Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 376
Like Tree288Одобрявам

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #151

    Отговор: 09-12 KMTA

    Здравейте,

    преди няколко дни ми монтираха закупения климатик 12 KMTA. Работи добре, има красиво вътрешно тяло, а външното тяло е тихо. Вътрешното подухва повече, ако вентилатора се сложи да духа повече от втора степен, но не е болка за умиране.

    Имам питане относно тръбния път. Мисля, че не е по-дълъг от 3 метра. Проблем ли е? Не чувам някакви паразитни шумове.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #152

    Отговор: 09-12 KMTA

    Ползвайте си го със здраве.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 28-10-20 в 19:48.
    Mega, gurcayy и rosswen харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    5
    #153

    Отговор: 09-12 KMTA

    КМТА - отопление, на ауто вентилатор, на 25градуса с включен ЕКО режим - как работи ?

    1. Намаля автоматично на 24градуса (вместо зададени по дистанционно 25 за да е ЕКО)
    или
    2. Перката върти по-бавно, за да пести енергия и по-бавно достига зададените 25градуса

    до колкото разбрах, ако е на 24гр БЕЗ ЕКО е равно на 25гр С ЕКО, но какъв е смисълът от този режим да го пускаш, като може да промениш просто градуса, изразходвана енергия и топлина, няма ли да е еднаква в двете ситуации!?
    Този пост е редактиран от stoycho89; 05-11-20 в 17:40.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    13
    #154

    Отговор: 09-12 KMTA

    Да попитам като го включа да затопля на auto ли да го пискам или на 2-3 скорост? Струва ми се че на скорост затопля по бързо?!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    13
    #155

    Отговор: 09-12 KMTA

    Направо съжелявам, че не дадох повече пари за друга марка и по-добри показатели... пълен боклук е този климатик. На +2С дефроства през 30-40 мин. и през цялото време не спира да върти върти въздуха. Попитах в две фирми уж ще го купувам и в двете ми казоха НЕ! Точно за постоянното духане и за дефростите ми казаха във фирмите и на мен ми стана яко тъпо /вече съм го взел/. Предложиха ми една Тошиба за около 2к и един Кариер за 2.1к. Верно искат да продават стока ,но и в двете фирми ми казоха ,че давам 2000лв и ще се ползва 10-на годинки. Много ме е яд ,че не дадох повече пари при избора ми. Смятах, че като го взема по силен за стаята няма да има проблеми то се оказа мн тъп софтуеар. Направете си извод при купуването на клима - повечко пари ама да ти е кеф не да се ядосвате като мен ... пууу не спря да духа

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #156

    Отговор: 09-12 KMTA

    Сега щеше да се оплакваш от климатик за 2000лв. Къде малко повече къде малко по-малко всички климатици духат.
    Като дефроства тече ли вода от него? Дай някакви снимки да видим къде е монтиран. С колко метра тръбен път е? Имали омазняване по крановете на външното.
    Досега с какво си се отоплявал имаш ли някаква база за сравнение с друг климатик?
    Jack Krauser одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #157

    Отговор: 09-12 KMTA

    В случая се разминават възможностите на конкретната машина и очакванията на ползвателя.Ако колегата го ползва, както посочи преди-26 квадрата и на 25 градуса при външни колко 0 градуса, машината работи, както се полага за нея.
    Този пост е редактиран от edi1; 22-11-20 в 08:35.
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #158

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    26 квадрата и на 25 градуса при външни колко 0 градуса, машината работи, както се полага за нея.
    Сега е момента да кажеш за серия KPCA, в каква стая е бодната на вилата и на колко градуса е настроена.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от sveto82 Виж публикацията
    от фирмата ме увериха че няма да имам проблем бил хубав и предостатъчен за стаята ми даже и при -15 щял да работи без проблем понеже нямал да се форсира заради квадратурата и ми казоха че е най добрия избор до 1400лв
    Сега какво казват от фирмата?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #159

    Отговор: 09-12 KMTA

    Странна работа. Аз в момента отоплявам също всекидневна 26кв.м с въпросния климатик на 25 гр, режим heat и вентилатор на ауто и нямам проблеми. Всички съседни апартаменти, с изключение на този над мен са празни все още. Не знам, може и изложението да има значение, аз съм с южно.

    Че си подухва, духа, докато изравни температуратажи после кротва. Характерно за марката.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #160

    Отговор: 09-12 KMTA

    Както съм писал неколкократно, монтирана машина в правилното помещение не причинява дискомфорт. Т.е. нокрията, примерно, не е лоша машина, но не работи добре в кенеф.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #161

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Не знам, може и изложението да има значение, аз съм с южно.
    Ключовото е, че стаята е в апартамент и е с южно изложение.
    gurcayy и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #162

    Отговор: 09-12 KMTA

    Абе, май от от по-съществено значение е да се пише ПРЕДИ покупката във форума, ако човек не разбира (като мен), а не след свършен факт.
    dodo_pv одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #163

    Отговор: 09-12 KMTA

    16кв са.
    Цитат Първоначално публикувано от sveto82 Виж публикацията
    ......чесно не съм на ясно с работата на климатиците това значи ли че съм взел кофти климатик за 16кв стая т.е. е слаб за отопление ... П.С. копресора е слаб ли

    - - - - - - - - - -

    от фирмата ме увериха че няма да имам проблем бил хубав и предостатъчен за стаята ми даже и при -15 щял да работи без проблем понеже нямал да се форсира заради квадратурата и ми казоха че е най добрия избор до 1400лв

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #164

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Абе, май от от по-съществено значение е да се пише ПРЕДИ покупката във форума, ако човек не разбира (като мен), а не след свършен факт.
    Човекът се е консултирал с Фирмата и Са му казали, че бил предостатъчен за отопление при -15°С. Пропуснали Са да споменат, че не бива да го използва, когато температурите навън са по-високи

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #165

    Отговор: 09-12 KMTA

    Да, прав си. Изкючих за това , че колегата го е взел след препоръка на фирма. Съжалявам за лошите му впечатления. Не знам какво може повече да се каже.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе