Страница 21 от 26 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 376
Like Tree288Одобрявам

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #301

    Отговор: 09-12 KMTA

    някой замерил ли е минимума на модела ,и дали се вдига под някакви градуси

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #302

    Re: 09-12 KMTA

    Screenshot_20210202-173751.jpg
    Качва се под 0 градуса иначе май е около 170 вата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    13
    #303

    Отговор: 09-12 KMTA

    Здравейте, имам монтирана 9-ка KMТА в 13кв помещение от около 4-5 месеца.
    Вчера забелязах, че не топли както трябва. Компресора отвън работи на макс, струята на топлия въздух която вкарва не е достатъчно топла около 30-5 градуса (отвън е -8 градуса).

    Преди студовете го чух по време на работа, че има шум на фреон, преди това винаги е бил напълно безшумен!
    При задаване на градуси от 21-30 градуса на дистанционното няма никаква разлика във топлината на струята, а компресора пак си работи според мен на макс.

    При предните студове не осетих да има подобни проблеми!
    Според вас дали има пропуск на фреон или някакъв друг проблем?

    Филтрите се чистят на седмица две!

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #304

    Отговор: 09-12 KMTA

    Феромона е фъснал.
    rosswen одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    13
    #305

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Феромона е фъснал.
    Идваха днес, мериха, гледаха как е вързан и дали е омаслил някъде. Казаха, че фреон има, ама бил нещо странен цитирам:
    нещо все едно се е пресякъл фреона, така мирише
    Свалиха го и си заОдиха. Казаха, че ще го дават на официалния сервиз БулКлима.

    Вие какво мислите по този въпрос?

  7. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #306

    Отговор: 09-12 KMTA

    Каква е тази опашата лъжа, фреона да не е млеко за да се пресича? Тия над минаха Хитър Петър.
    Този пост е редактиран от frick; 16-02-21 в 19:36.
    Jack Krauser одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #307

    Отговор: 09-12 KMTA

    ако не са го вакумирали като го слагат знаят какво говорят
    justify одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    13
    #308

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ако не са го вакумирали като го слагат знаят какво говорят
    Вакуумираха го, 15-тина 20 минути, като цяло за монтажа не мога да кажа нищо лошо, като клиент (все пак не разбирам от климатици).
    Незнам дали не съм попаднал на дефектна бройка, затова споделих тук за да видя дали има и други оплакващи се или е от некачествен монтаж!

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    4
    #309
    От няколко дена имаме монтиран 09кмcc в стая 10кв.м. в къща само със вътрешна изолация, 12 метра тръбен път. До момента впечатление ми правят много по-тихото външно тяло и малко по безшумно вътрешно от стария модел. Компресора е на доста повече степени от старото поколение, минимална мощност 130W, като до момента основно работи на мощност между 130-170W при външни температури 3-7 градуса, което се потвърждава и от средния разход 62 часа 7.3 киловата. Като минус отбелязвам режима AUTO на вентилатора, който при най ниските режими на компресора работи на 2ра степен и се усеща като студена струя, от която видях, че се оплакват и други потребители. Решението засега е ръчно на 1ва и очаквам отговор, дали няма някакъв ъпдейт на фърмуера. Като цяло съм доста очарован спрямо lmca, lmce, които макар и доста по шумно, все още работят безотказно 5та година. Як студ не знам дали ще види тази зима, но ако има, ще пиша.
    Този пост е редактиран от intermax; 02-03-21 в 09:03.
    bobivg, mystikalrs и rosswen харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #310

    09-12 KMTA

    Добро управление на компресора, грубо управление на турбината. Крайно време е да поработят малко в това направление...
    bobivg и corsairman01 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #311

    Отговор: 09-12 KMTA

    Сложи го на фиксирана втора, не на авто.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #312

    Отговор: 09-12 KMTA

    Fujitsu 12 LMCE при мен работи с минимум 280 вата. Вижда се че Fujitsu 09 КМСС работи при минимум между 130-170 вата. Затова струята на КМСС се усеща като по-хладна.На първа ръчна степен на турбината струята ще е най-топла. На всяка следваща по-висока степен на турбината струята ще се усеща като все по-хладна.Заради това е най-добре вътрешното тяло на климатика да не се монтира директно срещу легла,дивани, маси и бюра за да не духа директно срещу хората. Разликата между децибелите и дебита на издухвания въздух на първа и втора степен на турбината на Fujitsu(и на много други марки) е много голяма и ако има още една степен между тях климатиците ще работят много по плавно, по-безшумно и по-комфортно за нас потребителите.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 02-03-21 в 12:45.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #313

    Re: 09-12 KMTA

    12KMTA според мен има по-нисък реален минимум спрямо 12LMCA/LMCE.Доста хландее струята, може да се дължи на компресорите-550w (може би LG като на KG серията) при 12 КМТА и 610w- gmcc toshiba при 12 LMC или самото управление...На ауто турбините и на двата по мои наблюдения не падат до 1ва, както и на фиксирана. Разликата е само в последната степен 42дб за КМТ и 43дб за LMC. Мисля,че при натоварване КМТА е с по-тихо външно, но не съм сигурен дали топли като LMC.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #314

    Отговор: 09-12 KMTA

    С по-ниския си минимум, по презумпция 12KMTA би трябвало да сваля по-лесно на 1-ва степен, ако е на някоя от фиксираните.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #315

    Re: 09-12 KMTA

    Така е да, но при мен не се получава, особено ако е на 22гр. и 2ра степен на темперирано помещение си е направо ветрилник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 26 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе