Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree3Одобрявам

Ново Fujitsu 12LTCA - трака???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #16

    Отговор: Ново Fujitsu 12LTCA - трака???

    При мен тракането засега е оправено. Накратко - техникът от сервизната фирма демонтира панела на тялото за да си осигури достъп до турбината, установи наличие на свободен ход, явно по-голям от нормалното, извади втулката, гресира с нещо, сглоби и сега климатика е ОК - тракането го няма. Дали от смазването, дали от разглобяването и сглобяването нещо се намести не знам, важното е че утихна. И на човека не му се вярваше съвсем нова машина да има проблем с втулка - коментара му беше че явно винаги има първи път.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #17

    Отговор: Ново Fujitsu 12LTCA - трака???

    Цитат Първоначално публикувано от acc Виж публикацията
    При мен тракането засега е оправено. Накратко - техникът от сервизната фирма демонтира панела на тялото за да си осигури достъп до турбината, установи наличие на свободен ход, явно по-голям от нормалното, извади втулката, гресира с нещо, сглоби и сега климатика е ОК - тракането го няма. Дали от смазването, дали от разглобяването и сглобяването нещо се намести не знам, важното е че утихна. И на човека не му се вярваше съвсем нова машина да има проблем с втулка - коментара му беше че явно винаги има първи път.
    Не се плаши! Като изхвърли греста ще се разтрака пакТая гимнастика дъм я играл не веднъж

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #18

    Отговор: Ново Fujitsu 12LTCA - трака???

    Честита Коледа на всички!!!
    Малко късно, но да напиша все пак.
    Тракането отшумя. Когато дойдоха от сервизната фирма, разбира се, тракането го нямаше.,.. така и нищо не установиха.
    За късмет или не (все се притеснявам да не е било симптом на нещо по-сериозно), скоро не съм го чувал този шум и позабравих за него.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #19

    Отговор: Ново Fujitsu 12LTCA - трака???

    Аз имам идентичен проблем с К серия на Дайкин.
    В едната стая шума сам изчезна, но в другата стая си стои.
    Лошото е, че на гипсокартона се появи едно спукване в полукръг, което като се замисля ще е поради напрежение от дюбелите на планката.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #20

    Отговор: Ново Fujitsu 12LTCA - трака???

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Аз имам идентичен проблем с К серия на Дайкин.
    В едната стая шума сам изчезна, но в другата стая си стои.
    Лошото е, че на гипсокартона се появи едно спукване в полукръг, което като се замисля ще е поради напрежение от дюбелите на планката.
    какъв е този климатик ,че чак гипскартона да спука ?търси причината в друго

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #21

    Отговор: Ново Fujitsu 12LTCA - трака???

    Е той не го е спукал климатика, по-скоро е някакво напрежение при стягане на планката към стената. А може спукването да е от някакво слягване, знам ли. Но това притракване на ниските обороти определено ще е от... крив картон отзад.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  2. Какво ви е мнението за климатика Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG12LTC?
    От Sasi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 20-09-13, 10:31
  3. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  4. Отговори: 1
    Последно: 29-08-11, 22:27
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе