Страница 15 от 26 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 381
Like Tree353Одобрявам

Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #211

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Моя е в 50м2 на 2.10м.височина общо 105м3,махам 10м3 мебели( макар че няма и толкова)разхода ми е малко над твоя, за сега е перфектен!
    Не се и съмнявам! Все така да е, колега.
    Добри машини използваме, така и трябва да бъде. Нали за това сме дали 2к...
    А++ - тва е!
    toto4ev одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #212

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Може и да нямат екстри / плазми и др./ Но фактора комфорт и топлина е неповторим.
    ruuni9 и Joro1986 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #213

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Може и да нямат екстри / плазми и др./ Но фактора комфорт и топлина е неповторим.
    + фактора комфорт и топлина можем да добавим и фактора Енергийна ефективност и икономия,колега.
    Това са висок клас климатизатори, с оптимизиран софтуер и "окото" заедно с този нисък разход на енергия, комфорт и силно топлоотдаване... Еми това е машината.
    3 съм имал, имам и сега още 3 други - е такъв кеф и ниски сметки като за 12 LT НЯМА!
    VeleV.Klima, necata2 и justify харесват това.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #214

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от Joro1986 Виж публикацията
    3 съм имал, имам и сега още 3 други - е такъв кеф и ниски сметки като за 12 LT НЯМА!
    Климите ясно, различни са били и 3-те, но помещенията, в които си ги ползвал, едни и същи ли са?
    Един и същи климатик може и 30 лева, а може и 80 лева да ти изхарчи в зависимост от условията, и помещенията, и изложенията им.
    zxc0, SPSt и rosswen харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #215

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Климите ясно, различни са били и 3-те, но помещенията, в които си ги ползвал, едни и същи ли са?
    Един и същи климатик може и 30 лева, а може и 80 лева да ти изхарчи в зависимост от условията, и помещенията, и изложенията им.
    Климатика работи в панелно жилище (над 80куб) БЕЗ изолация
    .

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #216

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от Joro1986 Виж публикацията
    Климатика работи в панелно жилище (над 80куб) БЕЗ изолация
    .
    А стария къде си го ползвал, в същото жилище ли? Външното тяло на същото място ли е монтирано, защото има голямо значение дали е северна или южна стена.
    Колко по-ниски са ти сметките за ток сега, спрямо стария?

    Защото моите наблюдения са други Конвенционален климатик (SRK408HENF-L3) с COP 2.8 (не се шегувам) е по-икономичен от инвертор Sharp AY-XPC12LSR, като дори топли доста по-голямо помещение. Само че Хеви-то е монтирано в южен хол и го пече слънце, а Sharp е монтиран в северна стая и се гърчи добичето
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #217

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    А стария къде си го ползвал, в същото жилище ли? Външното тяло на същото място ли е монтирано, защото има голямо значение дали е северна или южна стена.
    Колко по-ниски са ти сметките за ток сега, спрямо стария?

    Защото моите наблюдения са други Конвенционален климатик (SRK408HENF-L3) с COP 2.8 (не се шегувам) е по-икономичен от инвертор Sharp AY-XPC12LSR, като дори топли доста по-голямо помещение. Само че Хеви-то е монтирано в южен хол и го пече слънце, а Sharp е монтиран в северна стая и се гърчи добичето
    Това за стената и външното тяло е много правилна теза,колега, но в моя случай ги съпоставям и сравнявам с още 2бр. 12ки(конвенционалка и инверторна) и както и да го гледам си дава икономия от 20лв(100кв.ч)при инвертора и съответно 30лв(150кв.ч)при конвенционалният.
    Тук разликата е в годинките им. Това бяха Осаки от зората на климатиците. Стари моделчета със скромни възможности и голям глад.
    Вече тук е редно да отбележа и начинът на използване, навици и т. н., защото хора-всякакви, разбирания-различни! Работил съм това и съм се убедил безброй пъти.
    Още нещо, нека не подценяваме и образоваността у хората.Поне 50% от хората, сложили си инвертори (дори и за по 4 и 5хил.лв)не искат, не ги интересува и не са прочели книжката на климатика от 10 странички и използването на уреда се свежда до 30гр,16гр,он и оф.
    Балкански манталитет...

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #218

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от Joro1986 Виж публикацията
    Това за стената и външното тяло е много правилна теза,колега, но в моя случай ги съпоставям и сравнявам с още 2бр. 12ки(конвенционалка и инверторна) и както и да го гледам си дава икономия от 20лв(100кв.ч)при инвертора и съответно 30лв(150кв.ч)при конвенционалният.
    Колега, при тебе излиза, че AOHG09LTC ти дава икономия между 30 и 40% спрямо старите ти климатици. Ти си убил рибата значи.

    Като в реклама на Тошиба. Cost saving 30-50% в ползва на инвертора спрямо конвенционалния.
    Този пост е редактиран от babati; 29-01-18 в 19:25.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #219

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Колегата ми се струва малко субективен и пристрастен. И на мен разликата в сметките, спрямо миналата година, същия месец,с различна машина, монтирана в същото помещение е в порядъка на 100лв. Е да, ама сега съм с външна изолация. Също така зимата не е като миналата. Въпреки това, не мога да заявя колко по-икономичен е новия климатик, защото не е при еднакви обстоятелства, макар и в същото помещение. И това, че разхода и държанието на машината зависи от изложение, вид на помещение, външни условия и т.н. не е теза, а факт.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    zxc0 и SPSt харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #220

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Колега, при тебе излиза, че AOHG09LTC ти дава икономия между 30 и 40% спрямо старите ти климатици. Ти си убил рибата значи.

    Като в реклама на Тошиба. Cost saving 30-50% в ползва на инвертора спрямо конвенционалния.
    Тея 30-40%, как ги сметна?
    Може да са повече! Дадена е само разлика. Не видях никъде да е казал колко му е изхарчил климатика за месеца.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #221

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Колегата ми се струва малко субективен и пристрастен. И на мен разликата в сметките, спрямо миналата година, същия месец,с различна машина, монтирана в същото помещение е в порядъка на 100лв. Е да, ама сега съм с външна изолация. Също така зимата не е като миналата. Въпреки това, не мога да заявя колко по-икономичен е новия климатик, защото не е при еднакви обстоятелства, макар и в същото помещение. И това, че разхода и държанието на машината зависи от изложение, вид на помещение, външни условия и т.н. не е теза, а факт.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Нормално е да дадеш 2к и повече и да се гордееш колко хубав и икономичен е климатика. Когато задържи няколко седмици под -10 ще си покаже, но кога ще е, може и да не е тази година. Днес в Пловдив беше +17. Ненормално време.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #222

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    9-ка е все пак. Надали го е монтирал в хол 24 квадрата, колкото са в панелните жилища Това е просто предположение.
    Прав си, може и повече 30 лева по-ниска сметка. Ако приемем, че една 9-ка харчи грубо 60 лева на месец, значи са си 50%.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #223

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Това с приемането малко не звучи сериозно.
    12-ка има.
    По-лесно е да каже и да сметнем.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #224

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Баби, таз 9-ка /LT-то/ и от 30 квадрата няма да се уплаши.
    ruuni9 одобрява това.

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #225

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Феновете на други марки могат да пишат в съответните раздели! Аз не пиша в митсубиши, примерно, щото нямам опит и наблюдения.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    toto4ev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 26 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе