Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46
Like Tree44Одобрявам

Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #16

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Като не искаш да ги разменяш включи го директно в контакта и виж как ще се държи . А този енергиен монитор не го ползвай повече.
    Ще ги разменя. Категорично енергийният монитор няма общо с оплакванията ми. Купил съм го точно поради тази причина - да видя какво изобщо прави този климатик. Проббемът го има от преди да купя уредите.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #17

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    ... a тази машина, когато е монтирана нова, оттогава някой пипал ли е по нея? Да е допълвана, или пълнена?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #18

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Не, никой нищо не е пипал, не е допълвана или пълнена. Това ще и е 3та зима.

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #19

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Може да ти е дефектирало ТРВ-то. Иначе си ресетни енергийния монитор, за да мери правилно.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #20

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Може да ти е дефектирало ТРВ-то. Иначе си ресетни енергийния монитор, за да мери правилно.
    Ресетът едва ли ще помогне. Аз моя предишният го ресетнах с нов. Само, че при мен показваше по-малко.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #21

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Ресетът не помогна. Сега вместо 275v показва 260v, а реално е 225v - просто е калпаво. Трябва да имам друг модел някъде и ще сложа него.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #22

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Ресетът не помогна. Сега вместо 275v показва 260v, а реално е 225v - просто е калпаво. Трябва да имам друг модел някъде и ще сложа него.
    Очевидно имаш проблем по отзивите на специалистите, но защо не направиш елементарния тест който ти предложих, като използваш едно и също устройство за отчитане на консумацията и да елиминираш субективния фактор?
    Mega, gerhar и dddilian харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #23

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Очевидно имаш проблем по отзивите на специалистите, но защо не направиш елементарния тест който ти предложих, като използваш едно и също устройство за отчитане на консумацията и да елиминираш субективния фактор?
    Да, може да го направя, но аз имам база за сравнение -> зима 2016 + още половин зима 2017, в които не е имало нещо съмнително в работата на никоя от машините. Изведнъж едната започва да се държи видимо различно, което ме накара да купя тези уреди за измерване на консумация, но те нямат общо с проблема.

    Фактите са следните - едната прави един дефрост и има видимо константно поведение, а другата прави 5+ дефроста (за времето, в която другата прави 1) при положение, че нейните условия на работа са по-леки, това е.
    Сега сложих изправното устройство на "болната" Нокрия и утре пак ще я напъна на 30 градуса и high power, за да видя какво ще покаже, като максимум консумация, че тези 4600в явно не са коректни.
    bobivg одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #24

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Тогава има вариант климатика да е повредил монитора , щом като включен директно в контакта климатика се държи по същия начин има вероятност и здравия монитор да замине.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #25

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Майната му на монитора. Ще се окаже, че съм подвел всички ви, включително и себе си.

    Цяла нощ се напъвах да се сетя дали наистина купих тези монитори, поради започналата съмнителна работа с единия климатик или го направих просто, за да видя реално колко харчат тези прехвалени климатици при моите условия.
    И ще излезе, че съм ги купил и сложил преди да започне т.нар. проблем с едната машина.
    Защо? Защото, откакто сложих енергометъра, който беше при "здравата" нокрия на мястото на този, който беше при "болната", работата на болната се промени коренно - не дефроства, работи спокойно с постаянен тих вентилатор, точно както работи и другата - перфектно.

    И идва големият въпрос - възможно ли е изобщо един енергометър да ебава цялата работа на един климатик, направо да го побърква?
    Този, който беше при "болната" нокрия слава богу не го сложих на другия климатик. Също така забелязах, че няма батерия, защото като е изключен от контакта не ми показва нищо, а другия дори и изключен ми показва записаните данни.

    Болната нокрия, откакто и сложих другия енергометър, за 16ч работа е изхарчила 5,7киловата, което е средно 356в на час и не я видях нито веднъж да дефростне, поне докато си легнах. :D
    Мисля и изправния енергометър да разкарам и повече да не се занимавам с такива неща.

    И все пак, може ли едно такова устройство да смущава климатик, включен в него?
    Устройството е PeakTech 9035

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #26

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Може....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    bobovo и dddilian харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #27

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Напълно е възможно. Вътре връзката вход/изход не е директна. Този монитор, който не ти показва данни след изключване от контакта почти сигурно има батерии. Някои са с алкални, някои с акумулаторни. Друг е въпросът какъв заряд им е останал. Някои са с достъп под капак, други са направо на платката /обикновено акумулаторните/. А това, че след изключване, обикновено след 10 сек. изключва дисплея е направено точно, за да се икономисват батериите.
    dddilian одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #28

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Може....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Чак до такава степен?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #29

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Видяхте резултата...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #30

    Отговор: Проблем с Нокрия AOYZ14LBL

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Напълно е възможно. Вътре връзката вход/изход не е директна. Този монитор, който не ти показва данни след изключване от контакта почти сигурно има батерии. Някои са с алкални, някои с акумулаторни. Друг е въпросът какъв заряд им е останал. Някои са с достъп под капак, други са направо на платката /обикновено акумулаторните/. А това, че след изключване, обикновено след 10 сек. изключва дисплея е направено точно, за да се икономисват батериите.
    Знам, че след изключване от контакта, дисплея се гаси, но едното уредче можеш да го събудиш и да разгледаш събраните данни, другото е труп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя да бъде машината? Нокрия или ...
    От joro_vk във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 505
    Последно: 06-10-21, 16:34
  2. Нокрия
    От divi4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 187
    Последно: 30-03-16, 10:09
  3. Къде се намират датчиците на Нокрия
    От Ibr1975 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-13, 16:51
  4. Дайкин FTXS50J Proffesional или Фуджицу AWHZ 18 LB(нокрия)
    От Румен1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 01-09-11, 16:14
  5. Отговори: 0
    Последно: 27-08-09, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе