Страница 25 от 26 ПърваПърва ... 1523242526 ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 381
Like Tree353Одобрявам

Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #361

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Нищо лошо няма да питате, но ако беше Ви казал направо кода за грешка, щяхте сигурно да питате от къде е видял. Затова направо Ви е даде извадка от сервизното.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #362

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Приятел, толкова ли е трудно да се сетиш, че означението в скобите означава колко пъти мига всяка от двете ламБи?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    24
    #363

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Нищо лошо няма да питате, но ако беше Ви казал направо кода за грешка, щяхте сигурно да питате от къде е видял. Затова направо Ви е даде извадка от сервизното.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Разбрах - по начина по който светят лампичките е разбрал какъв е кода - зеленият индикатор свети един път, после таймера веднъж и така се редуват, а economy-то святка бързо. И това е грешка 11, serial communication error. Ей така можеше да ми се обясни, а не с "хвърлял е боб" и "що за въпроси задавате". Както и със спекулации, какво съм щял да попитам, ако еди си какво и всеки път като питам да е със страх дали ще ми се държи сметка защо съм попитал "елементарен" въпрос, който е очеваден. Няма значение, наистина. Живи и здрави.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #364

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от Maudlin Виж публикацията
    Разбрах - по начина по който светят лампичките е разбрал какъв е кода - зеленият индикатор свети един път, после таймера веднъж и така се редуват, а economy-то святка бързо. И това е грешка 11, serial communication error. Ей така можеше да ми се обясни, а не с "хвърлял е боб" и "що за въпроси задавате". Както и със спекулации, какво съм щял да попитам, ако еди си какво и всеки път като питам да е със страх дали ще ми се държи сметка защо съм попитал "елементарен" въпрос, който е очеваден. Няма значение, наистина. Живи и здрави.
    В този форум е така.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Gyokov одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #365

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Много пък чувствителни станаха всички.
    Alexi, Aleksandars и Mega харесват това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #366

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Maudlin, самодиагностиката на машината се изчерпва до там, а именно грешка 11. Написано е какво гласи тя, но може да възникне от много неща. Затова има специалисти, за да ги тълкуват и открият. Ако все пак не ме разбирате, започнете да търсите защо някъде се губи комуникацията между различните модули. Само да вметна, че самодиагностиката не винаги е точна. Имал съм грешка 11, а се оказа външен мотор. Успех Ви желая.
    Този пост е редактиран от Mega; 20-03-20 в 11:32.
    bobovo, ivan74, Rumb@ta и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #367

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Като за начало може да се проверят връзките на кабела на вътрешното и външно тяло.
    zxc0 и Maudlin харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #368

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    В твоя случай може само да се научиш как да си затваряш капака,другото е заспециалист.
    Alexi, dodo_pv, Kasap и 4 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #369

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    В твоя случай може само да се научиш как да си затваряш капака,другото е заспециалист.
    сега обясни на човека как го прецени това

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    22
    #370

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Здравейте, моля за малко помощ относно избора на климатик! Става въпрос за спалня 14кв. + 5 кв. коридор към когото ще се отваря, втори етаж от несанирана къща за момента (евентуално на есен 10см. стиропор), с 4-камерна ПВЦ дограма, изложението на стая е запад - северозапад, две външни стени! Ще ползва и за охлаждане и за отопление. Спрял съм се на два модела основно, търся хиперинвертор, бюджета е около 2000лв.
    1. General ASHG12LTCA - 1800лв. с монтаж
    2. Mitsubishi Electric FH25VE 2150лв. с монтаж
    Приемам и други предложение, надявам се компетентнитеви съвети, благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от DaniDi; 08-06-20 в 15:43.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #371

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Знаеш ли каква хубава тема има, викат и “избор на климатизатор 2020 година”.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    22
    #372

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Местя питането там извинявам се, не знаех!

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #373

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Здравейте. Имам 12-ка от LT серията от малко над две години. Още мисля в края на първата зима, за първи път ми направи следният проблем: след дефрост при нормалното протичане и приклюване на размразяването на външното тяло , то се включва на някакъв режим за 2-3 минути, при което външното тяло започва да работи доста шумно и перката се върти на пълна скорост , след което спира и след още няколко минути се включва и започва да работи на нормална скорост . Проблема при мен е , че като изпадне в този "шумен и мощен режим" външното тяло забравя да спре и може с часове така да си бучи. Вътрешното тяло работи и топли но не чак толкова добре, но се опасявам, че така харчи и повече ел. енергия и не е ефективен, а и става доста шумен и се чува в стаята - външното тяло е монтирано в терасата, която не е остъклена. В началото го правеше рядко, но последната зима и тази особено много рядко се дефроства по нормалния начин и се налага ръчно да му свалям 1-2 градуса надолу за да спре външното тяло да бучи, след което като му възстановя градусите си тръгва нормално до следващия дефрост, Зимата го държа на 24 градуса да отоплява и съм пробвал на 23 като е, сякаш започва да работи нормално в дефрост до време, но и при тези градуси започва да проявява горният проблем. Опитвах се да хвана някаква връзка с това дали проблема не се проявява при определена влажност на въздуха, но го прави и при сух студ сякаш повече, а също и при влажно и студено време - при мъгла примерно. Иначе, когато работи нормално си отоплява отлично. Правени са му две профилактики досега, от както е закупен от Вимакс и е в гаранция все още, но като им спомена за проблема само вдигат рамене и нищо конкретно не казват от какво може да е. Освен това още като съвсем нов ми направи впечатление, че като падне външната температура под 3-4 градуса, а и при пускане на климатика също, се чува едно жужене или бръмчене електрическо от външното тяло, което е различно от звука идващ от компресора и за мен не е нормално. Виках техници от Вимакс, но според тях нямало проблем щом работел и топлел климатика. Както и да е, това жужене не се чува в стаята и не е такъв проблем, но тоя дефрост почва да става много изнервящ, защото се будя вечер понякога и го чувам как бучи външното тяло, а и не съм постоянно вкъщи да го спирам като изпадне в такова положение. Някой дали е имал подобен проблем и дали знае от какво може да е? Ще бъда благодарен ако споделите мнения. Не знам и как да го демонстрирам на техник ако дойде, защото от Вимакс са много тежки и трудни да викнеш човек, а и климатика зимата ако не е много влажно навън се дефроства веднъж на 3-4 часа и няма как да стоят и да чакат толкова време ако не го хванат в дефрост, а пък като им обясня проблема само свиват рамене. Благодаря предварително и очаквам вашите предположения къде може да е проблема. Бъдете здрави!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #374

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Направете клип и с него им го обяснете нагледно,че явно бавно стоплят. Има проблем с машината, който те или те и вносителят трябва да решат.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    24
    #375

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Смяна/ремонт на вътрешна и външна платка при communication signal error между вътрешно и външно тяло - в какви граници се движат цените?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 26 ПърваПърва ... 1523242526 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе