Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 88 от общо 88
Like Tree23Одобрявам

General 12 LLC бучи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #76

    Отговор: General 12 LLC бучи

    В тоя ред на мисли трябва да се пише на софтуерните разработчици - индийците.
    AC_From_Hell одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #77

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Айде пак софтуера ви виновен
    Климатикът работил 6 месеца и изведнъж софтуера се скапал.

    Какво му е станало на софтуера - топло ли ми е станало, студено ли, или някой го е ударил с чука, или може би токов удар го е скапал, може пък като е стоял известно време и да се скапал нещо.
    Айде сега помислете при всичките погоре изброени неща кое има вероятност да се скапе - софтуера или хардуера?

    Софтуера в климатика ти си е същия дето е бил и преди 6 месеца. Едно битче не се е сменило.
    Единственото нещо дето може да е мръднало е конфигурацията е ЕЕПРОМ-а.
    Ама тя обикновено е защитена в CRC и даже и да се е скапала климатика ти ще мине в авариен или сейф режим и някаква грешка ще изплюе.

    Така че не са ти виновни ни китайци, ни индийци, ни българи - де да знаеш може и тука да е писан софтуера.

    Климатиците обикновено пиукат като приемат команда от дистанционното и тез команди обикнове имат някаква чексума отзад, така че трудно с някакви крушки ще му пратите сигнал.

    Иначе на това с електромагнитните смущение тепърва ще му сърбаме попарата.
    Щото всеки иска Wi-Fi (аз в къщи към 15 рутера виждам), клавиатурата и мишката му и те wireless (ония ден търсих свястна клавиатура с кабел - няма), като сложиш СОТ-а, GSM-ите, не знам какъв си звънец и т.н.
    Майтап ви се струва ама скоро платките ще ги увиваме в алуминиево фолио.
    VeleV.Klima одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #78

    Отговор: General 12 LLC бучи

    И един мармот увива шоколада в станиол.

    Стига с тея приказки от дисниленд...

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #79

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Има логика в мисълта на tweeg и аз си мисля за епрома да има някъв дерт самия чип. Миналата седмица ме извика клиент със мидея инвертор от последните дето сме монтирали преди 3 години. Климатика се включва сам някой дни по 4-5 пъти . Ходих мерих чаках но не го направи пред мен ще свалям платката да ровя и търся решение. Пример мога да дам със епрома на панасоника дето Ефендулов е открил дерта.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #80

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Добре, колега със същият климатик беше писъл, че техниците са сменили платката(предполагам външната) след това и вътрешното тяло и пак правел магарии. Да приемем, че EPROM е виновен - презаписва ли се, има ли някой оригиналният програмен файл. Преди няколко поста бях попитал дали има софтуерна поддръжка.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #81

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Добре де, като са сменили външната платка и вътрешното тяло, те реално са сменили софтуера и ЕЕПРОМ-а и на двете тела.
    И щом пак прави проблем, явно не е от там.

    Той ЕЕПРОМ-а лесно се презаписва ама въпросът е дали изобщо се ползва ЕЕПРОМ или са минали на Data Flash, които си е направо в процесора.

    Виж си дистанционното, като натискаш копчетата климатика дава ли вид да реагира на тях.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #82

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Ми като изпадне във въпросното състояние, единствено се повлиява от Start/Stop бутона. Пробвал съм да сменя режима или скорост на турбината, пиука но резултат няма.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #83

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Щом пиука значи приема командата, значи дистанционното е наред.
    Явно изпада в такова състояние, че не може да я изпълни. Ама след смяна на вътрешно и външна платка пак да го прави значи се шашка я от напрежение, я от нещо различно от платката на външното - датчик или знам ли какво.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #84

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Знам ли ....понеже при мен го е правил два пъти...найстина само рестарт го оправи. В началото на зимата другият климатик пък неискаше да стартира сам след изгасване на захранването. Оправи се след рестарт от предпазителя на ел таблото. Ако са смущения от ел. Мрежата щеше да го прави постоянно, а и всички с тази "екстра" сме от различни краища на България. Както и да е аз го приемам като предизвикателство. Щом при колегата са сменяли платки, тела и пак управия няма направо незнам. Проблемът зачести ли и при мен ще викам техниците. Просто ако някой има насоки какво да измеря когато влезне в транс за да имаме още факти за изследването.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #85

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Аз не мога да разбера какво означава "бучи"?
    Все пак имам 12LGC и като го пусна на максимален вентилатор в който и да е режим, не бих го определил като "бучи", а по-скоро шуми, свисти.
    "Бученето" е по-скоро свойство на компресора и то само при определени обороти - нискочестотна вибрация която може да се предава по тръбите до вътрешното евентуално.

    Да разбирам ли, че като го включите на режим ФАН и МАКС вентилатор звукът е абсолютно същият като въпросното "бучи". Или не точно същият?

    Ако може да се измери консумацията по-време на забивката няма да е лошо, за целта обаче трябва да има предварително сложен контролен електромер. Иначе трябва да се гледа общият (ако е достъпен), но трябва да се изключи всичко останало. Ако изключите всичко, може да се пробва дали няма пък да реагира на дистанционното.
    Да се измери изходящата температура от климатика 5-6мин. след забивката колко градуса е и да се сравни със стайната.
    Ако има начин да се сподели и външната температура. (дали не е около +12гр.).

    Липсата на реакция от дистанционното ме навежда на мисълта, че не е превключил просто на ФАН, а е в друг режим който не позволява настройки от дистанционното, а се изключва само от ОН/ОФФ. Този друг режим може да е "TEST", "MANUAL AUTO" , "FORCE COOLING OPERATION", може да има и други на тоя модел. Обикновено вътрешното мига при някои от режимите, но май не при всички. Може би проблема да е от бутона "MANUAL AUTO" или веригата му.
    mirandi одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #86

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Значи, не е бучене а просто най- силната степен на турбината - дс го наречем свистене. При проявяване на проблема няма индикация за грешка( мигане на някой от индикаторите). При мен климатика е в повечето време сам консуматор на токовият кръг( от време на време захранването на лаптопа е включено). Колко е консумацията - трябва да си купя ампер клещи, както и термометър.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #87

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Без измерване какво става на куплунга на вентилатора ме съмнява да се постигне успех.
    Явно е че не е единствен случай, а по-скоро производствен дефект. Може да е софтуерен, може да е хардуерен, влагане на части от кофти партида и т.н.
    Процесор - вентилатор, връзки и елементи между тях. - хардуерните. Ако се измери какво дава процесора и какво връща вентилатора може да се правят изводи кой е крив, кой прав.
    По софтуера, нищо не мога да кажа - нито мога да го видя, ни да го измеря.
    В предната тема на първа страница съм споделил за вероятните хардуерни проблеми.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%B8%D0%B5.html
    Иван Вълков одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    8
    #88

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Здравейте!
    Първо да кажа, че не издържах и вече климатика е аут. Сега съм с чисто ново Митсубиши и няма никакви ядове.
    Бученето идвашe от силното развъртане на вентилатора на вътрешното тяло и шумът е в пъти по-силен от шума на вентилатора дори в режим POWER
    Всичко това в комбинация с едно вибриране и шума от въздушния поток...............не искам повече да си спомням даже. Колко пъти ми е изкарвал акъла посред нощ!
    Всички измервания изброени от Вас бяха направени:
    Ако не се лъжа, защото мина доста време, бе измерено следното:
    -Консумация на климатика 1,5 до 1,65 Амп. в момент на забиване. Измерването бе направено неколкократно (не от мен) и ясно се отчете, че външното тяло не е натоварено при тази консумация.
    -Температура на въздушния поток в този момент около 28 градуса, при стайна темп. 26 градуса. Външната темп. не е от значение, защото го е правило и зимата, и напролет, т.е. и около 0, и около 10-15 градуса. Дори имам клип как държа термометъра пред климатика по време на забиване и измервам теп. на въздушния поток.
    Като за финал бих искал да споделя, че никои не успя да разбере от къде идваше това "забиване", но нищо и никой не е в състояние да ме убеди , че е нормално. Сменяха наред цялата електроника по външно и вътрешно тяло, дори сложиха цяло, ново, вътрешно тяло, но проблема остана. Отново се ядосвам, като се връщам назад .....

    ПП Факт е че Митцубишито няма ядове, факт е, че никой от комшиите няма проблем с климатика, затова не приемам никакви оправдания за смущения, нестабилно напрежение, зануляване и т.н. от страна търговец или производител.

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от 7777777; 16-08-14 в 23:39.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Чисто нов хладилник Зануси много бучи
    От enigmaG във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 24-10-12, 16:00
  2. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  3. Започна да бучи при изпомпване
    От dvamaiunaci във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 21-10-09, 14:04
  4. Haier HSU-12HN03 - компресора бучи
    От bobi_67 във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 03-11-08, 20:00
  5. Отговори: 1
    Последно: 18-09-08, 23:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе