Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57
Like Tree45Одобрявам

Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #31

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Edwin има ли промяна в работата на 9-ката? Беше коментирал, че има разлика в начина на топлене спрямо 12-ката.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #32

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Да , една идея по добре, след като смениха външното тяло.

    Топли, но поддържа с един градус по ниско от зададеното, незнам вероятно е преоразмерен
    и работи он/оф доста често, и когато спира компресора спира с удър...незнам как да го обесня
    но се чувя ясно
    Иначе от към комфорт си е супер!

    Но пак казвам 12 ката е машината, работи плавно, мазно..., няма тракане, няма шум, няма абосюлтно нищо
    Все едно не съществува.
    Не знам като параметри говоря хардуер и двете машини са еднакви но явно софтуерно 12 ката се управлява по добре

    От към топлене и двете машини топлят адски добре, към дефрости са изключително редки, като същите са по осезаеми
    по време на влажно и мъгливо време.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #33

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Някой намирал ли е, какви са дебитите, на различните степени? Търсих къде ли не. Нито сервизно успях да открия, нито дебити. Ако някой има нещо, нека сподели. На какъв минимум слиза 9-ката? Предполагам около 250W? Покачва ли се? Клапи не се местят при он/офф, нали така?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #34

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Rosswen, миналата пролет монтирахме две 14-ки на о. Тасос, в едната стая спахме две нощи. Полувкопани студиа в планината. Никакви забележки, много комфортно се спеше - въпреки узото. Времето през деня беше топло, но през нощта студено. Края на април, началото на май месец беше, точно идеално за он-офф на машините. Няма как да не са работели така, но се спеше без никакви проблеми, никакви паразитни звуци. 9-ки не съм слагал, предвид това, че в много малки помещения няма простор за подови машини. Имам доста 12-ки, но нямам оплаквания от тях.
    Този пост е редактиран от Mega; 03-02-19 в 22:49.
    bobovo и rosswen харесват това.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #35

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Mega, Iliya1 и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #36

    Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Rosswen, миналата пролет монтирахме две 14-ки на о. Тасос, в едната стая спахме две нощи. Полувкопани студиа в планината. Никакви забележки, много комфортно се спеше. Времето през деня беше топло, но през нощта студено. Май месец беше, точно идеално за он-офф на машините. Няма как да не са работели така, но се спеше без никакви проблеми, никакви паразитни звуци. 9-ки не съм слагал, предвид това, че в много малки помещения няма простор за подови машини. Имам доста 12-ки, но нямам оплаквания от тях.
    Благодаря за информацията. Нещо ми е влезнала в полезрението за спалнята. Няма много простор, но за горната клапа, препятствия няма да има. Стаята е малка-13,5м2, но подът е студен, защото е над студен склад на магазин. А и като цяло съм се мераклисал на подова машина, би трябвало да е по-комфортно с нея. Тишина, топлина и редки дефрости са приоритет. Смятам, че тази, отговаря на изискванията.

    П.п. @Aleksandars, много благодаря!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #37

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Погледни и подовото MHI, също е добро.
    bobovo и rosswen харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #38

    Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Погледни и подовото MHI, също е добро.
    На него хубавото му е, че може да духа постоянно от 2-те клапи. Външното тяло ми е ясно, същото е като на този в детската (20ZMX). Малко ме притесняват минималните децибели - 28. Комшийката има 50-ка подова и е доста доволна, ще взема да я помоля да и поразгледам машината.
    П.п. Без мръсни помисли!

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #39

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Доста подови MHI сме сложили, няма оплаквания, но нямам лични впечатления как се спи с такава машина.
    rosswen одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #40

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    На какъв минимум слиза 9-ката? Предполагам около 250W? Покачва ли се? Клапи не се местят при он/офф, нали така?
    Минимумът, който достига преди да изключи, е около 300 W. Веднъж го хванах да работи и на 290 W, но по-малко от това не съм видял.
    При офф клапите се завъртат в максимално горно положение. Проблем обаче е това, че вентилаторът продължава да работи на ниски обороти, но е предостатъчно за да се усеща движение на студен въздух в стаята. Студен защото вдига от най-студения слой - от пода. Ако работи он-офф, изобщо не е приятно.
    И да отговоря на един предишен коментар - да, в стая 12 кв. м. работи он-офф.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #41

    Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от Iliya1 Виж публикацията
    Минимумът, който достига преди да изключи, е около 300 W. Веднъж го хванах да работи и на 290 W, но по-малко от това не съм видял.
    При офф клапите се завъртат в максимално горно положение. Проблем обаче е това, че вентилаторът продължава да работи на ниски обороти, но е предостатъчно за да се усеща движение на студен въздух в стаята. Студен защото вдига от най-студения слой - от пода. Ако работи он-офф, изобщо не е приятно.
    И да отговоря на един предишен коментар - да, в стая 12 кв. м. работи он-офф.
    Благодаря за отговора! Предполагам, ако е позициониран добре, може да се избегне хладното течение? На МХИ-то минимумът е горе-долу същият. Казвам го, защото моят е със същото външно и минимум, като подовия. Дават му 230W, но ги стига рядко и при задание 20гр. В повечето случаи слиза на 260-300W, на задание 23-25гр. Поне не го покачва. LVC покачва ли минимума под 0-та? Нормално е да работи он/офф. Моят също, до 0-та работи така, хем че е в близо 14м2 стая, със студен под. Под 0-та спира да работи он/офф, на минимум, но при задание 24-25гр. и включен "silent". Ако искам 22-23 или по-малко, ще работи он/офф, със сигурност. Трябва да слиза на 120-160W сигурно, че да се избегне он/офф в такова помещение и задание, примерно 22гр. Клапите чуват ли се, когато се местят? Ако е на фиксирана скорост, на коя работи обикновено, под 0-та? На най-ниската (quiet) или 2-рата (low)? Зная, че зависи от топлозагубите, но все пак ми е любопитно.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #42

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Клапите са много тихи - трябва много да внимаваш, за да ги чуеш кога се местят.

    Аз пък имам противоположното наблюдение за минимума. Когато навън е топло - минимумът, който достига, е 330-320 W. Когато навън е студено - тогава слиза до около 300 W.

    На Quiet е супер тих, и дебитът е достатъчен за да поддържа желаната температура в топло време. Но когато паднат температурите - Quiet не стига. На Auto работи на най-ниската необходима скорост, но никога на Quiet. Т.е. достига до Low и след това изключва. После пак тръгва на Low. Ако достигаше Quiet, щеше да е много по-тих и комфортен, ама не.

    За течението - не знам. Или не съм го позиционирал добре, или ми е много малка стаята. Или - скоростта на вентилатора при off трябва да е много по-ниска. Защо ми е да върти толкова много въздух в off режим.
    Този пост е редактиран от Iliya1; 04-02-19 в 18:54.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #43

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от Iliya1 Виж публикацията
    При офф клапите се завъртат в максимално горно положение. Проблем обаче е това, че вентилаторът продължава да работи на ниски обороти, но е предостатъчно за да се усеща движение на студен въздух в стаята. Студен защото вдига от най-студения слой - от пода. Ако работи он-офф, изобщо не е приятно.
    И да отговоря на един предишен коментар - да, в стая 12 кв. м. работи он-офф.
    Жалко, то necata2 писа, че това са му основните недостатъци.
    Което прави машината много хубава за хол, офис и т.н. , но не и за спалня.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #44

    Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Вертикалните клапи могат ли да се местят, за да духа наляво, надясно или в двете посоки едновременно (метла)? Като гледах сервизното, би трябвало и горните, и долните да се регулират. Предполагам, става ръчно (не е никакъв проблем)? Ще е голям плюс, ако може да се местят.
    Този пост е редактиран от rosswen; 19-02-19 в 23:07.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #45

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    rosswen, за какво помещение търсиш подов?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе