Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47
Like Tree12Одобрявам

Fujitsu 12 LTCA не топли добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #16

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Тръгнала е, но не е тя причината, тая версия отпада.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #17

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Доколкото разбирам за кратко време е задържал на 1780W и е почнал да пада.
    Щом е вдигнал до 49гр. за това време, не мисля че е фреона.
    Има мощност, може да харчи, ама нещо го ограничава. Според мен някой от датчиците.
    Или тръбния датчик му казва че е тръбата е много топла.
    Или датчика за стайна го лъже - може да е близо до топлообменника.
    Аз бих проверил първо датчиците.

    "в момента е 1038 след първоначалното развъртане....падна до 46. В стаята за десет минути стана 22,7 и толкова седят и сега.
    Това ми изглежда нормална консумация спрямо разликата в температурата вход/изход ако е вентилатора се е развъртял на макс де. Около 4,5 kW ми се видят на мене, при 1038W.

    А духа ли яко, че да ти падне шапката кажи най-сетне?

  4. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #18

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Хола е 6х3,50м.Термометъра е там където си е бил винаги-в срещуположния край на стаята на 1 м от пода.Предните зими на 24 задание-на термометъра сочи 26,сега 20-21-22 макс.Забравих-някой попита-тая зима имаше чести дефрости,особено сутрин през 40-60 мин.Всеки един по около 15 мин.
    Под климатика няма никакви мебели.Клапите се реят на SWING,а вътрешните жалюзи са обърнати да насочват въздухопотока към вътрешността на стаята.
    А духа ли яко, че да ти падне шапката кажи най-сетне?-Не-нали това казах-едвам мърда щорите,а преди ги отвяваше,барабар с всякакви книжа по секцията и масата
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #19

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Работата ми мирише на намалял фреон. За Лт се говори, че има много добър дефрост алгоритъм. Все пак да дойдат майсторите и да замерят налягането.

  6. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #20

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Далеч съм от мисълта че и термометрите са верни.Днес отидох на "специализиран" магазин-Млад техник.Исках да си купя гарантирано точен термометър.Ама такова животно нямаше-всички показваха все различни стойности-в отоплен магазин,във витрина показваха от 11 до 15,5 градуса.Само един със сонда и една метеостанция бяха с горе долу еднакви измервания.Едното сочеше 14,а другото 14,4.
    Ама все пак на 10 годишното LGC изкара над 50 градуса.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Работата ми мирише на намалял фреон. За Лт се говори, че има много добър дефрост алгоритъм. Все пак да дойдат майсторите и да замерят налягането.
    Шефката изрази силно съмнение относно това,но след като настоях се съгласи да мерят.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #21

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    "И да,духа слабо-в момента на 30 и четвърта степен на вентилатора едвам се поклащат щорите.А като знам как отвяваше всичко от масата и секцията..."
    Не духа на 30гр. задание е друга работа.
    Значи хем не духа силно като за 4-та, хем не стига висока температура на изхода. Но пък харчи като за номинал
    Обърни на режим ФАН и разцъкай степените да сравниш силата(дебита) как е спрямо отопление. На р-м Фан, отвява ли шапки?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #22

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Мда,на вентилатор ми отвя перчема.Сравнявайки го с режим отопление-там се върти само първа и втора степен,много рядко трета.
    zxc0 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #23

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Отгоре топлят ли те и през миналите години и през тази.За мен проблем е и самото място на монтаж.Аз бих си го монтирал поне 15 см по-долу.
    dodo_pv и microclim@ харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #24

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Отгоре топлят ли те и през миналите години и през тази.За мен проблем е и самото място на монтаж.Аз бих си го монтирал поне 15 см по-долу.
    Не,аз съм последен етаж (4-ти).След експеримента с режим вентилатор,след като го пуснах пак на топло,развъртя до 1920W и взе да пада.Сега държи 560 W на 23 градуса.И може би трета степен на вентилатора.За близо 15 минути вдигна температурата в другия край на стаята с 2 градуса.

    - - - - - - - - - -

    Сега забелязах че падна вентилатора на първа,но консумацията се качва-в момента е 700W и продължава да се качва.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #25

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Мда,на вентилатор ми отвя перчема.Сравнявайки го с режим отопление-там се върти само първа и втора степен,много рядко трета.
    Така замърсяванията на турбина, филтри, и проблеми с дебита отпадат.
    Можеш ли да огледаш около въздушният датчик, да не е близо до топлообменника.

  13. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #26

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Въздушният датчик не се ли намира в една черна перфорирана кутийка,горе в дясно?Между другото от как го пуснах на вентилатор и после на топло,духа по силно,като за трета степен.Все едно се раздвижи.Дали има някаква куца възможност, нещо по управлението му да е зациклило?И продължава да духа вече близо 40 мин.Преди ако ще и да е изстинало помещението,щеше да подуха 5 мин и да се кротне на първа,а в това топло време (+7) можеше и да се изключи.
    Този пост е редактиран от Julius Caesar; 06-03-18 в 15:24.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #27

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Колега работата отива на намалял фреон.дълго е за писане но щом не включва най-бързата скорост значи и топлообменника не е загрят достатъчно,а не се загрява защото компресора се ограничава от дисчардж датчика който пък засича по-горещи пари заради липса на фреон.Отделно и си имал чести дефроси което също е признак за изпарение не в изпарителя а преди него,от там и тръбня датчик ти дава грешна команда и тн......
    Това е брутално топлещ климатик и не трябва да работи така.
    Mega, Jack Krauser и toto_toto харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #28

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Въздушният датчик не се ли намира в една черна перфорирана кутийка,горе в дясно?Между другото от как го пуснах на вентилатор и после на топло,духа по силно,като за трета степен.Все едно се раздвижи.Дали има някаква куца възможност, нещо по управлението му да е зациклило?И продължава да духа вече близо 40 мин.Преди ако ще и да е изстинало помещението,щеше да подуха 5 мин и да се кротне на първа,а в това топло време (+7) можеше и да се изключи.
    Обикновено е в такава кутийка горе в дясно. Има възможност да е издухал част от прахоляка от отворите на кутийката.
    Една лека прахосмукачка на кутийката ще е много добре.

  17. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #29

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    С последното изречение на necata 2 съм напълно съгласен,все пак две зими се напичах на него.А от какво може да се загуби фреона,според шефката на фирмата LTCA е климатик с много корав хардуеър и ако е загубил фреон,аз ще съм й първия такъв клиент в практиката й.
    А прахосмукачка пускам на ламелите и кутийката с датчика всеки две седмици като сваля филтрите.

    - - - - - - - - - -

    Нещо сякаш се отпуши-за един час от експеримента продължава да си духа на трета и качи градусите в далечния край на стаята от 20,7 на 24,1.Консумация 226w на 23°.Докато го писах и влезна в OFF.Сега излизам,после ще премеря пак температурата на изхода.

    - - - - - - - - - -

    Тръгна отново след една минута.
    Този пост е редактиран от Julius Caesar; 06-03-18 в 15:51.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #30

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    И аз съм на мнение, че така монтиран климатика се намира във въздушен джоб, може да не е точно това причината че не работи добре в момента, не мога да кажа ,че няма друга, но 100% му оказва влияние.С тоя стирупор на тавана и просвет между тавана и предния капак около 3 см, както е затулен вдясно фактически засмуква по хладен въздух само от ляво. Добре ама датчика за температурата е вдясно. Другото ,което забелязвам , е че снадките или заварките са оставени в стената, много непрофесионално, в момента ако има съмнения за теч, трябва да се вади климатика с тръбите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. General 09 LGC не топли добре
    От trans във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 05-03-18, 20:53
  2. FUJITSU ASYG 12 LTCA
    От Joro1986 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-17, 06:33
  3. Зловещо тракане Fujitsu LTCA
    От Berzerker във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 06-01-17, 21:42
  4. Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!
    От netranger във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 13-01-11, 21:07
  5. Fujitsu AOY12RSE - не топли добре
    От vanko68 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-07, 10:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе