Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 53
Like Tree23Одобрявам

ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #16

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Здравейте, колеги.
    Тъй като намирам противоречива информация за ASYG12LMCB, искам да разбера вашето мнение. Става въпрос за 67м3 помещение, в двуетажна къща, три външни неизолирани тухлени стени, пвц дограма с обикновен двоен стъклопакет. Спрял съм се на тоя модел заради уж стабилната работа при много ниски температури. Зимата тук редовно се задържа дни наред -15, че и надолу. Според вас ще се справи ли машинката, и има ли по-удачен вариант за подобна цена - 3500 ми е абсолютния максимум, като ще слагам климатици в две идентични помещения на двата етажа.

    До момента имам горчив опит с една конвенционална 18-ка Мидеа, дето не разбирах, не питах и не четох достатъчно преди да купувам, убедиха ме в магазина, че ще свърши работа, и като задържа -19 за една седмица резултата беше 12 градуса температура в стаята и 350 лева сметка за ток, при нормална 60. Втори път подобна глупост не ми се прави, моля за съвет.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #17

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    По скоро 14-ки от посочените модели, предвид липсата на изолация.

  4. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #18

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Не е ли по-добре 12 LUCA + изолация? Парите за изолация ще се възвърнат от икономията на тока. Пък и цената на тока постоянно расте. Така, че мисля е по-добре да инвестира в изолация отколкото в по-мощен климатик.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #19

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Според мен с тези неизолирани стени си за 18-ка. Вземи си направи поне някаква вътрешна изолация за да оптимизираш сметките за ток иначе няма стопляне.
    Ако можеш да намериш Fujitsu Nocria или Мицубиши FH50VE, Gree U-Crown 18-ка, Мицубиши 50zm-s или някоя друга мощна машинка.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #20

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Вътрешната изолация на таваните и стените на тези две стаи ще ти излезе не по малко от 2500.И климатиците 3500 = 6000.Да направиш вътрешна изолация в две стаи като хората ,ще трябва да се изнесеш за месец време от тях.Не само себе си ,а и всичко останало.Щото вътре става БОМБА ,от ония мръсните..! Помисли си..

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #21

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Благодаря на всички за отговорите.
    Изолацията предстои да се направи, била тя вътрешна или външна, по къщата се работи от известно време и нещата едно по едно се случват, но просто няма начин да смогна тази година и с двете, а зимата трябва да се изкара някак.
    Пропуснах да уточня - Мидеата работеше по описания начин с отвратителна, стара, изгнила и изметната дограма, на места спукани стъкла, на места липсващи такива от вътрешната страна, и през много студена зима. Оттогава всички врати и прозорци в къщата бяха сменени и вече не духа от 17 места, затова си мислех, че един по-читав климатик би се справил и по-успешно, и с по-малък разход. Вие ми кажете бъркам ли.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #22

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Значи мидеята не е зимувала след оправените 17 дупки....или...
    Lorda_^ одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #23

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Не, не е, но честно казано ме е страх да разчитам пак на нея, макар и с вече доста по-стегната колиба.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #24

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Като стана в стаята 12° мидеята как работеше? Духаше ли изобщо топла струя или е влизала често в дефрост...щото и от по класни машини е имало реване когато е с големи загуби помещението.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #25

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Топла струя за по-малко от минута, после изстиваше много бързо. Дефрост на всеки 30 минути.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #26

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Вътрешната изолация на таваните и стените на тези две стаи ще ти излезе не по малко от 2500.И климатиците 3500 = 6000.Да направиш вътрешна изолация в две стаи като хората ,ще трябва да се изнесеш за месец време от тях.Не само себе си ,а и всичко останало.Щото вътре става БОМБА ,от ония мръсните..! Помисли си..
    При избор на външна или вътрешна изолация, вътрешна се слага САМО при невъзможност за външна такава. А двойна изолалация си е донякъде грешка-допуска се, но само ако външната е по-добра от вътрешната. Преди климатиците може да помислиш за саниране, има достатъчно време.
    pulsedriverbg, tony34al, stainway и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #27

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    В 9 и 12 LMCB/LMCBN е използван стандартния еднороторен 750 ватов компресор на ТОШИБА DA89X1C-20FZ2.14-ицата е с 850 ватовия двойнороторен компресор на САНЬО 808-844-80.Същите се ползват и в LTCN серията.LDC серията, а и не само тя, е с компресора на ТОШИБА, а знаете до какви мощности може да се развърти при умно управление.

    Искам да попитам, дали информацията за компресора на 14LMCB е актуална? Понеже гледам в едно сервизно, което май е 2003-та пише, че е еднороторен.

    Интересувам се за бройка произведена 2015 г.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Вече никой в нищо не е сигурен, ако не е отворил и видял машината.Срещал съм и двата варианта в документи - и еднороторен и двойнороторен и различни марки на компресорите.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #29

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Еднороторен е....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #30

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Търся заместник на стария Панасоник 9ка. който се мъчеше зимата и попаднах на ASYG 12LMCB/AOYG12LMCBN NORDIC отоплявам и охлаждам около 20-25 квадрата южно изложение с изолация. Основно търся стабилна и безпроблемна машина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC
    От Georgi Stoichev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 166
    Последно: 01-10-18, 20:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе