Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57
Like Tree45Одобрявам

Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #1

    Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Не открих отделна тема за 09lvca, може би не е много популярен, за това си позволявам да напиш няколко реда, които се надявам да са от полза, както на мен ми беше полезен форума, когато избирах. Ще се постарая да изразя само впечатления като потребител, без да залитам в аспекти, които не разбирам. Ползвам климатизатора вече три години в спалня 12 кв.м. Разположен под прозорец на единствена външна стена. Апартаментът е топъл, с троен стъклопакет, без изолация, изложение юг-изток. Вътрешното и външно тяло са солидни, пласмасата е плътна и създава усещане за качество и здравина. При тепературните рифтове има леко пукане, бих го сравнил с шум от Adax (отоплението с конвектор се води от безшумните). В моя случай по-осезаем шум има от фреона, но при тръбен път около метър, май не може да се очаква друго. Зимата работи със зададена температура в диапазон 19 - 22 гр., дефростите са рядкост, но не са неразличими.Не съм го хващал да обледява тавата, още по-малко да тръгва по топлообменника. Един път само при по-големите студове бе направил висулка на дренажната тръба, но тя е по-дълга, за да не капе на съседите и оттичането е по-бавно, така че ми се струва нормално, за разлика на съседа ретро японките всяка зима правят ледена пързалка под блока. Влажността на въздуха в стаята, зимния период, е около 55-58 процента, т.е. комфортните 60-65 процента не са трудни за постигане с няколко проветрявания на ден. Днес си поиграх да замеря малко стойности: при 0 гр. външна и зададени 21 гр. от дистанционното, в стаята е 21,9 гр. Турбината работо само на low, въздушният поток е постоянен като варира от 24 гр. до 37 гр., върти цикъла на около 5 мин. Вътрешното тяло е на около 30 см. от пода и на по-малко от 2 м. от леглото,но не се усеща движение на въздуха, горната клапа е в максимално висока позиция, долната я отваря в много редки случаи, ако трябва рязко да качи температурата. На 5 см. от клапите шумът е средно 30 db, на 1,5 м. от тях 19 db. Външното тяло при натоварване не качва повече от 50 db. Не съм чул и в най-студените дни резонанси, тракане, чукане или откати при тръгване и спиране - монтажът е без тампони. Общо взето външното тяло е много тихо и вдъхва увереност за безпроблемна експлоатация.Нямам ватметър и не мога да кажа за текуща консумация, но през януари миналата година, когато зимата бе по-осезаема, отчетената нощна пикова консумация за целия тригодишен период е 207 кв.ч за месец, в нея се включват два климатика, бойлер и хладилник. Общата сметка за този месец е 170 лв. (включва всички стандартни електро уреди плюс конвенционална сушилня). Най-ниската зимна е 92 лв. Летният период същите нощни консуматори дават максимално 40 кв.ч. раход, но тук следва да отбележа, че през нощта се ползва преимно другият климатик (fh25). Без климатиците разходът е максимално 29 кв.ч. нощна тарифа. Най-високата сметка с климатици миналото лятото е 61 лв., без тях 55 лв. - явно не ги ползваме много. На годишна база, средномесечна сметка е около 90 лв. По мое мнение и впечатления климатикът е напълно подходящ за спалня. Като минус, но с оглед конкретните условия при които работи, отчитам летния период. За да охлажда трябва да е в диапазона 19-21 гр. и турбина в режим auto, при което контролът върху въздушния поток се губи и в стаята се усеща осезаема хладна струя. При зададена температура над 23 гр. и тиха или първа степен на турбината влиза в режим on/off и се губи въобще ефектът от охлаждане - всичко това по мои лични възприятия за комфорт. В това отношение би ми се искало да е по - близо до fh25, който в 24 кв.м. при зададени температури от 26 - 28 гр. и първа степен на турбината създава много приятна и неагресивна прохлада. Не ми допада и това, че долната клапа не може да се контролира ръчно (или поне аз не съм открил как), нито да работи при режим охлаждане. В заключение, доколкото машината е взета с основна идея за ефективно и безпроблемно отопление, намирам че се справя отлично.
    Този пост е редактиран от dvdsub; 11-02-18 в 22:46.
    stiv13, pulsedriverbg, JOKVN и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Би ли споделил и впечатленията си от другите 2 климатика .
    За да не разводняваш темата може в темите за съответните модели .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #3

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Rafa, за fh-а писах в темата, пък и за него вече доста е обсъждано. За нещо по-конкретно може на лично, че да не почва пак полемика за пукане на пласмасата и прочие. 12Lmce го взех преди месец и още нямам много наблюдения.Монтиран е в 12 кв. стая с големи топлозагуби, с идея да замести печка на дърва. До колкото знам външното е като на lmca. Разликата с това на 09lvca е видима и като материали и като звук, но нищо фрапиращо. Вътрешното е ново и ми допада, изглежда стилно и добре изработено. Поддържа си зададената температура много точно и е тихо.
    Иван Вълков и Rafailiev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    А в режим отопление може ли да се настрои да духа постоянно от двете клапи или само от долната?
    Идеята ми е да топли максимално пода.

    p.s. има ли подова девятка която принудително да може да работи на долна клапа или на двете постоянно в режим отопление?
    Този пост е редактиран от ccankov73; 07-05-18 в 21:43.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #5

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А в режим отопление може ли да се настрои да духа постоянно от двете клапи или само от долната?
    Идеята ми е да топли максимално пода.

    p.s. има ли подова девятка която принудително да може да работи на долна клапа или на двете постоянно в режим отопление?
    При Фуджитата долната клапа се отваря доста рядко.И на две клапи да го настроиш пак си я затваря долната което е много жалко за такава машина.
    Подов Дайкин или Тошиба,те духат постоянно от двете клапи като Тошибата може и само от долната има бутон на панела,а при Дайкина трябва да си я затвориш ръчно.
    ccankov73 и rosswen харесват това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #6

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Т.е. Тошибата може да топли само от долната?
    Просто искам да стопля пода в спалнята , като това ми е идеята - горещата струя да отива надолу.
    Другото което харесах заради тишината е Нексурата , но май няма долна клапа.
    Топли като радиатор , но аз имам радиатор в спалнята и когато работи парното е тихо , но пода си е пак студен.
    Наясно съм и , че като подово няма да стане де.
    Общо взето клоня към подов , въпроса - кой да е?
    MHI как са?

    п.с. комбинации с други външни тела при кои марки е възможна?
    Този пост е редактиран от ccankov73; 07-05-18 в 23:04.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #7

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Т.е. Тошибата може да топли само от долната?
    Просто искам да стопля пода в спалнята , като това ми е идеята - горещата струя да отива надолу.
    Другото което харесах заради тишината е Нексурата , но май няма долна клапа.
    Топли като радиатор , но аз имам радиатор в спалнята и когато работи парното е тихо , но пода си е пак студен.
    Наясно съм и , че като подово няма да стане де.
    Общо взето клоня към подов , въпроса - кой да е?
    Поразпитай, на МХИ подовия, знам че духа и отдолу. Дали може само от там, не съм сигурен.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #8

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Е тъй де - поразпитвам, за съжаление имам само 1 приятел с подов дайкин модел от преди 10г. и е много доволен.
    Но той разбира от климатици колкото аз от совалки - нищо че отговаря за навигационните компютри на летище София.
    Моя майстор е монтирал малко такива и почти няма отзиви , единствено казва - сложихме и повече не са ме търсили.
    Ето например - бях си харесал Фуджитсуто , но след като necata каза, че не може да работи на долна(или на двете) клапа ми отпадна като модел, въпреки че харесвам марката и характеристиките.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #9

    Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е тъй де - поразпитвам, за съжаление имам само 1 приятел с подов дайкин модел от преди 10г. и е много доволен.
    Но той разбира от климатици колкото аз от совалки - нищо че отговаря за навигационните компютри на летище София.
    Моя майстор е монтирал малко такива и почти няма отзиви , единствено казва - сложихме и повече не са ме търсили.
    Ето например - бях си харесал Фуджитсуто , но след като necata каза, че не може да работи на долна(или на двете) клапа ми отпадна като модел, въпреки че харесвам марката и характеристиките.
    Ето какво открих в сервизното, по-скоро е за темата на МХИ, за което предварително се извинявам.





    От това, което прочетох, може постоянно да духа и от 2-те, но само от долната-не.
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-05-18 в 23:29.
    ccankov73 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    т.е. при включване и догонване на температура работи само долна клапа ,после и двете.Това при режим отопление.
    Звучи добре.Външно тяло-също добре.Благодаря rosswen.
    Сега ако някой каже,че е и тих за спалня, щот някъде из форума имаше оплаквания точно от шума.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #11

    Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    т.е. при включване и догонване на температура работи само долна клапа ,после и двете.Това при режим отопление.
    Звучи добре.Външно тяло-също добре.Благодаря rosswen.
    Сега ако някой каже,че е и тих за спалня, щот някъде из форума имаше оплаквания точно от шума.
    Има тема, да. Мисля, че е единичен случай, който май е завършил с щастлив край. Комшийката ми е с такава 50-ка и е доволна, но аз преки впечатления нямам (тя също разбира от клими, колкото аз от совалки). На косъм бях, да сложа една 25-ца в детската, само че с тия палави деца и ограничение за монтаж, ме спряха и взех стенен. Все пак, не пречи да изчетеш наново темата. Успех! [emoji4]

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #12

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    И аз мога да споделя впечатления от 09lvca. От скоро го имам, така че за сега мога да коментирам основно шума. Потвърждавам и аз - вътрешното тяло е тихо. За мен е достатъчно тихо за спалня. Недостатък е само това, че долната клапа работи само при голяма температурна разлика. Като достигне желаната температура затваря долната клапа и остава само горната. И няма начин да се накара да работи и долната.
    За външното тяло, обаче, мнението ми е, че е прекалено шумно. Толкова шумно, че се чува вътре в стаята през pvc дограма и двоен стъклопакет. Когато е по-натоварен се чува бръмчене от компресора. Не се предават вибрации по стената - просто се чува бръмченето. Когато работи на по-малка мощност, компресорът е по-тих, но пък се чува ритмично потракване от нещо друго - като небалансирана турбина, и пак няма вибрации по тялото. Като цяло, шумът от външното тяло разваля целия комфорт от тишината на вътрешното тяло! Преди, на същото място стоеше един по-нисък клас mitsubishi electric, но за сметка на това пък вътре в стаята не се чуваше нищо от външното тяло.
    pulsedriverbg, bobivg, ccankov73 и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #13

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Честито.Това с долната клапа не е фатално,
    някои даже нямат такава.
    Виж, шума вече е друго.
    Като се застуди споделяй впечатления, дано да не стане по-зле.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #14

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Да не би да има някой отхлабен елемент външното? На панелка ли е монтиран? Постоянно ли е толкова шумно или при определени условия. Каква площ се топли? В момента не е чак толкова студено, че да се налага да форсира ....

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #15

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Монтиран е на тухлена стена с външна топлоизолация. Ще топли 12 кв. м. стая с 1 външна стена. Толкова е шумен само докато достигне зададената температура. Наистина още не е толкова студено и след като достигне температурата утихва. Дори все още идва прекалено мощен за стаята и работи на включ-изключ.
    А за отхлабен елемент на външното тяло - ще огледам. Ще пробвам и да му сложа гумени крачета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе