Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 81
Like Tree18Одобрявам

Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #31

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Подминава ли зададената темп.?На един вече наш клиент на който му е монтирана такава машина ,но не от нас имаше същите симптоми.Оказа се че след свалянето на вътрешното тяло дупката беше двойна и доста голяма, а къщата е само на тухла без мазилка с обърнати тухли /с дупките на вън/ и от самата дупка си духаше сериозно към вътрешното тяло и така лъжеше датчика и климатика надуваше вентилатора ма max.Дано да ме разбра какво искам да кажа.Ако и при теб дупката не е уплътнена проблема може да е същия.
    Какви са тези "ями" , тези дето ги монтират не ги ли замазват или уплътняват с пяна?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #32

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Е колега най-вероятно с "безплатен монтаж" не върви измазване и запълване на дупки в стената. Макар, че не съм в бизнеса с продажба и монтаж на климатици, повечето "фирми" са дупкачи на надник. Качесвеният климатик струва парички както и качественият монтаж.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #33

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Е колега най-вероятно с "безплатен монтаж" не върви измазване и запълване на дупки в стената. Макар, че не съм в бизнеса с продажба и монтаж на климатици, повечето "фирми" са дупкачи на надник. Качесвеният климатик струва парички както и качественият монтаж.
    Не е до цена а до удоволствието от свършената работа и ще те препоръчат на приятел колега познат защото има хора които отценяват добрата работа.
    bobovo, tony34al, preparatos и 1 други харесват това.

  5. Junior Member Аватара на NicKo_8
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    43
    #34

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Живея в панелен апартамент.Момчетата който монтираха климатика го монтираха много добре и си замазаха дупката през която прекараха тръбите.Монтажа им е отличен.Наистина бих ги препоръчал,но това е тема на друг разговор.
    И аз си мисля,дали няма нещо общо с подминаване на зададената температура...В момента на дистанционното зададената е 20,а в стаята е 23.5.Незнам дали не се опитва да свали температурата,защото дълго време остава над зададената.Външното тяло не включва компресора докато духа.Тъптото е,че дори и да се опитва да свали темпераурата,защо надува вентилатора до край,ами просто не го пусне на някоя по-средна степен.Когато климатроника в колата ми подмине заданието,просто започва да вкарва по хладък въздух и така си коригира температурата.Интересното е,че нито от сервиза са чували за подобен ефект,нито от представителите на Fujitsu/GENERAL.

  6. Junior Member Аватара на NicKo_8
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    43
    #35

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Проклета машина!Всяка сутрин ме буди с ураган между 4 и 6 часа.Направо съжалявам,че си дадох парите за тоя скапан боклук...

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #36

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от NicKo_8 Виж публикацията
    съжалявам,че си дадох парите за тоя скапан боклук...
    Не знам какво очаквате от нова машина за този бюджет...Още като излезе на пазара този модел с тези астматични параметри, не заслужаваше и грам внимание. Става примерно...................................за WC.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #37

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Не знам какво очаквате от нова машина за този бюджет...Още като излезе на пазара този модел с тези астматични параметри, не заслужаваше и грам внимание. Става примерно...................................за WC.
    ......е не всички имаме пари за климатици от премиум серийте. Сашо мисля, че изказването ти е доста крайно впредвид, че има уплаквания от много по класни машини. Свят широк неможеш да угодиш на всички.


    П.п Човека все пак е пуснал тема за даден проблем с климатика, а не мнение какъв климатик си е закупил.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #38

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    ... Свят широк неможеш да угодиш на всички.

    Тук си много прав. Когато човек няма душевен мир, нищо не помага.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #39

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Иван Вълков, живеем в държава където стандарта е на ниско ниво и смятам, че разумния човек трябва да си цени парите. Мисля, че ме разбираш какво искам да кажа?! В случая важи - за каквото си платил такова ще получиш. Като техник, никой не може да ме убеди, че нов климатизатор в ценови клас до 1000~1100 лв. е разумна инвестиция...
    Думите ми не са подигравка към човека с проблема, просто за пореден път се потвърди факта, че боклуци бол...
    dodo_pv, Mega, AC_From_Hell и 1 други харесват това.

  12. Junior Member Аватара на NicKo_8
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    43
    #40

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Машината като цяло топли много добре,само дето с това откачане на вентилатора ме подлудява.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #41

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Пробвай през нощта да го държиш на "Тих режим" и функцията "икономия". Все си мисля, че така няма да си подмине зададената температура и ако ти е вярна теорията няма да има "сутрешен ураган".

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #42

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Колеги разъждавах върху проблема и ми дойде нещо на ум. Възможно ли е смущенията в скоростта на вътрешният вентилатор да е от запрашен или неверен датчик за температура във самото тяло.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #43

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Не...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #44

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Ами те като параметри не са лоши и стават,ама към качество са може би най-зле от всички клими които съм ползвал.Преди 5 години си взех 12 lgc за не малко пари ама след 2 часа вече толкова ме беше яд че от тази марка никога клима няма да си взема.За мен като качесвто са доста даже под Мидеи дето струват по 500лв. да не говорим,че такива странни звуци като тракане ,църкане ,съскане и уригане само при Фуджицата има ако ще и 2 бона да струват.Колега NIcKO_8 спасението ти е или го продаваш (най-добрия вариант)или го местиш в друга стая която е по-далеч от теб.
    dodo_pv, tony34al и Frigo харесват това.

  18. Junior Member Аватара на NicKo_8
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    43
    #45

    Отговор: Климатик GENERAL ASHG12LLCA - Странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Пробвай през нощта да го държиш на "Тих режим" и функцията "икономия". Все си мисля, че така няма да си подмине зададената температура и ако ти е вярна теорията няма да има "сутрешен ураган".
    Колега,пробвах го това нещо.Нямаше ефект.Отново имаше ураган.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. CH-09-SBP странно поведение
    От ilia_d във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 16-06-21, 08:54
  2. Странно поведение fujitsu asyg24lfcc
    От leo34 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 14-01-15, 16:47
  3. Странно поведение на батерия на лаптоп.
    От blue1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 08-04-12, 19:26
  4. HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение
    От izashev във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 24-07-11, 10:25
  5. Странно поведение на taskbara-решено
    От izashev във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 09-04-10, 19:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе