Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47
Like Tree12Одобрявам

Fujitsu 12 LTCA не топли добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #1

    Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Здравейте!Мисля да викам сервиза,но за всеки случай реших да се допитам и тук-какво евентуално да очаквам.Макар че ми казаха в една друга тема,че в топлото духали по - слабо климатиците ,чисто субективно не мисля че горепосочения климатик работи добре.Базата ми за сравнение са предните две зими през които ,настроен на 24,в стаята (20 кв,панел,саниран блок) не се стоеше -правеше 26.А беше по студено.Сега на 24-дига 21-22.Другото-изглежда ми един такъв-заспал-вентилатора винаги е настроен на 4,а той духа на 1 или 2.Рядко-като отворя например прозореца за проветрение ,решава леееко да се понапъне,за кратко.Настроен на 24 гълта около 280 W.На клапите въздушната струя е 42 градуса при задание 30 и при външна в момента +2 .Снощи при същата външна изкара 46.Доколкото знам това е недопустимо малко.
    Та докато чакам сервиза ,имате ли идеи и предположения?
    Този пост е редактиран от Julius Caesar; 06-03-18 в 11:11.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #2

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Може да ти е мръсна турбината щом не вади въздушен дебит а климатика е настроен на максимална степен.Филтрите мисля ,че няма смисъл да ги споменавам?

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    42 градуса въздушна струя мисля, че е нормално при 24 градуса на дистанционното. Напъни го на макс и виж колко, ще ти изкара.

  5. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #4

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Филтрите ги мия на всеки две седмици,защото още в началото забелязах че е претенциозен от към прах.От сервиза ми казаха че ще дойдат някой ден да свалят вътрешното тяло за профилактика и да закачат манометри на външното.Най вероятно било замърсено.При все че от време на време съм го пръскал с ония скъпите японски спрейове.И друго-ако турбината е мръсна и не може да се развърти максимално-не трябва ли все пак да е жега на клапите отдолу?

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    42 градуса въздушна струя мисля, че е нормално при 24 градуса на дистанционното. Напъни го на макс и виж колко, ще ти изкара.
    Моя грешка-не съм уточнил-42 градуса е при задание-30.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията

    Моя грешка-не съм уточнил-42 градуса е при задание-30.
    Че той направо нищо не топли.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #6

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    1. Записваш колко е вътрешната температура.
    2. Записваш колко е външната температура.
    3. Изключваш Eco, изключваш LowNoise, изключваш Sensor.
    4. Задаваш Heat, 30гр., вентилатора на макс.
    5. Чакаш 6-7-8 мин., като гледаш консумацията до колко ще качи. Като се установи и не се покачва мериш с колко градуса духа(2-3мин. поне).
    6. Каква консумация вдигна? Колко градуса стигна потока? Колко градуса стана в стаята?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #7

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Верно нищо не топли. Да не е изтървал фреон. Как е с обледеняването на външната пита и дефростите? Някакви разлики спрямо преди?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #8

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Приготви си фенерче, спри климатика както бачка директно от захранването, светни между клапите с фенерчето и погледни( снимай)турбината. Проверката ще си каже.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #9

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Ако не духа, ще направи 52гр. на изхода и ще се ограничи компресора. Той не качва температура, може да е ограничен от някой режим, датчик. Затова трябва да се даде консумацията.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #10

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    То това се получава, прави градуси но не ги отдава във въздуха а си остават в топлообменника, всичко може да е, но малкия дебит на 4 степен може да има само едно обяснение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #11

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Автора обяснява 3 различни случая с абсолютно недостатъчно данни за диагноза. И хващате данните които ви паднат и става обърквацията.

    1. "Сега на 24-дига 21-22.Другото-изглежда ми един такъв-заспал-вентилатора винаги е настроен на 4,а той духа на 1 или 2. Рядко-като отворя например прозореца за проветрение ,решава леееко да се понапъне,за кратко.Настроен на 24 гълта около 280 W. " - Дори да е настроен на 4-та, Фудж... не духа на нея, а чака да се покачи температурата на топлообменника. Много ясно че с 280W няма да духа на 4-та.

    2. На клапите въздушната струя е 42 градуса при задание 30 и при външна в момента +2 .
    3. Снощи при същата външна изкара 46.
    При случай 2. и 3. не е казал че не духа, а че температурата на изхода е ниска.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #12

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    1. Записваш колко е вътрешната температура.
    2. Записваш колко е външната температура.
    3. Изключваш Eco, изключваш LowNoise, изключваш Sensor.
    4. Задаваш Heat, 30гр., вентилатора на макс.
    5. Чакаш 6-7-8 мин., като гледаш консумацията до колко ще качи. Като се установи и не се покачва мериш с колко градуса духа(2-3мин. поне).
    6. Каква консумация вдигна? Колко градуса стигна потока? Колко градуса стана в стаята?
    1.-20,7 в 12,09 ч
    2.- (+)5 градуса
    3.-никога не съм ги ползвал.
    4.-направено
    5.-развъртя до 1780 W,след една минута взе да пада и се установи на 1044 W
    6.-в момента е 1038 след първоначалното развъртане.Вдигна до 49 градуса и падна до 46.В стаята за десет минути стана 22,7 ,сега след 20 минути е 23,4

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Автора обяснява 3 различни случая с абсолютно недостатъчно данни за диагноза. И хващате данните които ви паднат и става обърквацията.

    1. "Сега на 24-дига 21-22.Другото-изглежда ми един такъв-заспал-вентилатора винаги е настроен на 4,а той духа на 1 или 2. Рядко-като отворя например прозореца за проветрение ,решава леееко да се понапъне,за кратко.Настроен на 24 гълта около 280 W. " - Дори да е настроен на 4-та, Фудж... не духа на нея, а чака да се покачи температурата на топлообменника. Много ясно че с 280W няма да духа на 4-та.

    2. На клапите въздушната струя е 42 градуса при задание 30 и при външна в момента +2 .
    3. Снощи при същата външна изкара 46.
    При случай 2. и 3. не е казал че не духа, а че температурата на изхода е ниска.
    Не знам кое не съм посочил ясно.Аз не поставям диагнози, а търся такава.Просто извършвам разни измервания и ги пиша тука за да може по - компетентните да изкажат мнението. си.И да,духа слабо-в момента на 30 и четвърта степен на вентилатора едвам се поклащат щорите.А като знам как отвяваше всичко от масата и секцията...

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #13

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Провери турбината де..

  17. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #14

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Това са снимките които успях да направя.Дано личи.По турбината има прах,но леко.В помещението не се пуши,прахосмукачка през ден и бърсане на прах,килимите и дивана се перат всяка година.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #15

    Отговор: Fujitsu 12 LTCA не топли добре

    Мисля, че се получава зона с топъл въздух около климатика и той си намаля мощността, а стайната температура се мери далеч от тази зона. Цезаре, би ли качил снимка на вътрешното тяло и позицията на клапите (хоризонтални и вертикални). Да не си го забил в дясно в някой ъгъл или под него има високи мебели, а клапите духат в тях.

    П.С. Видях снимките. Турбината е много мръсна. Топлообменникът може би е също толкова затлачен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. General 09 LGC не топли добре
    От trans във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 05-03-18, 20:53
  2. FUJITSU ASYG 12 LTCA
    От Joro1986 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-17, 06:33
  3. Зловещо тракане Fujitsu LTCA
    От Berzerker във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 06-01-17, 21:42
  4. Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!
    От netranger във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 13-01-11, 21:07
  5. Fujitsu AOY12RSE - не топли добре
    От vanko68 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-07, 10:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе