYS и 1 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #198

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Пристрастяването към тези дребни уредчета, често води до аритмия.
    wrathchild, gurcayy, toto_toto и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #199

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Наздраве, хубавото е че проблема не е в климатика, а в уреда.
    Не се коси. Случва се да се ошашкаш.
    wrathchild и rosswen харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #200

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Уфф... мани голяма паника. Викам си това стои тука, само му чистя мрежите и нищо не прави, от какво се скапа, а то...

    Сега се сетих, че на хладилника преди две седмици СОНО-то замина... Отново спираха и пускаха тока, но този път беше през деня. Може тогава това чудо да се е побъркало.
    Да живееш в град и да имаш 5 пик предпазителя...

    Edi не е пристрастяване, просто го погледнах, не знам защо... може би се чудех че не изключва, обикновено работи он-оф, явно е преоразмерен за тази стая, знам ли... и като видях тези цифри ми хвръкна шапката. Соното и то ми се видя топличко и си рекох това ще гръмне...
    Спретнах си един климатичен Армагедон, съдейки по аватара ти, знам че ме разбираш
    edi1 и ivan9494 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #201

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Преди малко проветрих стаята и преди да пусна FUJITSU 12 LMCE да работи му сложих уреда за измерване на консумация на енергия който не бях ползвал няколко месеца защото показваше завишен разход на енергия. Както и очаквах след като Фуджицуто се развъртя да топли охладената стая уреда показа 2600 вата. Както си беше включен уреда и климатика си работеше натиснах ресет бутона и го задържах натиснат за около половин минута, уреда се ресетна и показа 1200 вата консумация на климатика.Преди също го ресетвах но без резултат но тогава само натисках за кратко бутона за ресет. Изглежда за да се ресетне ефективно трябва да се държи бутона ресет натиснат за по дълго време.
    mimojef и zxc0 харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #202

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Да се похваля! Днес цял ден тест, работи си добичето, в стаята е мор - 24 градуса, не се диша, харчи 320-380 W, а уж навън е студено, нямам изолация, две външни стени...

    Добре, че сте вие момчета! От здраве да се не отървете!!!



    p.s. знаете ли защо не ще да пишка? Няма ни грам конденз. Виждал съм локва само лятото когато охлажда, когато топли винаги е сухо.
    Как се борите с миризмите лятото, като охлажда? 2021 год работи няколко дни здраво и се размириса на блато. Търсех японския спрей дето уж бил за това, обаче не намерих и измих вътрешното със салицилов спирт. За това лято мисля да се подготвя от по-рано.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #203

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Като оставиш да работи само на вентилатор поне 20-тина минути преди да го изключиш.
    zxc0 и morfei1 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #204

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    След проветряване е нормално да видиш висока консумация. Моята седмица на MHI стига до 1400W та тази 12ка да вдига 2600 си е ОК.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #205

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Макса на консумация е около 1750.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4121314

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе