Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #16

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Цитат Първоначално публикувано от Profi_cooler Виж публикацията
    Отварят се с малко поражения.
    Отварят се без поражения, стига да знаеш как и с какво.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    82
    #17
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Отварят се без поражения, стига да знаеш как и с какво.
    Може би да, ако се има подходящите инструменти и условия за работа. Но одавна съм далеч от тая сфера. Просто направих услуга на приятели. И под поражения имах предвид дребни наранявания на пластмасовия корпус.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #18

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Дайте някакъв парт № на тия лагери или как изглеждат.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #19

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Кръгли са, с дупка по средата.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #20

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Цитат Първоначално публикувано от drakano Виж публикацията
    Дайте някакъв парт № на тия лагери или как изглеждат.
    Колегата profi_cooler по-горе го е споменал!

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #21

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Колегата profi_cooler е споменал в пост #15, че лагерите са 608z. Не е уточнил само, че са кръгли и с дупка посредата. Партидните номера не се изписват по лагерите, това е вътрешна информация на производителя. Беше споменато още, че е препоръчително да се сменят от сервизен техник. Особено в този случай.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #22

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Явно не е чак толкова трудно: https://www.youtube.com/watch?v=bN1lUz0Pg7g

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #23

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Най-лесно е с нов мотор, за 300+ лева, ама още по-лесно е, ако може форумът да ги смени за без пари!
    Интересни видеоклипове гледате, ама в крайна сметка викате сервиза, като стане късно!

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Преди месец сменихме една клима с нова. След смяна на лагери от собственника. Така го беше поправил че изобщо не тръгваше. Мисля че няма да е проблем да платиш 50лв на техник дето с това си изкарва прехраната.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #25

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Всеки сам си поема риска с разглобяването аз не агитирам никой за това да си потроши климатика. Мислите ли че съм решил ей така че мога да си разглобя климатика сам въпреки че съм инженер, но телекомуникационен, разбира се че първо звънях на няколко фирми които ремонтират Фуджитсу и какво чух мииии цената за посещение е 70лв. мииии цената за посещение е 100лв. и това само за да определят проблема. Ок ама за рециклиран мотор със сменени лагери ми обявиха 180лв. и давам моя повредения, нов е 300+. Е как може цената на посещението да е 40-60% от цената на частта да не говорим че може да са сложили най-евтините лагери и след 3 месеца пак да съм на същото дередже, просто явно съм попаднал на хора дето не знаят стойността на парите. Реално тук самият труд струва много повече от частите и аз съм съгласен да дойде техник да му дам за труда 100лв и за хубави лагери примерно 20лв. Още в началото съм писал че търся свестен сервиз и че парите не са ми проблема, не искам да си губя времето и да си потроша инвестицията, но и няма да позволя някой да дойде да ми обеснява врели ни кипели и да ме ограбва... по-добре аз лично да си потроша климатика и после да си купя нов и да не ме е яд....А ако в Плевен и Варна зимат по 50лв. за ремонт в столицата очевидно цените не са такива....

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #26

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Свали мотора на машината и го занеси в някоя работилница да му сменят лагерите. Свали си сервизното на машината, за да не счупиш пластмасите наоколо. Бележи точно мястото, до което съединителя (куплунга) на турбината е нанизан на вала на мотора. От значение е аксиалното положение на турбината! При сглобяването, не бива да я изместваш наляво или надясно. Смажи добре или подмени лагерната втулка от другата страна. Изчисти си турбината и въздуховода с някакъв препарат. Ще ти трябват инструменти, измервателни и шлосерски. Щом не са ти проблем парите, докарай си майстор от някъде другаде и не се занимавай с ремонта, а само с почистването. Майсторите не чистят (повечето).
    Успех!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #27

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Благодаря за съветите оценявам ги, иначе миналата година чистих турбината от спластената прах и в момента е чиста на 90%. Това за демонтажа и монтажа на турбината е основното което ме спира да започна сам защото ако се разбалансира при монтажа става страшно.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #28

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Cвaли cи cepвизнoтo нa мaшинaтa, зa дa нe cчyпиш плacтмacитe нaoĸoлo. Бeлeжи тoчнo мяcтoтo, дo ĸoeтo cъeдинитeля (ĸyплyнгa) нa тypбинaтa e нaнизaн нa вaлa нa мoтopa. Oт знaчeниe e aĸcиaлнoтo пoлoжeниe нa тypбинaтa! Πpи cглoбявaнeтo, нe бивa дa я измecтвaш нaлявo или нaдяcнo. Cмaжи дoбpe или пoдмeни лaгepнaтa втyлĸa oт дpyгaтa cтpaнa.
    При всички Фуджита има белег който се намира на ваната ,за точната позиция на турбината.Трябва му отверка PH-2 ако е с ляво или дясно излизане на тръбите, a ако е със задно още една къса отверка за гофрето.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #29

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Цитат Първоначално публикувано от drakano Виж публикацията
    фирми които ремонтират Фуджитсу и какво чух мииии цената за посещение е 70лв. мииии цената за посещение е 100лв. и това само за да определят проблема.

    При тези цени и аз бих пожелал да си го поправя сам. В Пловдив посещението и диагностиката е в пъти по-евтина.
    Вярно е, че нямаме такива задръствания като в София, но 100лв, за посещение
    Ако решиш да почнеш с разглобяване, не се притеснявай за баланса на турбината. Ако не я счупиш ще е наред.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #30

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Ще почакам до следващата седмица и ще потърся качествен сервиз ако не успея да намеря ще го направя сам внимателно и бавно. От доста време ми трака на главата така че ще го изтрая още малко...BTW не се майтапя за цените за посещение....между другото рових но не откривам сервизно меню а само схема с модулите на вътрешното тяло но не и как се разглобява. Ако някой има под ръка да го дава...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYA07LGC - управление вентилатора на вътрешното тяло
    От joro_tt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-10, 20:26
  2. Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло
    От bicubic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-10, 18:36
  3. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 12:41
  4. Osaka - външното тяло силно бръмчи
    От budisimo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 11
    Последно: 29-11-08, 13:24
  5. Fujitsu ASYA09LCC - как се сваля пластмасовата кутия на вътрешното тяло?
    От profyt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-07, 21:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе