Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 53

ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    8
    #31

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Ще изместя въпроса си тук, понеже в общата тема за избор не получих съвет, а сега ми идва нова идея. Имам монтиран Panasonic CS-E09NKE-3 в спаляната (20кв.) Две външни стени (юг и запад). Тухла, 10см изолация, 2х2,70кв прозорци + 1,76кв. врата за тераса - двоен стъклопакет с ПВЦ дограма. Зимата често размразява и сякаш не стопля така както ми се иска, което ме навежда на мисълта, че явно е малък за тази стая. Реших вместо да давам 1000-1200лв за климатик за детската стая, да изместя Панасоника там и да купя климатик за около 1500-1700 за спалнята. Колебая се именно между ASYG12LMCB Nordic и ASYG12LUCA.

    Заслужава ли си тази въртележка и ще имам ли по-добро топление в сравнение с Панасоника (гледам, че макс мощност на Панасоника е 5КW, а Нордика 5.7) и към кое Фуджитсу бихте ме насочили и защо. Благодаря.

    Здравейте, дойде ред да климатизирам и последанта стая от жилището си - детската. Трети етаж с размери 3,40 на 3,80м (13кв.). Южно изложение, тухла - 10см изолация, около 5кв. м. двоен стъклопакет с ПВЦ. Така и така го взимам предпочитам да се ползва и за охлаждане и за отопление. Градът е Добрич, т.е възможно е да има и люта зима, дори и рядко да е. Предпочитам да има хубав тих режим (много съм доволен от този режим на Panasonic CS/CU-12NKE-3). Също и нивата на шум на климатика да не са високи. Бюджета 1000-1200лв. с монтажа, като ако стигнем до извода, че трябва да го увелича още малко имам такава възможност, просто смятам, че стаята е лесно отопляема.

    Засега ми предложиха варианта - Daikin FTX25KM. Бил надежден, въпреки че е Китайски, и щял да се справи. Орязан от към екстри. Моля за мнения. Също да попитам има ли някаква истина в тея специални филтри на по-скъпите модели или всичко е ала бала.
    .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #32

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Тафчо, написал си панасоника с голяма буква, поради което приемам, че си ценител на хубавите машини, но още не и на комфорта. Врътката си заслужава,, но забрави за лмцб. LUCA е машината, която ще те радва. И не 12-ка, а 9-ка.
    Успех!

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    8
    #33

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тафчо, написал си панасоника с голяма буква, поради което приемам, че си ценител на хубавите машини и комфорта, като мен. Врътката си заслужава,, но забрави за лмцб. LUCA е машината, която ще те радва. И не 12-ка, а 9-ка.
    Успех!
    Точко като купувах Панасониците, реших за дневната 12-ка, за спалнята 9-ка, викам ще се справи... и да "спестя" 200лв.... точно затова сякаш пак не ми се рискува с 9-ка.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #34

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Тафчо, привидното винаги мами. Писах ти, не си стигнал още до истинския комфорт. Имаш време!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    8
    #35

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тафчо, привидното винаги мами. Писах ти, не си стигнал още до истинския комфорт. Имаш време!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    С две думи, твоят съвет е да заменя 9-ката Панасоник с 9-ка LUCA в тази спалня и ще достигна този комфорт, така ли? :D

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #36

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от Taffcho Виж публикацията
    Ще изместя въпроса си тук, понеже в общата тема за избор не получих съвет, а сега ми идва нова идея. Имам монтиран Panasonic CS-E09NKE-3 в спаляната (20кв.) Две външни стени (юг и запад). Тухла, 10см изолация, 2х2,70кв прозорци + 1,76кв. врата за тераса - двоен стъклопакет с ПВЦ дограма. Зимата често размразява и сякаш не стопля така както ми се иска, което ме навежда на мисълта, че явно е малък за тази стая. Реших вместо да давам 1000-1200лв за климатик за детската стая, да изместя Панасоника там и да купя климатик за около 1500-1700 за спалнята. Колебая се именно между ASYG12LMCB Nordic и ASYG12LUCA.

    Заслужава ли си тази въртележка и ще имам ли по-добро топление в сравнение с Панасоника (гледам, че макс мощност на Панасоника е 5КW, а Нордика 5.7) и към кое Фуджитсу бихте ме насочили и защо. Благодаря.
    Този панасоник е слабичък модел с едноцилиндров компресор и с капилярки, няма eev. Може би дебитът му идва малък и не смогва в студовете. Въртележката си заслужава, да го преместиш и да си вземеш по-добра машина за спалнята.
    Аз на твое място вместо фуджицу бих си взел 12-ка Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или ако смяташ, че топлозагубите на стаята са ниски - девятка.
    https://www.bittel.bg/p/gree/inverto...h12-yd-s6-dba1
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 22-06-18 в 12:04.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    8
    #37

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тафчо, написал си панасоника с голяма буква, поради което приемам, че си ценител на хубавите машини, но още не и на комфорта. Врътката си заслужава,, но забрави за лмцб. LUCA е машината, която ще те радва. И не 12-ка, а 9-ка.
    Успех!
    Малко допълнение към темата, оказа се че спалнята е 22кв. незнам до колко има значение.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #38

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Тафчо, кубатурата на помещението е от значение. Ако 12-ката е висок клас, също ще работи добре. Не съм сигурен за 12 LUCA, виждал съм го в 30 квадрата. Някой, който го има в 20, да пише.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    8
    #39

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тафчо, кубатурата на помещението е от значение. Ако 12-ката е висок клас, също ще работи добре. Не съм сигурен за 12 LUCA, виждал съм го в 30 квадрата. Някой, който го има в 20, да пише.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    ОКоло 57куб.м. е. Да разбирам, че също както по-малък климатик за понещението не е добре, така е и ако е по-голям ли?

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #40

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Точно така, като по-лошият вариянт е машината да е преоразмерена, сиреч по-голяма. Споделям личен опит, какъвто търговците нямат.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #41

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Четейки темата така и не успях да разбера кой от двата климатика е по добър и защо. Ако е възможно някой да обясни малко по подробно бих се радвал понеже и аз имам колебания между двата модела лука и Нордик.
    Останах с убеждението че Нордика топли повече но пък Лука бил за предпочитане та и аз се обърках.
    Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #42

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Накратко - ако живееш във Видин, Русе, Силистра или балкана - Нордик. За другите места LUCA.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #43
    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Накратко - ако живееш във Видин, Русе, Силистра или балкана - Нордик. За другите места LUCA.
    Живея в Шумен,климата е както във Русе,по подразбиране Нордик
    Благодаря.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #44

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от Edwin Виж публикацията
    Живея в Шумен,климата е както във Русе,по подразбиране Нордик
    Благодаря.
    Вземай го LMCB-то, пък ако не ти хареса, можем да си ги разменим, че на мен пък ми омръзна и искам да тествам нещо ново

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #45

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Вземай го LMCB-то, пък ако не ти хареса, можем да си ги разменим, че на мен пък ми омръзна и искам да тествам нещо ново
    Поръчах го, пък да видим какво ще стане.
    Може да има сделка скоро време

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC
    От Georgi Stoichev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 166
    Последно: 01-10-18, 21:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе