Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 88

General 12 LLC бучи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #46

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Може би няма да помогне, но не пречи да опиташ-изнеси всички други дистанционни от стаята /или им свали батериите/ и пробвай как ще работи климатика. Имах случай с приемник на "Булсатком", който блокираше и не можеше да се управлява. След рестарт се оправяше за малко и пак блокираше. Обадих се в офис на телевизията и от там ме посъветваха да изнеса другите дистанционни от стаята. Оказа се дистанционното на една аудио уредба-то го побъркваше само с присъствието си, без да се ползва. Сега е без батерии и приемника повече не е блокирал.
    Успех!
    При мен, когато гледам 3D телевизия, инфрачервеният излъчвател на телевизора (Toshiba 40WL768G), командващ очилата, заслепява и блокира приемника на климатика (G125KE на Панасоник), който престава да приема каквито и да били команди от дистанционното. Но не се променя режима му на работа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #47

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Това с фуджицутата видимо е софтуерен проблем. Тея простотии с дистанционните и извънземните, които блокират климатиците много отдавна не важат, при положение, че, за да се вземат сертификати за електромагнитни излъчвания/въздействие от/на уредите тяхната електроника трябва да бъде защитена много по-силно, отколкото всъщност някога ще се изпита.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #48

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Фуджицу и Самсунг тръгнаха по пистата на поражението, от която Панасоник наскоро излязоха, с намазани ски. Катарзисът им ще бъде дълъг, определено по-дълъг от този на Панасоник, поради отношението им към проблемите, търговците и потребителите. Доста потенциални клиенти ще се преориентират в близкото бъдеще към производители, които са по-надеждни.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #49

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Фуджицу и Самсунг тръгнаха по пистата на поражението, от която Панасоник наскоро излязоха, с намазани ски. Катарзисът им ще бъде дълъг, определено по-дълъг от този на Панасоник, поради отношението им към проблемите, търговците и потребителите. Доста потенциални клиенти ще се преориентират в близкото бъдеще към производители, които са по-надеждни.
    Аз не виждам катарзис при Самсунг, особено при приятните изненади, които са подготвили за близко и далечно бъдеще. В момента доставките на резервни части стават за 72 часа от момента на поръчката, като започнеш от някакво копче да кажем, на което доставката струва вероятно 100-120 пъти колкото самото копче и стигнеш до топлообменици, които са с размери 2х1х2м, които бях поръчвал за една самоделна хладилна машина.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #50

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Колеги нещо бягаме от заглавието на тема. Искам да попитам дали при климатиците има софтуерна поддръжка или обновяване. Мислих и по въпросът със смущенията, при мен освен от мрежата на електро доставчикът или от рутера. Всичко друго е работило преди монтажа на климатика, а и самият климатик 6 месеца работеше без проблем. Почвам да се чудя да не би самото дистанционно да се шашка, защото и двато пъти след употребата на дистационното става проблема. Веднъж от разместена батерия неискаше да приеме каквато и да е команда, а само при натискане на бутон се губеше графиката на дисплея.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #51

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Контакта и щепсела дали са ти занулени добре?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #52

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    В момента доставките на резервни части стават за 72 часа от момента на поръчката
    За 3 дена от Южна Корея ли пристигат? Малко не ми се вярва, защото времето за пристигане на пратката горе-долу е като на еконта и спидито в Бг....
    Впрочем правил съм обикновенна поръчка от ибей от Южна Корея и пристигна за 10-12 дена.....

    Извинявам се за Спама....

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #53

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    За 3 дена от Южна Корея ли пристигат? Малко не ми се вярва, защото времето за пристигане на пратката горе-долу е като на еконта и спидито в Бг....
    Впрочем правил съм обикновенна поръчка от ибей от Южна Корея и пристигна за 10-12 дена.....

    Извинявам се за Спама....
    Идват от целия свят. Основно от европейски складове, но е имало немалко случаи с по-специфични части, които са идвали от Китай или Южна Корея за 3 дни със самолет по DHL. Включително пак казвам, идвали са неща, за които доставката струва много повече от самата част. Например топлообменик, идват си за 72 часа от Корея със самолет. Обимновено всичко долита от Европа обаче.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    8
    #54

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Това с фуджицутата видимо е софтуерен проблем. Тея простотии с дистанционните и извънземните, които блокират климатиците много отдавна не важат, при положение, че, за да се вземат сертификати за електромагнитни излъчвания/въздействие от/на уредите тяхната електроника трябва да бъде защитена много по-силно, отколкото всъщност някога ще се изпита.

    .... и според мен в днешно време при това ниво в развитието на електрониката не би трябвало да се пусне на пазара уред шашкащ се от други масови домашни уреди, както уред пораждащ шашкане на други уреди. Има стандарти и сертификати. Разни изисквания и т. н. Не съм пробвал да махна дистанционните на телевизора или да махна самото дистанционно на климатика да не се шашка то.
    Но защо производителя не проявява интерес към това да разнищи проблема. Като пример ще дам автомобилните производители. Свидетел съм как при открит масов дефект производителя задължава дилъра да се свърже с клиента и да отремонтират проблема.
    Особено ако става въпрос за дефект касаещ сигурността.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #55

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от 7777777 Виж публикацията
    .... и според мен в днешно време при това ниво в развитието на електрониката не би трябвало да се пусне на пазара уред шашкащ се от други масови домашни уреди, както уред пораждащ шашкане на други уреди. Има стандарти и сертификати. Разни изисквания и т. н. Не съм пробвал да махна дистанционните на телевизора или да махна самото дистанционно на климатика да не се шашка то.
    Но защо производителя не проявява интерес към това да разнищи проблема. Като пример ще дам автомобилните производители. Свидетел съм как при открит масов дефект производителя задължава дилъра да се свърже с клиента и да отремонтират проблема.
    Особено ако става въпрос за дефект касаещ сигурността.
    Бидейки инженер няма как да не се съглася. Както казваше един от моите лектори: "Да си лекар е много отговорна професия, но да си инженер е по-отговорна! Един лекар може да убие само един пациент за единица време, но една сграда хиляди..."

    Затова е така с автомобилите, с климатиците е много сложно, защото там конкуренцията е много по-силна. Един ден те купуват, но ако има проблем следващите 10 години са пагубни... Визирам Панасоник, които все още се възстановяват от софтуерната издънка с DKE...

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #56

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Контакта и щепсела дали са ти занулени добре?
    При мен климатика е на твърда връзка и на този токов кръг други консуматори няма. В таблото имам стабилна нулева шина.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #57

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Г-н Вълков, както вече сте се убедили, модела е "WC", ако мога така да се изразя...Съжалявам за грубия израз, но истината е такава. По добре помислете за евентуална смяна с друга машина, отколкото да си скъсявате нервите допълнително с проблемите които Ви създава.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #58

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    При мен климатика е на твърда връзка и на този токов кръг други консуматори няма. В таблото имам стабилна нулева шина.
    Предполагам че както много пъти съм виждал такива монтажи на твърда връзка са без зануляване предполагам и твоя е така.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #59

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Такъв проблем трудно може да се породи от липса на нула, това си е някакъв софтуерен бъг, който го кара да се успи явно. Хиляди климатици в нашата мила родина работят без наличие на свястна нула...

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #60

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Такъв проблем трудно може да се породи от липса на нула, това си е някакъв софтуерен бъг, който го кара да се успи явно. Хиляди климатици в нашата мила родина работят без наличие на свястна нула...
    Явно имаш къса памет за самсунзите дето полудяваха от липса на зануляване макар че и със и без пак се скапваха.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Чисто нов хладилник Зануси много бучи
    От enigmaG във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 24-10-12, 17:00
  2. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 22:42
  3. Започна да бучи при изпомпване
    От dvamaiunaci във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 21-10-09, 15:04
  4. Haier HSU-12HN03 - компресора бучи
    От bobi_67 във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 03-11-08, 21:00
  5. Отговори: 1
    Последно: 19-09-08, 00:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе