Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 88
Like Tree23Одобрявам

General 12 LLC бучи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #61

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Съгласен съм с Александър за качеството на климатика но за момента съм преглътнал недостатъците на машината поради простият факт, че извършва основните си функции - топли и надявам се да охлажда. Купил съм го с пълното съзнание, че е базов орязан модел и чудеса няма как да станат. Просто трябваше да са нови климатизатори за да се възползвам от КЕЕ. За мен т.н. "бучене" не такъв проблем защото е в кухня. Просто се опитвам да си обесня, от къде идва проблема и евентуално решим ли е?

    Колега Велев, за съжаление не съм гледал монтажниците в ръцете( за което съжалявам и за двата климатика). Незнам дали са си направили труда да занулят електроуреда. Трябва да отворя капака на външното тяло и ще стане ясно.
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 15-05-14 в 22:25.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #62

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Виж на клемата където е захранен тоест извода на инсталацията ти. За инверторите е задължително зануляването. И да си гледал и да не си то си зависи от това колко си уважават работата.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 15-05-14 в 22:29.
    mirandi и Иван Вълков харесват това.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #63

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Явно имаш къса памет за самсунзите дето полудяваха от липса на зануляване макар че и със и без пак се скапваха.
    Там трагедията е от липса на каквито и да е защити по платките, най-малкия проблем с тока ги скапваше... Тук става въпрос за друг проблем, който за мен няма нищо общо с тока, дистанционните, пералните и извънземните.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #64

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Не съм прочел, т.е. прочетох но не вникнах в съдържанието на първи прочит. Мерси Велев
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 15-05-14 в 22:45.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #65

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Точно за подобен проблем мисля че става дума. А нещо за бъга в панасоник дето дори японците не открили кво беше а?

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #66

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Точно за подобен проблем мисля че става дума. А нещо за бъга в панасоник дето дори японците не открили кво беше а?
    Този бъг беше с непрестанното писане в EEPROM, което изтъркваше циклите на запис на самия чип. Ако при последния запис в EEPROM се е записал статус на изключен климатик то при загуба и последващо възстановяване на захранването климатикът прочита, че е бил изключен и не се включва. Авторестарт си работи, но паметта му не. Аналогично, ако последния запис е бил когато климатикът е работил и да кажем при изключена машина тока спре и се възстанови, то климатикът ще се включи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #67

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Съгласен съм с Александър за качеството на климатика но за момента съм преглътнал недостатъците на машината поради простият факт, че извършва основните си функции - топли и надявам се да охлажда. Купил съм го с пълното съзнание, че е базов орязан модел и чудеса няма как да станат. Просто трябваше да са нови климатизатори за да се възползвам от КЕЕ. За мен т.н. "бучене" не такъв проблем защото е в кухня. Просто се опитвам да си обесня, от къде идва проблема и евентуално решим ли е?

    Колега Велев, за съжаление не съм гледал монтажниците в ръцете( за което съжалявам и за двата климатика). Незнам дали са си направили труда да занулят електроуреда. Трябва да отворя капака на външното тяло и ще стане ясно.
    Г-н Вълков,
    Личното ми мнение е, че по всякакъв начин трябва да се пречи на търговците и производителите да се опитват да внасят стоки, които не отговарят на стандартите или спецификациите си. Това е функция единствено на интелигентния потребител. Когато той липсва, пазарът се изражда! Нещата не опират до това, че моделът е орязан или до очакване на чудо. Таралясникът, по една или друга причина, не отговаря на спецификацията си и не прави това, за което е създаден. Имал съм подобни случаи и никога не съм се отказвал от това, да си търся правата, като цената на изделието винаги е била без значение. Ако сте сигурен, че няма проблем с монтажа, подновете атаката. Въпросът е принципен.
    Успех!

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #68

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Не знам как точно сте решили да го закупите, но може би трябваше да попитате първо и да прочетете във форума.По мое мнение, макар да "ме спрягат" за привърженик на фуджицу, най-доброто за тези пари(1134 -1200 лева без монтаж) е Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S1/SRC25ZJP-S1.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #69

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Не знам как точно сте решили да го закупите, но може би трябваше да попитате първо и да прочетете във форума.По мое мнение, макар да "ме спрягат" за привърженик на фуджицу, най-доброто за тези пари(1134 -1200 лева без монтаж) е Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S1/SRC25ZJP-S1.
    Е той този модел 12LLC е доста по евтин 1049лв е. И определено машинката не е е никак лоша дори при -15 запазва 2.54кв a SRC25ZJP-S1 запазва 2,24кв.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #70

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Е той този модел 12LLC е доста по евтин 1049лв е. И определено машинката не е е никак лоша дори при -15 запазва 2.54кв a SRC25ZJP-S1 запазва 2,24кв.
    Да не забравяме ,че Хеви-то е 9-ка!

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #71

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Е да а 12ката е съпоставима със 12ллц 2.6кв на 2,54кв. Но пък цената е цели 350лв повече.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 16-05-14 в 15:36.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #72

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Е да а 12ката е съпоставима със 12ллц 2.6кв на 2,54кв. Но пък цената е цели 350лв повече.
    Изписаха се 5 страници "позитивни" коментари за модела и вие напук на всички пак го препоръчвате ли?
    Този пост е редактиран от preparatos; 16-05-14 в 23:05.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    8
    #73

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Г-н Вълков,
    Личното ми мнение е, че по всякакъв начин трябва да се пречи на търговците и производителите да се опитват да внасят стоки, които не отговарят на стандартите или спецификациите си. Това е функция единствено на интелигентния потребител. Когато той липсва, пазарът се изражда! Нещата не опират до това, че моделът е орязан или до очакване на чудо. Таралясникът, по една или друга причина, не отговаря на спецификацията си и не прави това, за което е създаден. Имал съм подобни случаи и никога не съм се отказвал от това, да си търся правата, като цената на изделието винаги е била без значение. Ако сте сигурен, че няма проблем с монтажа, подновете атаката. Въпросът е принципен.
    Успех!

    .... ПОДКРЕПЯМ!!! Аз разсъждавам по същия начин. "Таралясникът, по една или друга причина, не отговаря на спецификацията си и не прави това, за което е създаден." Само бих добавил - "Опасен за потребителите". Когато забие посред нощ и ни изкарва акъла, жена ми не веднъж не може да заспи до сутринта. А силният стрес по време на сън ..........?. И в тази връзка си мисля какво ще стане, ако всички страдащи от това забиване на 12 ЛЛЦ се обединим и напишем колективен мейл на Японците. Убеден съм , че проблема може да бъде намерен и решен. Въпрос на желание! Днес съм решил да сваля едната диодна луничка и една от енергоспестяващите крушки, да купя фасунги и да ги щракам до самия климатик за проба. За идеята, понеже ми казаха, че е от енергоспест. крушки смених марката. Бях с NVC сега съм с VIVALUX i PHILIPS. Сега ще пробвам и да ги включвам до самия климатик.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #74

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Виж на клемата където е захранен тоест извода на инсталацията ти. За инверторите е задължително зануляването. И да си гледал и да не си то си зависи от това колко си уважават работата.
    Момчетата тук са си свършили работата както трябва т.е. занулили са климатика.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #75

    Отговор: General 12 LLC бучи

    ама мейла трябва да се пише до китайците не до японците
    Aleksandars и AC_From_Hell харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Чисто нов хладилник Зануси много бучи
    От enigmaG във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 24-10-12, 16:00
  2. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  3. Започна да бучи при изпомпване
    От dvamaiunaci във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 21-10-09, 14:04
  4. Haier HSU-12HN03 - компресора бучи
    От bobi_67 във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 03-11-08, 20:00
  5. Отговори: 1
    Последно: 18-09-08, 23:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе