Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40
Like Tree16Одобрявам

Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #1

    Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Имам Fujitsu ASHB12LDC от 8 години. Преди около 2 години вътрешното тяло започна да бръмчи/жужи при работа на тих режим. До сега го траех но вече взе много да ме дразни. Доколкото разбрах са се разбили лагерите на мотора който върти роторната перка на вътрешното тяло. Искам да разглобя вътрешното тяло и да видя какъв е проблем и да го отремонтирам. Имало рециклирани мотори с нови лагери които струват около 170лв. нов мотор е около 360лв. Някой ако може да каже и свестен сервиз също ще съм благодарен.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Помогни сам на себе си като кажеш от къде си.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #3

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    От София съм...
    Всъщност сега намерих тема във форума където пише че е от втулката на оста на турбината, има линкове със снимки как се разглобява но не работят.

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Застани на педя пред вътрешното тяло. Ако звукът идва от ляво значи е втулката, ако е отдясно значи са лагери на двигателя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #5

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Звука идва от дясно, следователно лагери. Сега кажете мога ли сам да си направя ремонта или задължително ми трябва сервиз. Ако е второто кажете свестен сервиз дето да не ми иска по 70лв. само за идване и диагностициране на проблема....

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #6

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Твърдо съм за сервиз.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #7

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Дайте сега и свестен сервиз и да го почвам. Интересното е че в другата стая имам Мицубиши дето съм го взел на полвината пари на Fujitsu-то и не е мръднало.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #8

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Със сигурност, при саморемонт, ще излезе по-скъпо!

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    глупости ,ако си сръчен ще го ремонтираш сам и ще ти излезе 15тина лв за 2 лагера от най висок клас ( каквито оригиналните не са )

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #10

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    На LDC-то двигателя би трябвало да е BLDC, което означава че има вградена платка за управлението на двигателя.
    Тази платка трябва да се разпои от статора, а и е леко капселована. Ако човек не знае как да го направи, е възможно да я повреди.
    Пак препоръчвам да се обърне към сервиз, защото и самото демонтиране на двигателя от вътрешното тяло не е много лесно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #11

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    По принцип не си падам по това да плащам скъпо за нещо, което струва малко и не е от липса на пари, а от това, че дори реномирани марки ти продават опаковка, а вътре е евтин сбирщайн. Тоест идеята е след време да се счупи и да си купиш ново или да те одерат за ремонт. Пример-вчера си ремонтирах бутона на ел. затваряне на багажника на колата, екстра, която много харесвам. Та значи бутона струва около 100лв. втора употреба от ибей нов сигурно е по-скъп. Бутона го свалих и разглобих не е нещо сложно, но е пипкаво и трябва сръчност в крайна сметка в него има малко ключе, което струва в комет 60 стотинки. Какъв е извода всеки може да направи сам, въпроса е, че на мен ми е кеф, че знам как работи и съответно как може да се ремонтира.
    С климатика е същото защото е сглобен от хора и то от японци, а те са майстори на това нещо да се сглоби по особено красив начин, сигурен съм, че мотора и лагерите могат да се ремонтират, дори и да са капсуловани. Въпроса е как да стигна до него, намерих user manual и там са показани отделните елементи, но не и начина на разглобяване. Едно момче от форума е разглобявал такъв със същия проблем и дал подробна инструкция, но за съжаление снимките в имиджшак са изтекли. Ако има начин да се възстанови би било полезно за всички. Иначе имам всички нужни инструменти, поялници, отверки, гедорета и какво ли още не.....
    Този пост е редактиран от avenger; 11-03-16 в 17:39.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #12

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Цитат Първоначално публикувано от drakano Виж публикацията
    сглобен от хора и то от японци
    Че е сглобен от хора, така е, но не от японци, а от китайци. При този модел, за да извадите мотора е нужно да махнете капака, целия електронен блок, след това да отделите ваната (цялото дъно на климатизатора) с турбината и мотора и да ги свалите долу - тоест на стената да остане само изпарителя - за човек който не го е правил, риска е голям.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #13

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Знам за това не съм се хвърлил да го разглобявам. Въпреки че си е предизвикателство, иначе ако не беше на стената да съм го почнал. Лошо за fujitsu щом китайци го сглабят.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #14

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Цитат Първоначално публикувано от drakano Виж публикацията
    Лошо за fujitsu щом китайци го сглабят.
    Не е вярно - 80% от битовите климатизатори се сглобяват от тях. Важното е за кой пазар се правят. Това е извън темата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #15

    Отговор: Fujitsu ASHB12LDC вътрешното тяло бръмчи

    Въпросния мотор е на фирма Панасоник(естествено китайско производство). Принципно е капсулован за да не се ремонтира, а да се сменя с нов. Миналата година отварях 3-броя за смяна лагери. Отварят се с малко поражения. Действително платката е запоена за статора и за да извадиш задния лагер(обикновено той е заминал) трябва се отпои внимателно. Лагерите естествено са също китайски, 608z. Сменят се и по обратния ред. Не е много сложна операцията, просто трябва да се действа по-внимателно.
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от avenger; 11-03-16 в 17:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYA07LGC - управление вентилатора на вътрешното тяло
    От joro_tt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-10, 19:26
  2. Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло
    От bicubic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-10, 17:36
  3. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 11:41
  4. Osaka - външното тяло силно бръмчи
    От budisimo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 11
    Последно: 29-11-08, 12:24
  5. Fujitsu ASYA09LCC - как се сваля пластмасовата кутия на вътрешното тяло?
    От profyt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-07, 20:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе