Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37
Like Tree30Одобрявам

Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #16

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Бе и аз се чудя за един гаранционен автомобил... Карам го 2ра година и досега никой от Рено не е дошъл да ми го измие. Даже пепелника сам си изхвърлям. Намирате ли го за нормално?
    Не знам какво имаш предвид.
    Аз уж им плащам за точно определена дейност наречена "профилактика" която трябва да извършат.
    Не искам от тях да ми боядисват стаята, да ми поливат цветята,
    да пазаруват вместо мен, да ми ремонтират бойлера,
    или да ми лъскат плочките в банята.

    А само това което те самите са казали че ще извършат..
    И не съм ги канил!
    Те сами се обаждат и идват/самопоканват..
    При отказ за профилактика ми заявяват,
    че в такъв случай ще ми намалят гаранцията на климатика с една година.

    Почистването на решетката на външното тяло е включено в профилактиката им.
    И са длъжни да го почистят.
    До колкото знам също се отразява и на работата на самия климатик,
    не знам за какво е точно тази метална решетка отзад на външното тяло,
    но предполагам че е някаква охлаждаща система.
    И ако не е почистена се влошава работата на климатика и неговата ефективност.

    В моя случай дори не я погледнаха да видят има ли нужда от чистене или не..
    Човека-ренген го погледна външното тяло отпред само от 2 метра разстояние за 5 секунди и това беше,
    и разбра че нищо ми нямало на външното тяло...
    А реално отзад цялата решетка беше запушена и потънала в плътен гъст прах,
    образувал топчета който падаха на огромни парцали докато си го чистех сам след тяхната "профилактика.. "

    Даже те самите са си качили видео в което е показано
    какво им включва профилактиката:


    От 2рата част при моята профилактика нямаше нищо такова ..
    А се вижда в тяхното собствено видео че уж измерват нещо на външното тяло,
    с някакви прибори, след което почистват отзад решетката на външното тяло с нещо подобно на червена лейка...

    При мен човека-ренген всичко изчисти и измери с поглед за 5 секунди от 2 метра разстояние...
    Даже не носеше с него такава червена или каквато и да е била "лейка",
    а беше въоръжен само с флакон меглио и ренгеново зрение..

    А 1вата част включваше махане на пластмасата на вътрешното тяло,
    пръскане 4-5 пъти с меглио питата, и поставяне на пластмасата която е цялата в черен прах от вътрешната страна обратно... Т.е. след самото пускане събраната прах от вътрешната страна на пластмасата веднага пак ще отиде върху питата която току що е напръскал.
    Да не е луд да е чисти? Той взима 40лв само за пръскане 5 пъти с флакона,
    не е ставало дума да чисти какъвто и да е било прах ако има след като отвори вътрешното тяло.. а явно само да напръска няколко пъти с пръскалото и да свърши всичко за по-малко от 5 мин. и да се изнесе по най-бързия начин,
    като не пропусне да си вземе 40те лева.

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    WTB!!! или простичко речено Добре дошли в България ! За съжаление все по-честа практика на голема част от монтажните фирми
    Аха А уж казват че на профилактиката правят: http://*********/profilaktika-na-klimatici

    Цитат Първоначално публикувано от Vimax
    Профилактика на климатик вклчюва:
    01. Преглед и почистване на вътрешнното тяло на климатика
    02. Преглед и почистване на външното тяло на климатика
    03. Измерването на работното налягане и температурата на изпарение на фреона
    04. Почистване на филтърната секция
    05. Проверка на електрическите връзки
    06. Преглед и почистване на дренажната система
    Това отнесено към моята профилактика която направиха:
    Цитат Първоначално публикувано от Vimax
    01. Преглед и почистване на вътрешнното тяло на климатика
    Поглед да, преглед доста пресилено звучи.. Пръскане няколко пъти с препарат да.
    Почистване твърдо не, свали ми капака пълен с прах,
    и си го закачи обратно пълен с прах.. след няколко пръскания с меглио върху питата.

    Цитат Първоначално публикувано от Vimax
    02. Преглед и почистване на външното тяло на климатика
    Ба.. След моя молба, успях да изкопча само да го погледне с поглед за 5 секунди...
    Какъв преглед... какво почистване..

    Цитат Първоначално публикувано от Vimax
    03. Измерването на работното налягане и температурата на изпарение на фреона
    Абсурд.. Но е възможно ако приема че има някакви телепатични способности да извършва такива операции с поглед.

    Цитат Първоначално публикувано от Vimax
    04. Почистване на филтърната секция
    Твърдо не, аболютно никакво почистване.
    Както си ги свали и 2та филтъра, така си ги върна обратно.
    Нямаше никакво чистене, нито духане, нито даже изтръскване.

    Цитат Първоначално публикувано от Vimax
    05. Проверка на електрическите връзки
    Нищо! Пълна 0, нито е докоснал нещо нито е измерил нещо.

    Цитат Първоначално публикувано от Vimax
    06. Преглед и почистване на дренажната система
    Никакъв преглед нямаше на дренажната система камо ли почистване...

    Даже при монтажа и след профилактиката забелязах че дренажният маркуч,
    образува голям джоб/вдлъбнатина където се задържа доста голямо количество течност..
    при повдигане с ръка се изсипваше огромна струя с течност за 2-3 минути..
    След четене насам натам из инет разбрах че това не трябва да е така..
    [а аз се чудех лятото защо от време на време ми замирисваше все едно се намирам на 1 метър от някакво блато... точно на застояла вода където има и жаби миришеше]
    Та сам си го надигнах малко в този участък с 2 свински опашки свързани заедно за единият от краката на външното тяло,
    и сега дренажният маркуч има хубав и плавен лек наклон и не събира повече течности,
    и миризмата на застояло блато изчезна веднага..


    Колега, да не си си купил климатика от Vimax?
    Не знам как позна, но да от тях е.
    Този пост е редактиран от zebra9; 04-01-14 в 06:47.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #17

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Надявам се, да нямаш евентуални проблеми с машината, че като гледам как се отнасят с една профилактика, за по сериозни неща не ми се мисли...Но както се казва, честито на печелившите.
    tony34al и mirandi харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #18

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    @ Zebra9,
    Профилактиката на телата в смисъла, който влагаш, отнема минимум 2 часа, ако този, който я прави, познава добре модела. И това, при положение че външното тяло е достъпно и удобно за обслужване. Тъй като пишем за почистване без сваляне на телата, а само с разглобяване на място, дейността леко се усложнява. Аз не познавам майстор, който да работи за по-малко от 20 лева на час. Добави препаратите за почистване, джоба за събиране на мръсната вода, пръскачката и т.н., както и транспортните разходи. Като теглиш чертата, няма как да получиш 40 лева. Не става. В тези 40 лева обикновено се включва замерване на тока при максимум, температурната разлика между входящия и изходящ въздух от вътрешното тяло и почистване на филтрите (смяна). Проверява се и дали стойките на външното тяло са стабилни. Това е. А някои фирми дори и тези неща не правят.
    VeleV.Klima одобрява това.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #19

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Цитат Първоначално публикувано от zebra9 Виж публикацията

    Не знам как позна, но да от тях е.
    Ами имам същия горчив опит с тях, като климатика е вече на малко повече от 2 години... В началото очаквах разглобяване на вътрешното тяло - при първата профилактика, но ми излезнаха с обяснението, че климатика съм го поддържал много добре в рамките на тази една година, а и въобще не се налага разглобяване и чистене на вътрешното тяло... Вбесих се и се обадих на ViMax за да се оплача от некадърната поддръжка, която на всичкото отгоре за 2-3 пръскания ми иска 40лв... На втората година ги предупредих, че ще искам този път да се направи профилактиката както подобава... Съответно дойдоха и разглобиха тялото (вътрешното) и го напръскаха 5 пъти с препарат и нито са го издухвали, нито нищо, ами само включиха вътрешното тяло и ми казаха - сега ще се самопочисти климатика....?!?
    По телефона ми казваха друго, че се почиства вътрешното и външното тяло, като в последствие взеха да се оправдават че външното тяло не влизало в профилактиката?!?!

    Отделно нито са ми мерили фреона, нито други измервания са ми правили, като вместо това ми излизаха отново с оправданието, че на всяко мерене се губело фреон и че обикновено няма загуби на фреона?!?!?
    Единствено - сложиха някакви жици във вътрешното тяло да замерят - отговаря ли температурата на която е настроен климатика.

    Въобще сега мисля да ги нахендря, след като 2 години съм си плащал за услуга, която не съм получавал, благодарение на твоя пост тук, не знаех, че са качили на сайта си какво трябва да включва профилактиката, явно си противоречат от това какво има на сайта и какво действително извършват...ще им се обадя да дойдат и да почистят външното тяло!
    Този пост е редактиран от Dominator; 04-01-14 в 11:41.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #20

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    нали ти взеха кинтити......................ето за това повечето съфорумци ползваме хора от форума.да ма те уважават труда си и за ИСТИНСКА ПРОФИЛАКТИКА искат 100-150 лв.
    Giggio и mirandi харесват това.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #21

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Да попитам, казаха ми че ще санкционират служителя, защото не е свалил турбината на вътрешното тяло.
    ДА настоявам ли да дойде и да я свали и почисти?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #22

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    истинска профилактика е-ПЪЛНО РАЗГЛОБЯВАНЕ,ПОЧИСТВАНЕ И ЗАМЕРВАНЕ НА ФРЕОН т.е. сваляне от стената.другото е компромис
    Dominator и mirandi харесват това.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #23

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Да попитам, казаха ми че ще санкционират служителя, защото не е свалил турбината на вътрешното тяло.
    ДА настоявам ли да дойде и да я свали и почисти?
    Профилактиката, като технически термин, означава комплекс от мерки и мероприятия, за поддръжка на уреди, апарати и съоръжения. Основната цел на техническата профилактика е да се осигури точна и безаварийна работа на поддържаните системи.
    Aleksandars одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    истинска профилактика е-ПЪЛНО РАЗГЛОБЯВАНЕ,ПОЧИСТВАНЕ И ЗАМЕРВАНЕ НА ФРЕОН т.е. сваляне от стената.другото е компромис
    Тази профилактика, за която пишеш, се прави на 10 000 - 15 000 часа работа, в зависимост от работните условия и е малко по-скъпичка, защото често се подменят някои втулчици и лагерчета. Понякога отнема и цял ден.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    За една година сервизен абонамент на климатик плащате 40лв и искате и миене, а аз като платих вчера за абонамент на касовия апарат 80лв дето е 6 пъти по евтин от климатика.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    За една година сервизен абонамент на климатик плащате 40лв и искате и миене, а аз като платих вчера за абонамент на касовия апарат 80лв дето е 6 пъти по евтин от климатика.
    И какво, да не би да ти го окъпаха?
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Хората не могат или не желаят да разберат че удължаването на гаранцията след втората година плащат за абонамент а не за къпане не климата.
    Къпят или не плащаш щото така го е направила държавата задължително.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #28

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    @ Zebra9,
    Профилактиката на телата в смисъла, който влагаш, отнема минимум 2 часа, ако този, който я прави, познава добре модела. И това, при положение че външното тяло е достъпно и удобно за обслужване. Тъй като пишем за почистване без сваляне на телата, а само с разглобяване на място, дейността леко се усложнява. Аз не познавам майстор, който да работи за по-малко от 20 лева на час. Добави препаратите за почистване, джоба за събиране на мръсната вода, пръскачката и т.н., както и транспортните разходи. Като теглиш чертата, няма как да получиш 40 лева. Не става. В тези 40 лева обикновено се включва замерване на тока при максимум, температурната разлика между входящия и изходящ въздух от вътрешното тяло и почистване на филтрите (смяна). Проверява се и дали стойките на външното тяло са стабилни. Това е. А някои фирми дори и тези неща не правят.
    Никакъв смисъл не влагам, въобще не говоря за цялостна профилактика.

    а за стандартната им профилактика,
    само това което те ми казаха по телефона и пишат че се прави и ще направят,
    от стандартната им профилактика изброена и обяснена от тях самите,
    НИЩО не направиха от стандартната профилактика както съм постнал тук:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post661602

    Аз не познавам майстор, който да работи за по-малко от 20 лева на час
    не става въпрос за това, не съм казал че няма да дам 20лв на час или повече ако се върши някаква работа!
    нямаше никакъв час.. а 3 мин..
    а затова че ми взеха 40лв за 3 мин. и НИЩО не направиха,
    симулират дейност и ти взимат парите за нищо.

    на хартия и на думи едно ти казват едно,
    а реално се случва съвсем друго нещо..

    Вие бихте ли платил 40лв за 3мин "работа",
    и пръскане 5 пъти с разредено меглио?


    Добави препаратите за почистване
    5 пръскания с меглио от 3 лева.. при това разредено с вода..
    сигурно с 40те лева които ми взеха едва ли ще могат да си избият разходите в близките години...

    Не става. В тези 40 лева обикновено се включва замерване на тока при максимум, температурната разлика между входящия и изходящ въздух от вътрешното тяло и почистване на филтрите (смяна). Проверява се и дали стойките на външното тяло са стабилни. Това е. А някои фирми дори и тези неща не правят.
    Ако им имам критериите по които ми напраха профилактика,
    то би трябвало да си плащам поне по 200лв на себе си всеки път като сам си го чиста.


    Проверява се и дали стойките на външното тяло са стабилни.
    Нищо не е проверявал.. Но това което си написъл не е опоменато в тяхната дейност по профилактиката им, така че не го броя за техен пропуск.

    Тъй като пишем за почистване без сваляне на телата, а само с разглобяване на място, дейността леко се усложнява.
    Разглобяване се сведе до махане на пластмасата на вътрешното тяло,
    и връщането му обратно[което може да извърши всеки човек завършил 4ти клас.]
    без никакво почистване. [Свалено прашасало и качено обратно прашасало]


    А някои фирми дори и тези неща не правят.
    Защо взимат парите тогава след като нищо не правят?

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    нали ти взеха кинтити......................ето за това повечето съфорумци ползваме хора от форума.да ма те уважават труда си и за ИСТИНСКА ПРОФИЛАКТИКА искат 100-150 лв.
    явно това не е опция както ми обясни Aleksandars
    Иначе и 200/300 бих дал, стига да се свърши работата свястно

    По телефона ми казваха друго, че се почиства вътрешното и външното тяло, като в последствие взеха да се оправдават че външното тяло не влизало в профилактиката?!?!
    :rolleyes: ако им се помолиш както направих аз могат да му хвърлят един поглед само,
    в буквалният смисъл.
    Но за да го доскоснат да измерят нещо или почистят сигурно ще искат нови 40лв или 100 или кой знае..

    в последствие взеха да се оправдават че външното тяло не влизало в профилактиката?!?!

    Явно си мислят че някой друг го е монтирал и не са го слагали те,
    а си го намерил случайно на пътя и си го сложил като притурка на вътрешното тяло за красота щом са ти казали че не им влиза в работата да го гледат.


    Отделно нито са ми мерили фреона, нито други измервания са ми правили, като вместо това ми излизаха отново с оправданието, че на всяко мерене се губело фреон и че обикновено няма загуби на фреона?!?!?
    Да и при мен нямаше такова нещо..
    И затова им попитах техниците трябва ли да се извършва измерване на фреона,
    и ми казаха същото както и на теб. Аз им казах аха оки, мерси.
    Но на следващият ден говорих с шефа им,
    и стана дума за това и му казах дословно каквото ми бяха обеснили техниците предишния ден.
    Той ми каза:
    -Няма такова нещо, това са пълни глупости. Винаги при профилактика трябва задължително да се измерва фреона. Тези глупости в интернет ли ги прочетохте някъде?
    Аз му казах:
    - Не, това ми го обесниха вашите техници вчера...
    След това ме попита за техните имена и т.н и че щял да пусне проверка..
    След седмица се чух пак с техниците и им казах какво ми е казал техният шеф..
    Те ми казаха че тоя нищо не разбирал и че говорел глупости..

    Та така... Едните ти казват едно, другите ти казват точно обратното..
    Истината остава неизвестна,
    а реалноста е че ти взимат 40лв за "фъш фъш" процедура и симулация на дейност.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    За една година сервизен абонамент на климатик плащате 40лв и искате и миене, а аз като платих вчера за абонамент на касовия апарат 80лв дето е 6 пъти по евтин от климатика.
    Страшен сервиз на климатик и брилянтен абонамент..
    Преглед с поглед + реплика "нищо му няма" - 30лв..
    Махане и слагане на мръсен пластмасов капак с цел неизвестна - 5лв
    Пръскане с разредено меглио, брой 5 пъти - 5 лв
    Време отделено за сервизна поддръжка за цялата година: 3 мин.
    Обща сума: 40лв.
    Честито и пак заповядайте.
    Този пост е редактиран от zebra9; 04-01-14 в 15:38.
    Dominator и mirandi харесват това.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Хората не могат или не желаят да разберат че удължаването на гаранцията след втората година плащат за абонамент а не за къпане не климата.
    Къпят или не плащаш щото така го е направила държавата задължително.
    Става въпрос за гранционно поддържане.И Велев не си изобщо в час.Държавата няма нищо общо-прочети си Закон за защита на потребителите.Не смятам отново да обяснявам за разликите гранционна/рекламационна отговорност омръзна ми вече от обяснения и писания по форума.Омръзнаха ми и споровете.

    Който от търговците "не е в час" рано или късно ще разбере истината по трудния начин...

    Не казвам, че не трябва да се заплаща профилактика или каквото друго си измислите, Но в рамките на 2 години от покупката не може да се поставят условия за платено гаранционно или рекламационно обслужване/преглед на климатика.Ако не е налице отговорност по гаранция ще е налице отговорност по рекламация в рамките на гореупоменатите 2 години от покупката...


    П.П. Велев ако искаш можеш и 500 лева на месец да заплащаш за абонамент на касов апарат, но това не е наш проблем.Така си се договорил така плащаш и това заплащане не е за профилактика или гаранционно/рекламационно обслужване...


    Зебра времето не е 3 минути, а е включено времето по идването с автомобил(амортизации)+бензин(или каквото и да е гориво) + това което е написано в страницата и направено в клипа.Друг въпрос е че при теб не свършили никаква работа, а още повече че за профилактика в рамките на 2 години не следва да се заплаща и 1 стотинка.След тези 2 години могат да искат и 500лв за профилактика/обслужване или каквото им дойде на ум стига да има кой да им ги даде...
    Този пост е редактиран от justify; 04-01-14 в 16:00.
    stanislav77 и mirandi харесват това.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #30

    Отговор: Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..

    Аз не изисквам от клиенти абонамент за двете години само при модели с повече години срок ако вносителя го е упоменал в условията на гаранционната карта.
    Относно касовия апарат по закон сме длъжни да имаме сключен договор за сервиз и таксите са еднакви навсякъде.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 12-11-14, 20:20
  2. Дразнещо силно жужене от външното тяло на General ASHG 12 LE
    От chefobg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 01-06-14, 19:43
  3. General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !
    От martinbvbvbv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 11-08-12, 09:08
  4. Fujitsu General ASYA 12 LGC... Нормално ли е да изглежда така ?
    От milenk във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 25-01-11, 13:15
  5. Fujitsu General ASHB12LD - много силно жужене от външното тяло - какво му е?
    От b22b във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 30
    Последно: 14-12-08, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе