Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53
Like Tree23Одобрявам

ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #1

    ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Колеги случайно попаднах на информация за този модел 12LMCB Nordic, като до момента избора ми за климатик беше стигнал до следната класация:

    1) 12LUCA
    2) Panasonic E12QKE
    3) Mitsubishi 35ZM-S
    4) Toshiba 137 SKV-E3

    Помещението е ново строителство с изолация и pvc дограма - ~27Квадрата(хол + бокс) ~ 71 кубика. Основно ще се използва за отопление климатика.
    Като цяло намерих много малко инфо за 12LMCB и ми се иска тук по запознатите с модела да изкажат мнение: 12LUCA vs.12LMCB - заслужава ли си, това което аз изрових за LMCB:
    LMCB - по-тежко външно тяло;
    LMCB - работи до -25/-30 на различните места;
    LMCB - май по-стар като модел;
    LMCB - различен компресор от LUCA - май за LMCB компресора е Тошиба - но нямам инфо за мощност и дали е двуроторен или не;
    LMCB - наличие на 150W- нагревал в тавата работещ под 0 градуса - не съм сигурен нужна ли е тази консумация (външното тяло ще бъде монтирано на тераса със североизточно изложение в ъгъл на завет);
    В eurovent няма данни за LMCB(или аз не ги намерих) ако някой има достъп до данните на климатика как се държи на ниските температури ще е от полза.
    Има ли разлика в сглобката на двата климатика LMCB-то покачествено ли е ?
    Всякаква друга информация която ще наклони везните какво да взема е добре дошла.
    Благодаря предваритлено.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    не си заслужава да се топли улицата със 150 вата цяла зима

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    На *12LMCB нагревателя е 24 w. Гарантирано от FG работи до -25градуса. Не е по-стар модел. От FG твърдят че компресорите на всички техни машини ги правят в съдружие с Toshiba Carrier в Тайланд.От тия които си посочил най-близо до истината е *12LUCA. За най-сигурно погледни *14LUCA или *14LMCB(ако намериш).И двата струват около 2000 лева.

    - - - - - - - - - -

    *12LMCB при -10гр. 3.60 kw отдад.мощн. и COP=2.24 ,при -25гр. 2.29 kw отдад.мощн. и COP=1.65
    *14LMCB при -10гр. 4.50 kw отдад.мощн. и COP=2.04 ,при -25гр. 3.42 kw отдад.мощн. и COP=1.77

  5. Junior Member Аватара на radobenoto
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    кукерландия
    Мнения
    26
    #4

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    elnino за кой град става въпрос?
    frick одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    В 9 и 12 LMCB/LMCBN е използван стандартния еднороторен 750 ватов компресор на ТОШИБА DA89X1C-20FZ2.14-ицата е с 850 ватовия двойнороторен компресор на САНЬО 808-844-80.Същите се ползват и в LTCN серията.LDC серията, а и не само тя, е с компресора на ТОШИБА, а знаете до какви мощности може да се развърти при умно управление.


  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    София

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    На *12LMCB нагревателя е 24 w. Гарантирано от FG работи до -25градуса. Не е по-стар модел. От FG твърдят че компресорите на всички техни машини ги правят в съдружие с Toshiba Carrier в Тайланд.От тия които си посочил най-близо до истината е *12LUCA. За най-сигурно погледни *14LUCA или *14LMCB(ако намериш).И двата струват около 2000 лева.

    - - - - - - - - - -

    *12LMCB при -10гр. 3.60 kw отдад.мощн. и COP=2.24 ,при -25гр. 2.29 kw отдад.мощн. и COP=1.65
    *14LMCB при -10гр. 4.50 kw отдад.мощн. и COP=2.04 ,при -25гр. 3.42 kw отдад.мощн. и COP=1.77

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #7

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    развърта се ,ама и топлообменник трябва .. на ЛМЦ е малко резнат

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Те затова малко са резнали максималните мощности на LMCBN в сравнение с LDC, на 9-ката е 5,2, а на 12-ицата 5,7.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2
    #9

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Здравейте, за да не отварям нова тема, ще използвам тази на колегата. Решил съм да монтирам един от двата климатика посочени в заглавието в стая 17кв.м, височина 2.60м, дървена дограма, без изолация, последен етаж. Първоначално се бях спрял на модела 12LMCA, в последствие завиших малко бюджета и се замислих за 12LUCA, но гледам, че в момента 12LMCB Nordic e на цена близката дo LUCA-та и затова ви моля за съвет кой от тях да избера. Кой от двата е по-добър (LUCA или NORDIC) и какви са предимствата и недостатъците им един спрямо друг? Като показатели на книга ми изглеждат сходни с разликата, че Nordic-a работи и на по-ниска температура и е с по-тежко външно тяло, което не знам дали по принцип е показател. Имат ли разлика в компресора и топлообменника? От друга страна 12LMCA в случая ще ми върши ли работа и заслужава ли си инвестицията в по-скъпите модели, като се има в предвид, че разликата в цената между тях и по-евтиния вариант LMCA е около 400лв.?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    За тази квадратура без проблем ще се отоплявяш с 12LMC

    Sent from my K012
    bobovo и ruuni9 харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2
    #11

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    За тази квадратура без проблем ще се отоплявяш с 12LMC

    Sent from my K012
    Благодаря, а ако семейния съвет реши да вземем някой от по-скъпите модели, кой от двата е за предпочитане LUCA или Nordic? Имате ли представа този нагревател на тавата при Nordic дали работи постоянно или само при дефрост?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #12

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Еми по писането се подразбира LUCA,обаче изборът си е твой.
    mkukas одобрява това.

  16. snk
    snk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Бяла Слатина
    Мнения
    10
    #13

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Здравейте!
    Преди седмица ми сложиха ASYG12LMCBN.Стая 16 м2, височина 3.2, къща първи етаж, пвц дограма без изолация.Град Бяла Слатина. Външното не се чува, че съществува, размразява на 7 часа приблизително.
    Задал съм 23 градуса и след размразяване почва да духа много топло за няма и 2 минути, спира и тръгва с по-хладна струя и така до следващото размразяване.
    Доволен съм от машината при плюсови температури ще топля и съседна стая 10м2 та да видим.
    Този пост е редактиран от avenger; 02-02-17 в 22:59.
    VanDan и Jack Krauser харесват това.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от snk Виж публикацията
    Здравейте
    Преди седмица ми сложиха ASYG12LMCBN.
    стая 16 м2, височина 3.2, къща първи етаж, пвц дограма без изолация.
    град Бяла Слатина.
    външното не се чува че съществува, размразява на 7 часа приблизително.
    задал съм 23 градуса и след размразяване тръгва почва да духа много топло за няма и 2 минути, спира и тръгва с по хладна струя и така до следващото размразяване.
    Доволен съм от машината при плюсови температури ще топля и съседна стая 10м2 та да видим
    Добър избор честито, утре и ние монтираме такъв в Ловеч.

    Sent from my K012

  18. snk
    snk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Бяла Слатина
    Мнения
    10
    #15

    Отговор: ASYG12LMCB vs. ASYG12LUCA

    Днес му сложих измервател на мшност. При работа на -3 градуса 517/650w моментна консумация. Както писах работа на 23 от фафлата. Няма пукане на пластмаса,при размразяване се чува нещо като кипене но не ми е проблем. На следващия ден след монтажа четвъртък 01.26 тук беше - 20 градуса някъде и машината си постигаше зададеното.
    VeleV.Klima Благодаря
    VeleV.Klima одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC
    От Georgi Stoichev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 166
    Последно: 01-10-18, 20:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе